- -

Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video)

Arteon je vizuálně nejzajímavější VW posledních let, možná i dekád. Ale co dynamika? Dokáže vyrovnat očekávání, která vzbuzuje vzhled vozu?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video)

4.6.2017 | Petr Miler | 9 příspěvků

Arteon je vizuálně nejzajímavější VW posledních let, možná i dekád. Ale co dynamika? Dokáže vyrovnat očekávání, která vzbuzuje vzhled vozu?

Brzy uběhnou tři měsíce od chvíle, kdy na ženevském autosalonu poprvé zazářil Volkswagen Arteon. Jeho designové linie Němci naznačovali už dříve, ale oficiální ilustrace chystaných modelů snesou tolik, co papír, na kterých jsou namalovány - skoro vše. Zejména u VW tak nezřídka vídáme velmi atraktivně vyhlížející malůvky designérů, které pak následuje studená sprcha v podobě nudně pojatých sériových modelů. Čekali jsme to i v případě Arteonu, ale nedočkali jsme se.

Tohle auto možná není nejkrásnější vůz na světě, na poměry Volkswagenu je ale skutečně atraktivní a překvapivě odvážné. Zejména kvůli tomu chce za své „služby” o poznání více než peněz než technicky velmi spřízněný Paasat, tedy alespoň zatím. Do budoucna by to totiž mohl být právě Arteon, který dostane pod kapotu jako první zpátky šestiválec, což by jeho atraktivitu jistě umocnilo. Zatím je ale vrcholnou nabídkou čtyřválcový přeplňovaný dvoulitr TSI s výkonem až 206 kW (280 koní) a právě na jeho dynamiku se dnes podíváme.

Čekat tady nelze málo, jde o stejnou techniku, která dopřává Škoda Superb TSI 4x4 velmi slušné zrychlení schopné zastínit i jeden z nejrychlejších hot-hatchů. Jenže tady má věc jeden háček - Arteon je ve srovnání se Superbem o 101 kg těžší, což skutečně není nic. VW sice udává lepší zrychlení na stovku, patrně díky použití sedmistupňového automatu, ale kila neošidíte a dříve nebo později se na dynamice projeví.

Arteon TSI 280, ač jinak nepochybně rychlé auto, je tak ve srovnání se Superbem i Passatem v akceleraci na dvoustovku o něco horší. Co je také zajímavé, chybí mu prakticky jakýkoli výraznější zvukový projev - zvenčí výfuky sotva něco naznačí, uvnitř se pak příliš nesnaží ani generátor umělého zvuku. Někteří to považují za minus, my bychom si tím nebyli až tak jistí, zejména v druhém případě. Arteon je stylovka, nikoli sporťák, a tak mohou zákazníci tichou dynamiku kvitovat více než tu halasnou. Zejména, je-li celý ten halas jen dílem něčeho, co si říká Soundaktor. Ale to už jistě nejlépe posoudíte sami...

Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video) - 1 - VW Arteon TSI 280 acceleration video 01Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video) - 2 - VW Arteon TSI 280 acceleration video 02Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video) - 3 - VW Arteon TSI 280 acceleration video 03Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video) - 4 - VW Arteon TSI 280 acceleration video 04Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video) - 5 - VW Arteon TSI 280 acceleration video 05Vrcholný VW Arteon předvedl zrychlení z 0 na 220 km/h, je to tichý sprinter (video) - 6 - VW Arteon TSI 280 acceleration video 06
Dynamika dnes vrcholného Arteonu jistě není k zahození, méně výrazně vyhlížející modely koncernu VW se stejnou technikou ale umí předvést i lepší. Zvukový projev je decentní a nemáme s tím problém

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše