Reklama

Zpíváte si za volantem? Tento muž za to dostal pokutu 2,5 tisíce, s bizarním zdůvodněním

Zpívat si při řízení nám přijde problematické asi tak jako dělat totéž ve vaně. Policista byl ale jiného názoru a s výší pokuty se nemazlil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zpíváte si za volantem? Tento muž za to dostal pokutu 2,5 tisíce, s bizarním zdůvodněním

24.10.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Zpívat si při řízení nám přijde problematické asi tak jako dělat totéž ve vaně. Policista byl ale jiného názoru a s výší pokuty se nemazlil.

Jste zvyklí si zpívat v autě? Dělá to docela dost lidí, když je třeba v rádiu překvapí jejich oblíbená píseň. V Kanadě je ale vhodné si v takových chvílích dát pozor na policii, protože se jí to nemusí líbit. Přesvědčil se o tom Taoufik Moalla z Montrealu, a to za 149 kanadských dolarů, tedy asi 2 574 korun.

Moalla si za jízdy zpíval píseň „Gonna Make You Sweat” známou spíše jako „Everybody Dance Now” od skupiny C+C Music Factory. Pokud vám nic neříká, najdete ji níže, ale je docela známá - a Moallova oblíbená. V tu chvíli ho zastavila policie, čtyři (!) policisté k němu přišli a zeptali se, co dělal. „Nic,” zněla jeho odpověď, na což jeden z policistů reagoval: „Hlasitě jste křičel?”

„Ne, poslouchal jsem svou oblíbenou píseň a jen zpíval,” odpověděl Moalla. Přesto byl pokutován za „křik na veřejnosti”, a to ve výši 149 kanadských dolarů. Není to málo peněz a Moalla se bude bránit u soudu. Jakkoliv špatně totiž zpíváte, jen těžko to je na takhle vysokou pokutu. Navíc si nejsme zcela jisti, nakolik je kabina uzavřeného auta veřejným prostorem.

Moalla chápe, že policie chtěla zkontrolovat, co se děje, ale výší pokuty byl zcela ohromen. „Když shledali, že není žádné nebezpečí, měli mi popřát hezký den a odjet,” říká. „Zpíval jsem hlasitě ve svém autě. Existuje nařízení, které to zakazuje, nebo jsem někoho obtěžoval?” pokračuje. „Představte si, že Montreal Canadiens vyhrají důležitý zápas. Fanoušci budou z aut nadšeně křičet a zpívat. Bude policie všechny pokutovat?” dodává s odkazem na kanadskou oblibu hokeje.

Montrealská policie zatím incident nekomentovala, ale vypadá to, že onen „křik” je přestupek proti veřejnému pořádku, za který může být udělena pokuta až do 1 000 CAD (17 277 Kč) za první případ. To asi chápeme, ale pokuta za zpěv v autě je opravdu poněkud přitažená za vlasy. Něco jako nedávné vymyšlené překročení rychlosti...

Zpíváte si za volantem? Tento muž za to dostal pokutu 2,5 tisíce, s bizarním zdůvodněním - 1 - pokuta zpev v aute montreal 01Zpíváte si za volantem? Tento muž za to dostal pokutu 2,5 tisíce, s bizarním zdůvodněním - 2 - pokuta zpev v aute montreal 02
Taoufik Moalla dostal poměrně vysokou pokutu z úplně hloupého důvodu


Tuhle píseň si Moalla prozpěvoval

Zdroje: CBC

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama