Reklama

VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA

Písmena SUV se zdají být univerzálním receptem na úspěšný prodej čehokoli. I tak se občas některému nedaří a Volkswagen Touareg je posledním z takových.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA

13.7.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Písmena SUV se zdají být univerzálním receptem na úspěšný prodej čehokoli. I tak se občas některému nedaří a Volkswagen Touareg je posledním z takových.

Dnes už na světě nenajdeme mnoho míst, kde by auta třídy SUV nebyla skoro zaručeným receptem na úspěch na trhu. Rozhodně to platí o Evropě a ještě více o USA, přesto se na obou místech čas od času stane, že nějaké „esúvéčko” na trhu neuspěje. A je opravdu paradoxem, že Volkswagenu, kterému je v případě amerického trhu obvykle vyčítáno to, že jeho nabídka neodpovídá zámořskému vkusu a obsahuje málo SUV, se právě v USA něco takového přihodilo.

V segmentu crossoverů a SUV dnes nabízí Tiguan, Atlas a Touareg. Do roku 2020 by se daný stav měl změnit, neboť globální portfolio má být rozšířeno dokonce na 19 vozů, nicméně příští rok na tom VW bude kupodivu ještě hůře než letos - Touareg to v Americe po letošním roce zabalí.

Model, který je v Evropě velmi úspěšný, aktuálně čeká na příchod nové generace. Ta první byla na trhu od roku 2003, přičemž zpočátku šlo ve Státech o velký hit - během prvních čtyř let značka vždy prodala více než 10 tisíc aut ročně. Nicméně tuto hranici Touareg naposledy překročil v roce 2012 (již ve druhé generaci), od té doby prodeje soustavně klesají. Touareg se totiž na americké poměry stal příliš malým a příliš drahým - za svou cenu by z pohledu typického amerického zákazníka musel být buď větší, nebo by při své velikosti musel stát méně.

S tímto problémem nebojuje Touareg zrovna od včera, vaz mu ale nyní strhli jeho bratři - Tiguan a Atlas. Oba vozy postavené na modulární platformě MQB jsou o mnoho novější, stojí menší peníze a Atlas je dokonce větší. Ani Tiguan navíc není malý - ve své americké, tedy prodloužené specifikaci má takřka stejný rozvor jako „velký bratr“.

Nakonec tedy vlastně až takovým překvapením, že Tiguan se prodává jako housky na krámě a že Atlas, přestože jej třeba magazín Consumer Reports vnímá jako nezajímavý, již taktéž začíná oslovovat klientelu ve velkém. Touareg tuto dvojici znovu doplní až ve zcela nové inkarnaci, jež se v evropské verzi ukáže ještě letos. Američané si ale nejspíše budou muset počkat až do roku 2019, proto bude ten příští poněkud „plonkový“...

VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 1 - VW Touareg 2015 facelift new 01VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 2 - VW Touareg 2015 facelift new 02VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 3 - VW Touareg 2015 facelift new 03VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 4 - VW Touareg 2015 facelift new 04VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 5 - VW Touareg 2015 facelift new 05VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 6 - VW Touareg 2015 facelift new 06VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 7 - VW Touareg 2015 facelift new 07VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 8 - VW Touareg 2015 facelift new 08VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 9 - VW Touareg 2015 facelift new 09VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 10 - VW Touareg 2015 facelift new 10VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 11 - VW Touareg 2015 facelift new 11VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 12 - VW Touareg 2015 facelift new 12VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 13 - VW Touareg 2015 facelift new 13VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 14 - VW Touareg 2015 facelift new 14VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 15 - VW Touareg 2015 facelift new 15VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 16 - VW Touareg 2015 facelift new 16VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 17 - VW Touareg 2015 facelift new 17VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 18 - VW Touareg 2015 facelift new 18VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 19 - VW Touareg 2015 facelift new 19VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 20 - VW Touareg 2015 facelift new 20VW má problémy s prodejem SUV i v době nehynoucí lásky k nim, toto stahuje z USA - 21 - VW Touareg 2015 facelift new 21
VW Touareg ve Státech již příliš netáhne, čemuž se nelze divit při pohledu na základní cenu, která je dvakrát tak vysoká jako u modelu Tiguan

Zdroj: Motor Trend

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše

Reklama