Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife

Na Severní smyčce se běžně potkávají auta různých výrobců, obvyklé ale už není, aby si cestu zkřížili piloti dvou sporťáků jedoucích v plném tempu. Tady se to stalo, vítězi jsme my.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife

7.6.2019 | Mirek Mazal

Na Severní smyčce se běžně potkávají auta různých výrobců, obvyklé ale už není, aby si cestu zkřížili piloti dvou sporťáků jedoucích v plném tempu. Tady se to stalo, vítězi jsme my.

Zkušební prototypy BMW M8 a Porsche 718 GT4 jsme v poslední době mohli spatřit v akci několikrát. Bavorské kupé má oficiální odhalení čerstvě za sebou, i když jeho podoba byla známá již mnohem dříve. Sporťák ze Stuttgartu vedle toho na záři reflektorů teprve čeká, přesto ze společného testování těchto dvou novinek vzniklo pěkné video situované do ráje motorismu.

Věhlasné Zelené peklo se stalo již tradičně místem dolaďování jízdních vlastností techniky BMW i Porsche. Na jedné trati se tak v jeden okamžik setkaly M8 Competition s Caymanem GT4 v plném tempu. V doprovodu hlasitých výfuků tak burácel 4,4 V8 s technologií BMW TwinPower Turbo produkující 460 kW (625 koní) a 750 Nm za atmosférickým boxerem o objemu 3,8 litru a očekávaném výkonu okolo 420 koní (309 kW).

Odtajněné BMW nenabízí manuální převodovku, u Porsche se pravověrní maniaci jistě dočkají klasické kulisy s šesti převodovými stupni - ruční řazení je patrné i ze zvukového projevu prototypu. Možnosti volby řazení odpovídají zaměření jednotlivých automobilů - M8 nepochybně umí drtit zatáčky, ale proti Caymanu jde o méně agilní verzi určenou spíše na rovnější úseky. Porsche 718 GT4 bude stejně jako předchůdce vyhledávat zákazníky mezi konzervativci toužícími ovládat auto v jeden každý moment jeho jízdy.

Ačkoli by se z technických parametrů mohlo zdát, že Cayman bude pro M8 snadnou kořistí, realita je jiná. Nízká hmotnost kupátka s motorem uprostřed zjevně dokáže eliminovat výkonový handicap i na tak rychlé trati a pilot M8 se musí snažit, aby tempu vůbec stačil.

V případě zvukového projevu je Porsche jasným vítězem - atmosféricky plněný šestiválec si v Zeleném pekle zpívá, jako málokteré jiné moderní auto. BMW se svým brumlavým osmiválcem také nezní nezajímavě, zvukový projev zastřený turby ale prostě tak moc u srdce nevezme. Podívejte se na to na přiloženém videu a sami posuďte, co je vám sympatičtější...


Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 1 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 01Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 2 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 02Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 3 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 03Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 4 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 04Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 5 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 05Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 6 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 06Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 7 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 07Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 8 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 08Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 9 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 09Tovární piloti BMW a Porsche si to s prototypy novinek rozdali na Nordschleife - 10 - BMW M8 Competiton a Porsche 718 Cayman GT4 Nordschleife 10
Tovární jezdci zkoušeli na Ringu najít limity u nejnovějších verzí Porsche a BMW v krátkém závěsu, vznikly z toho pozoruhodné záběry

Zdroj: Automotive Mike@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše