- -

VW Arteon Variant: kombi může vzniknout. A už kvůli Čechům by mělo (ilustrace)

Toto není jen ztřeštěný nápad příliš kreativního ilustrátora, sám VW dříve připustil, že kombík může přijít. A zřejmě by vypadal nějak takto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Arteon Variant: kombi může vzniknout. A už kvůli Čechům by mělo (ilustrace)

19.3.2017 | Petr Miler | 5 příspěvků

Toto není jen ztřeštěný nápad příliš kreativního ilustrátora, sám VW dříve připustil, že kombík může přijít. A zřejmě by vypadal nějak takto.

Volskwagen Arteon byl bezesporu jednou z nejvýraznějších novinek ženevského autosalonu. Sám o sobě vlastně zase tak zajímavý není, na poměry VW ale představuje skoro úlet. Je designově výrazný, zajímavý, pro někoho i krásný. A ačkoli to platí jen zvenčí, vzbuzuje obdiv. Tedy alespoň u těch, kteří německému koncernu dokážou přijít na jméno.

I proto jsme se k němu několikrát vraceli. Nejčastěji kvůli cenám, které nyní do detailu můžete prozkoumat díky spuštěnému konfigurátoru, také jsme se ale pověnovali tomu, jak moc se liší od svého předchůdce. To všechno je v tuto chvíli už minulost, proto se dnes podíváme raději do budoucnosti. A ne nutně nereálné.

Šéf vývoje „velkých Volkswagenů” Elmar-Marius Licharz už před premiérou Arteonu řekl, že základním liftbackem nemusí příběh tohoto modelu skončit, ve hře jsou i další karosářské verze. Vše pochopitelně záleží na úspěchu té první, pokud ale nebude zákazníky odmítnuta - což se teď nezdá moc pravděpodobné - VW rád přispěchá s dalšími verzemi. A kombík je pochopitelně první na ráně.

Ptáte, k čemu to, když je tu Passat Variant? A k čemu Arteon, když je tu Passat? Byla by to zkrátka stylovější verze téhož a i když si nejsme jisti, jestli zrovna klienti tohoto segmentu budou ochotni platit za styl podstatně více, minimálně u nás by kombík Arteonu úspěch být mohl a měl. Však se podívejte, kolik na českých silnicích vidíte Passatů sedan a kolik verzí kombi...

Jak by takový vůz mohl vypadat, zkusil nakreslit X-Tomi. A po našem soudu nemíří do špatných místo, toto je skutečně stylově vyhlížející kombi. Líbí a nebo ne? Posuďte sami, nám takto střižené auto přijde znovu zajímavé.

VW Arteon Variant: kombi může vzniknout. A už kvůli Čechům by mělo (ilustrace) - 1 - VW Arteon Variant kombi ilustrace 01
Pokud zákazníci Arteon nenechají na holičkách, je příchod verze Variant velmi pravděpodobný

Zdroj: X-Tomi Design

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše