Reklama

VW Arteon se ukázal v akci. Láká ještě více, ospravedlní tím ale své ceny? (video)

Z německé novinky čiší emoce na všechny strany. Pokud ji ale opravdu chcete, mrkněte napřed do interiéru a na cenu osmiválcového BMW M550i.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Arteon se ukázal v akci. Láká ještě více, ospravedlní tím ale své ceny? (video)

15.3.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Z německé novinky čiší emoce na všechny strany. Pokud ji ale opravdu chcete, mrkněte napřed do interiéru a na cenu osmiválcového BMW M550i.

S modelem Arteon nám Volkswagen dokázal, že dokáže vyrobit i auto plné emocí. Stylová varianta Passatu zejména zvenčí láká každým detailem, uvnitř však již poněkud zklamává. Architektura i většina použitých komponentů totiž odkazují na méně pohledný sedan, se kterým kromě toho Arteon sdílí také platformu MQB či čtyřválcové pohonné jednotky.

Společné prvky by se jistě daly odpustit, kdyby novinka dorazila s cenou odpovídající slovu „volkswagen”, nicméně pohled do konfigurátoru nic takového nenasvědčuje. Prozatím jsou sice k mání pouze vrcholné verze 2,0 TSI a 2,0 TDI, z nichž první nabízí 280 a druhá 240 koní, ovšem Volkswagen v jejich případě zvolil doslova „phaetonovskou strategii“.

Již na standardní provedení je totiž třeba o hodně více než milion korun, volba prakticky všech myslitelných příplatkových položek pak finální sumu může vyšroubovat na více než dva miliony. Přitom za podobnou sumu (konkrétně za 2 256 800 Kč) vám přitom může říkat pane BMW M550i xDrive. Sice s nižší výbavou, ale za to s osmiválcem.

Je tady otázka, jak na tuto nabídku zareagují zákazníci. Vrcholné verze se ale pravděpodobně prodejními hity nestanou a úspěch či neúspěch tohoto modelu bude záležet na cenách dostupnějších variant, které se nejspíše budou pohybovat cca 100 tisíc Kč nad Passatem ve srovnatelné specifikaci.

Jaký Arteton je, poznáme snad brzy osobně, zatím ale můžeme přihodit do placu nové video, na kterém vůz dělá přesně to, co se od něj očekává - vypadá nadmíru přitažlivě. Zda ovšem tato jeho stránka bude stačit k přesvědčení dosud nerozhodnuté potenciální klientely, to je otázkou...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

VW Arteon se ukázal v akci. Láká ještě více, ospravedlní tím ale své ceny? (video) - 1 - VW Arteon R-Line 2017 videoscreen 01VW Arteon se ukázal v akci. Láká ještě více, ospravedlní tím ale své ceny? (video) - 2 - VW Arteon R-Line 2017 videoscreen 02VW Arteon se ukázal v akci. Láká ještě více, ospravedlní tím ale své ceny? (video) - 3 - VW Arteon R-Line 2017 videoscreen 03VW Arteon se ukázal v akci. Láká ještě více, ospravedlní tím ale své ceny? (video) - 4 - VW Arteon R-Line 2017 videoscreen 04
Nový Volkswagen Arteon svým venkovním vzhledem více než láká k sepsání objednávky. Levný ale není ani náhodou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše