Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků

Dát si na zeď pokoje plakát s Lamborghini vypadá jako jedna z přirozených voleb, jenže on to nemusí být supersport. I traktory stejné značky jsou designově a technicky výjimečné stroje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků

24.8.2019 | Mirek Mazal

Dát si na zeď pokoje plakát s Lamborghini vypadá jako jedna z přirozených voleb, jenže on to nemusí být supersport. I traktory stejné značky jsou designově a technicky výjimečné stroje.

Příběh automobilky Lamborghini je dobře zdokumentován a stal se nejen v motoristickém světě obdivovanou legendou. Ferruccio Lamborghini byl horlivý automechanik a našel své štěstí v produkci traktorů. Poté, co si studovaný technik koupil první Ferrari, rozhodl se poradit s Enzem Ferrari o několika chybách, které na autě našel. Il Commendatore připomínky odmítl a s italským temperamentem sobě vlastním Ferruccia odbyl. Ten se vrátil domů, nedostatky vlastnoručně opravil a natruc si založil dnes ikonickou automobilku.

Přestože se značka hodně soustředila na nové odvětví vývoje sportovních vozů, nikdy nepřestala vyrábět traktory. Měly a mají pověst jedněch z nejlepších a zemědělci dodnes jezdí ve strojích Lamborghini Trattori, i když se struktury vlastnictví dávno změnily. Sídlo traktorové divize bylo pod taktovkou nového majitele přesunuto do městečka Treviglia, kde z linky dále sjíždí kvalitní technika ověnčená slavným jménem.

Podnik má za sebou dlouhý vývoj propletený různými událostmi, všechny nástrahy však překonal, a tak se nyní prosperující firma může prezentovat širokou škálou modelů včetně těch speciálně navržených pro různá použití. Současný sortiment společnosti odráží originalitu supersportovních automobilů, třebaže přímé spojení s nimi dávno chybí.

Nahlédnutím do italského katalogu jsou vidět rozdíly od pracantů ze stájí New Holland nebo Massey Ferguson. Styling z jihu se vyznačuje agresivními tvary s výraznými liniemi, ostrými světlomety a mřížkami připomínajícími zobák orla. Čím menší je traktor, tím více prý získává obratnosti ve stísněných podmínkách. Typickou barvou je bílá s černými doplňky.

České zastoupení Lamborghini Trattori zmiňuje 13 dostupných verzí rozdělených podle vhodného doporučení k rostlinné výrobě, živočišné výrobě, sadařství či vinařství a do komunálního sektoru. Nejmenší nese typové označení Ego, dále pokračuje Rf Trend, Crono, Rekord, Rf Target, Spire F Vrt, Spire F Target, Spark Vrt/Ps, Spire F. Spire S/V, přes Strike, Spark Vrt/Ps/Rcshift po největší Mach Vrt. Jazykolamy značí různorodé technické údaje nastavené podle využití té které mašiny.

Základní Ego v nejmenší variantě 35 má výkon 28,5 kW (39 koní) a 86 Nm z čtyřválcového motoru o objemu 1,5 litru. Proti vstupnímu typu je na opačném spektru Mach Vrt 250 s 6,1litrovým šestiválcem dávající 181 kW (246 koní) a zásobu 1 600 Nm točivého momentu. Odvar proti mnohasetkoňovým silničním sporťákům, přesto jde o technicky vizuálně úchvatné stroje. Tak moc, že by snadno mohly zdobit pokoje nadšených chlapců stejně jako silniční Lamba.

Podobně jako automobilka spadá pod německý koncern Volkswagen, výrobce traktorů vlastní společnost SDF neboli SAME Deutz-Fahr. Sám Ferruccio Lamborghini z firmy odešel v roce 1973 čili přesně 20 let před svojí smrtí ve věku 76 let. Jeho duch ale ve společnosti zjevně žije dál.


Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 1 - Lamborghini traktory nabidka foto 01Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 2 - Lamborghini traktory nabidka foto 02Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 3 - Lamborghini traktory nabidka foto 03Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 4 - Lamborghini traktory nabidka foto 04Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 5 - Lamborghini traktory nabidka foto 05Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 6 - Lamborghini traktory nabidka foto 06Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 7 - Lamborghini traktory nabidka foto 07Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 8 - Lamborghini traktory nabidka foto 08
Traktory Lamborghini se snaží držet originální design blízký autům. Ostré rysy preferuje už nejnižší řada Ego...

Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 9 - Lamborghini traktory nabidka foto 09Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 10 - Lamborghini traktory nabidka foto 10Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 11 - Lamborghini traktory nabidka foto 11Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 12 - Lamborghini traktory nabidka foto 12Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 13 - Lamborghini traktory nabidka foto 13Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 14 - Lamborghini traktory nabidka foto 14Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 15 - Lamborghini traktory nabidka foto 15Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 16 - Lamborghini traktory nabidka foto 16Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 17 - Lamborghini traktory nabidka foto 17Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 18 - Lamborghini traktory nabidka foto 18Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 19 - Lamborghini traktory nabidka foto 19Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 20 - Lamborghini traktory nabidka foto 20Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 21 - Lamborghini traktory nabidka foto 21Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 22 - Lamborghini traktory nabidka foto 22Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 23 - Lamborghini traktory nabidka foto 23Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 24 - Lamborghini traktory nabidka foto 24Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 25 - Lamborghini traktory nabidka foto 25Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 26 - Lamborghini traktory nabidka foto 26
...střední Spark Vrt/Ps...

Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 27 - Lamborghini traktory nabidka foto 27Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 28 - Lamborghini traktory nabidka foto 28Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 29 - Lamborghini traktory nabidka foto 29Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 30 - Lamborghini traktory nabidka foto 30Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 31 - Lamborghini traktory nabidka foto 31Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 32 - Lamborghini traktory nabidka foto 32Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 33 - Lamborghini traktory nabidka foto 33Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 34 - Lamborghini traktory nabidka foto 34Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 35 - Lamborghini traktory nabidka foto 35Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 36 - Lamborghini traktory nabidka foto 36Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 37 - Lamborghini traktory nabidka foto 37Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 38 - Lamborghini traktory nabidka foto 38Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 39 - Lamborghini traktory nabidka foto 39Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 40 - Lamborghini traktory nabidka foto 40Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 41 - Lamborghini traktory nabidka foto 41Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 42 - Lamborghini traktory nabidka foto 42Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 43 - Lamborghini traktory nabidka foto 43Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 44 - Lamborghini traktory nabidka foto 44Lamborghini dál vyrábí traktory jako z jiného světa, mohou zdobit pokoje kluků - 45 - Lamborghini traktory nabidka foto 45
...nebo největší Mach Vrt

Zdroj: Lamborghini Trattori

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama