- -

VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité

Německá novinka dostane agresivně stylizované čelní partie, za nimiž se budou skrývat výkonnější motory. A asistenční systémy z luxusních vozů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité

23.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Německá novinka dostane agresivně stylizované čelní partie, za nimiž se budou skrývat výkonnější motory. A asistenční systémy z luxusních vozů.

Volkswagen v těchto týdnech řeší poněkud nečekaný problém, a sice klesající zájem o Passat. Z toho důvodu byla německá automobilka nucena na pár dní pozastavit výrobu. Je ovšem více než jisté, že již za pár dní dostanou zákazníci stimul, proč do showroomů značky vyrazit. Na ženevském autosalonu totiž bude odhalen nový Arteon, tedy nástupce modelu CC a také stylovější verze „pašíka“.

Tuto novinku jsme si mohli prohlédnout již na první oficiální ilustraci, nyní však německá značka publikovala druhou a zároveň přihodila i snímky detailů čelních a zadních partií. Ze všech těchto vizuálních materiálů je přitom nadmíru jasné, že Arteon bude produkční variantou konceptu Sport Coupe GTE, která byla odhalena taktéž v Ženevě, ovšem již před dvěma roky.

Jak přitom napovídá již název studie, pod její kapotou se nacházelo hybridní ústrojí. S tím nejspíše produkční model vyrukuje taktéž, nicméně daleko větší registrace se očekávají od konvenčních motorizací. Arteon přitom dostane do vínku tytéž pohonné jednotky jako Passat, nicméně očekávat můžeme především ty výkonnější, nikoliv kompletní zrcadlení nabídky.

S touto strategií budou samozřejmě souviset vyšší ceny, které neospravedlní jen náplň motorového prostoru, ale taktéž působivější vizáž. Ta se vpředu spoléhá kupříkladu na výraznou čelní masku a agresivně stylizovaný nárazník, které doplní diodové světlomety. LEDky pak nalezneme i vzadu, kde jim společnost bude dělat malý spoiler a nejspíše také difuzor.

Vyjma toho dorazí snížená střešní linie či velká litá kola, zatímco uvnitř lze očekávat sportovní sedadla či specifické čalounění a dekory. Kromě toho automobilka má ve výbavě nabídnout poslední generaci asistenčních systémů, jenž jsou „běžně vyhrazeny pro luxusní automobily“. Tím ale dnes končíme, více si řekneme nejpozději do dvou týdnů.

VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 1 - VW Arteon 2017 upoutavka dalsi 01VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 2 - VW Arteon 2017 upoutavka dalsi 02
Sériový VW Arteon připomíná koncept Sport Coupe GTE nejen detaily...

VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 3 - VW Arteon 2017 prvni foto 03VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 4 - VW Arteon 2017 prvni foto 04
...ale i celkově, jak napovídají oficiální ilustrace

VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 5 - VW CC 2017 mozny unik 01VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 6 - VW CC 2017 mozny unik 02VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 7 - VW Golf 2017 facelift unik odhaleni 04VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 8 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 06VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 9 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 05
Únik z palubního systému též nestřílel mimo terč

VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 10 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 07VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 11 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 08VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 12 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 09VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 13 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 10VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 14 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 01VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 15 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 02VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 16 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 03VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 17 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 04VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 18 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 05VW Arteon odhalil detaily, bude to produkční Sport Coupe GTE jako vyšité - 19 - VW Arteon up GTI Tiguan Allspace 06
A takhle vůz představil VW v maskáčích

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše