Reklama

Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on

Pochybovali jste o pravosti Mustangu z Bullitta údajně nalezeného v Mexiku? Podle experta na staré to není podvod a nových faktů k případu máme víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on

7.3.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Pochybovali jste o pravosti Mustangu z Bullitta údajně nalezeného v Mexiku? Podle experta na staré to není podvod a nových faktů k případu máme víc.

Když se nedávno objevil zelený Ford Mustang s patrnými určitými úpravami, které z něj měly dělat jeden ze dvou Mustangů použitých při natáčení legendárního filmu Bullittův případ, měli jsme o tom své pochybnosti. Mimo jiné proto, že první obrázky ukazovaly jen nepříliš přesvědčivé detaily auta nalezeného v Mexiku. Až na příliš dobrý stav ale první fotky žádné nesmysly neukazovaly, a tak naděje žila i v nás. A teď všechno naznačuje, že nikoli marně.

Definitivní potvrzení, že tohle auto skutečně je jedním ze dvou strojů, které hrály v Bullittu, zatím stále nemáme. První závěr experta, který se vydal přímo do Mexika auto zkoumat, ale zní, že původní vůz byl skutečně objeven. A také máme mnohem více fotek a informací ukazujících na to, že toto opravdu je jeden z Bullitových vozů.

Má jít o exemplář, který měl původně být sešrotován, to si o něm alespoň mnozí mysleli. I proto bylo podezřelé, když se auto zničeho nic objevilo, navíc na prvních fotkách mělo daleko k vraku - lak vypadal jako nový a na voze se sotva vyskytovala nějaká koroze. Jenže to nebyl stav, ve kterém bylo tohle auto skutečně nalezeno, o tom se dozvídáme až nyní. Ukazuje jej první fotka níže, kde vidíme bíle lakovaný exemplář stojící kdesi na dvorku zarůstají trávou pomalu, ale nemilosrdně požíraný korozí.

Pak se do něj pustila renovační dílna a narazila na plaketky, na kterých bylo ještě čitelné VIN - 8R02S125558. Onen první Mustang z filmu, ten existující, měl VIN 8R02S125559 a podle Lorena Janese, kaskadéra, který v Bullittu a spoustě dalších filmů zaskakoval za Steva McQueena, byly ve skutečnosti u filmování přítomny tři totožné Mustangy a tři Chargery. To kdyby jeden nebo dva byly poškozeny - natáčení nemohlo čekat na autoservis. Třetí Mustang ale nebylo potřeba použít, stačily první dva.

Majitel onoho bílého a hrozivě zkorodovaného Mustangu z něj chtěl udělat jen další repliku Eleanor, protože nevěděl, co za klenot má v rukou. Pak se provalilo a na stálo začátku sledu událostí, které vrcholí nyní. Kvůli skepsi celého světa se majitel rozhodl nejen zveřejnit další detaily, které zde probíráme, ale za asistence samotného výrobce pořídit i tzv. Martiho zprávu. To je dokument, který řekne, jak přesně bylo auto značky Ford, vyrobené pro americký trh v letech 1967 - 2012, vybaveno, když vyjelo z továrny. Jmenuje se podle Kevina Martiho, odborníka na Fordy, nad kterého není.

Marti se na auto do Mexika skutečně zajel podívat a neměl to složité - už v minulém článku jsme psali o tom, že tenhle kousek bude vystaven u místního dealera Fordu. Nebyla to tak úplně výstava, auto tam bylo dotlačeno bez motoru, v probíhající renovaci. A právě tam ho Marti zkoumal - na fotkách níže to je muž v modrobílém tričku, který pobíhá kolem auta a dívá se do různých zákoutí.

Zpráva zatím hotová není, nicméně Federico Garza, ten, který o tomhle Mustangu prvně zpravil svět, o průběhu zkoumání promluvil, zmiňuje, že ruka je v rukávě. „Marti auto zkoumal víc než hodinu, pak se do něj posadil a poprosil, aby ho někdo vyfotil. Měl na tváři obrovský úsměv,” řekl mimo jiné Federico s tím, že Marti požádal o prohlídku panelů karoserie, které byly z auta vyříznuty.

Jak ukáže druhé video níže, kvůli obrovské korozi byla z karoserie vyříznuta podlaha a střecha a byly nahrazeny jinými, novými díly. Odhadujeme, že se Marti chtěl podívat na původní kusy, aby se ujistil, jestli daný vůz je nebo není onen ztracený Bullittův Mustang.

Federico Garza později uvedl, že Kevin Marti již potvrdil pravost tohoto auta. S největší pravděpodobností to tedy skutečně je ten ztracený a nyní zázračně nalezený druhý kus z natáčení. Renovace tedy bude pokračovat v tomto duchu a byť se můžeme ptát, kolik částí původního stroje v tom renovovaném nakonec zůstane, jsme rádi, že byl objeven. Je to kus nejen automobilové historie. A pokud byste nálezce chtěli považovat za podvodníka snažící se na celé věci něco „trhnout”, věřte, že o tu nejde - současný majitel vůz neplánuje prodat, chce si ho dál nechat jako klenot, kterým teď už skoro jistě je...

Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 1 - ford mustang bullitt mexico dalsi 01Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 2 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 01
Takhle žalostný byl stav tohoto Mustangu, než se majitel pustil do renovace

Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 3 - ford mustang bullitt mexico dalsi 14Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 4 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 02
Kevin Marti prozkoumal pravost vozu

Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 5 - ford mustang bullitt mexico dalsi 02Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 6 - ford mustang bullitt mexico dalsi 03Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 7 - ford mustang bullitt mexico dalsi 04Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 8 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 03Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 9 - ford mustang bullitt mexico dalsi 06Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 10 - ford mustang bullitt mexico dalsi 07Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 11 - ford mustang bullitt mexico dalsi 08Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 12 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 04Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 13 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 05Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 14 - ford mustang bullitt mexico dalsi 10Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 15 - ford mustang bullitt mexico dalsi 11Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 16 - ford mustang bullitt mexico dalsi 13Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 17 - ford mustang bullitt mexico dalsi 12Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 18 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 06Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 19 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 07Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 20 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 08
Další fotky Federica Garzy lépe ukazují vůz z nových pohledů

Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 21 - ford mustang bullitt orig objeven 08Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on - 22 - Ford Mustang Bullitt nalez Mexico dalsi 09
I dostupné dopisy dokumentují, jak marně se McQueen snažil vůz získat

Zdroj: Vintage Mustang Forum

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama