Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Bez maskování nafotili nový sedan VW, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli
2.8.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Volkswagen, to není jen Polo, Golf, Passat a spol., automobilka nabízí i řadu modelů, o kterých se sotva dozvíme. Virtus je jedním z takových.
Jižní Amerika se sice momentálně potýká s řadou ekonomických problémů, pro automobilky jde ale stále o velmi zajímavé odbytiště. Však jen v Brazílii žije skoro 210 milionů lidí, takže není divu, že jim výrobci rádi uzpůsobují svou nabídku tak, jako je tomu třeba v Číně nebo Indii. Volkswagen není výjimkou, pročež si třeba v takové Brazílii mohou koupit vozy jako Saveiro či Gol. Od září pak tamní portfolio rozšíří novinka zvaná Virtus, o níž bychom měli přemýšlet jako o Volkswagenu Polo Sedan.
Ve srovnání s evropským hatchbackem dostane jihoamerický sedan do vínku delší rozvor i poněkud odlišný design. Jiné jsou nárazníky, přestylizovány byly světlomety (jenž nyní připomínají lampy od Audi) a záď ozdobil menší spoiler. Na špionážních snímcích lze přitom spatřit základní úroveň výbavy (červený vůz), která počítá s 15palcovými ocelovými koly a černými mřížkami v nárazníku, kde chybí mlhovky.
Kromě toho nechybí ani pohled na vyšší výbavový stupeň Highline, který se již pyšní 17palcovými litými ráfky a daleko větším množstvím chromu. V případě této varianty se o pohon stará přeplňovaný litrový tříválec, jenž byl naladěn na 129 koní. Přenos tohoto stáda na přední kola má na svědomí šestistupňový automat, základ oproti tomu počítá s pětistupňovým manuálem, atmosférickou jedna-šestkou a 121 koňmi.
Uvnitř se vůz pochlubí 10,2palcovým TFT displejem, jenž byl zasazen do přístrojového štítu. Dále tu pak máme ještě osmipalcovou obrazovku multimediálního systému, ten je ovšem součástí příplatkové výbavy. Na další informace bude třeba vyčkat nejpozději do 1. září, na kdy je naplánována oficiální premiéra. Prodej ovšem odstartuje až v prvním čtvrtletí příštího roku.






Nový Volkswagen Virtus byl zatím nafocen jen špionážními fotografy. Již za měsíc se ale ukáže oficiálně, k mání ovšem bude jen v Jižní Americe
Zdroj: Motor1
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
včera
První elektrické Ferrari konečně předvedlo svůj zvuk, je to také slušný bizár
28.5.2026
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
27.5.2026
Nejnovější články
Mercedes řekl víc o svém novém osmiválci. Dorazí ve třech verzích „ta šílená od AMG” nabídne přes 800 koní výkonu
před hodinou
Richard Hammond se přidal k naší výzvě: Kupte si tohle auto, dokud ještě můžete, další takové už asi nebude
před 2 hodinami
Italové se stydí za nejnovější Ferrari. „Je ošklivé a trapné. Kdyby aspoň jednu věc udělali správně,” zní skoro unisono
před 4 hodinami
Je libo Porsche 911 Turbo kombi? Za 7 milionů korun ho teď můžete mít, tedy pokud už máte kupé
před 5 hodinami
Ferrari má ještě letos vrátit do prodeje manuální převodovku, po fiasku s Luce to vypadá jako krizové opatření
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
