Reklama

Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon?

(+ video) Německá stylovka, která nezapomíná ani praktičnost odhalila, se skutečně vrátí. Stane se tak pod specifickým jménem, debutovat bude v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon?

28.11.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

(+ video) Německá stylovka, která nezapomíná ani praktičnost odhalila, se skutečně vrátí. Stane se tak pod specifickým jménem, debutovat bude v Ženevě.

O nové generaci Volkswagenu CC se v posledních týdnech mluví nemalou měrou. Důvodem byly zprvu především prvním snímky, které se dostaly na světlo světa bez přičinění německé automobilky. Odhalily prakticky vše, i když nešlo o fotografie - jde o oficiální vizualizace z multimediálního systému Discover Pro a zdálo se, že jistě předznamenávají příchod novinky, která v řádu měsíců.

Jenže víte, jak to nyní u Volkswagenu - ruší se hotové projekty a nástupce modelu CC mohl být jedním z nich. Takovému scénáři nasvědčovalo i jednání VW v minulém týdnu, kdy potvrdil ukončení výroby dosavadního CC, o nástupci ale nechtěl mluvit. Jeho konec v nabídce německé značky to ale neznamená.

Dnes se totiž můžeme podívat na oficiální ilustraci přímo od Volkswagenu, s níž dorazilo i pár detailů. Ten nejzajímavější a nejzásadnější se týká názvu, jenž se měl už podle spekulací změnit. Tak se skutečně i stalo, nový CC přijde pod označením Arteon. Podle značky jde přitom o sloučení dvou slov „Art“ a „eon“, z nichž to první odkazuje na umění, druhé pak stejně jako Phideon na prémiový model.

Z výše zmíněného je tedy zřejmé, co máme očekávat. Tobias Sühlmann, designér exteriéru, prozrazuje více: „Na první pohled Arteon vyvolává emoce svým expresivním pojetím. Poté překvapí svým praktickým využitím. Ta kombinace je unikátní.“ Novinka se tedy nebude vyznačovat jen působivým vzhledem fastbacku s bezrámovými dveřmi, ale prý také obřím zavazadelníkem s velkým nákladovým otvorem.

Motoricky se nebude příliš lišit od Volkswagenu Passat, a to včetně plug-in hybridní varianty GTE. Kromě ní ovšem dorazí také tzv. mildhybrid, tedy provedení osazené startérem/generátorem, zvětšenou baterií a elektromotorem o výkonu 15 koní. Ten by měl zvládnout kupříkladu tichý výjezd z garáže, na dlouhé „štreky“ ale nejspíše nebude mít dostatek sil.

Bližší informace by mohly dorazit v řádu týdnů, výstavní debut nového modelu Arteon je naplánován na březnovou Ženevu. Prodej pak má odstartovat v létě, přičemž ceny základních verzí se budou pohybovat okolo 33 000 Eur (cca 892 500 Kč).

Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon? - 1 - VW Arteon prvni oficialni ilustrace
Volkswagen nově odhalil ilustraci svého čtyřdveřového kupé, tak jako jeho název

Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon? - 2 - VW CC 2017 mozny unik 01Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon? - 3 - VW CC 2017 mozny unik 02Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon? - 4 - VW Golf 2017 facelift unik odhaleni 04Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon? - 5 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 04Nový VW Passat CC odhalil jméno i vzhled. Co říkáte na Arteon? - 6 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 05
Již dříve jsme toho ovšem na vizualizacích uniklých z palubního systému viděli mnohem více

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše