- -

Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe

Korejci slíbili, že své luxusní modely nabídnou jinde než obyčejná Hyundai a nepřeháněli. Podívejte se to prvního showroomu Genesis, je hodně svůj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe

8.1.2018 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Korejci slíbili, že své luxusní modely nabídnou jinde než obyčejná Hyundai a nepřeháněli. Podívejte se to prvního showroomu Genesis, je hodně svůj.

O separaci značky Genesis od mateřského Hyundai se začalo mluvit již na sklonku roku 2015. Korejci tehdy doufali, že útok na vyšší patra trhu bude probíhat bez zádrhelů, nicméně již pár měsíců po osamostatnění luxusní odnože nastaly první problémy. Prodejci nebyli na náročnější klientelu dostatečně připraveni. Mainstreamový zákazník má také svá očekávání, prestižní segment je ale něco jiného. Lidé zde utrácejí daleko vyšší sumy a očekávají za ně i vyšší servis.

Nešlo však o jediný zádrhel na cestě k úspěchu. Loni značka oznámila, že zákazníci, kteří si kupují modely jako G80 nebo G90 v ceně několika milionů korun, nemají zájem trávit svůj čas v showroomu s lidmi kupujícími obyčejná Hyundai. A co více, jako nevyhovující byla shledána i samotná dealerství, přestože jejich majitelé investovali nemalé finanční prostředky do toho, aby došlo k vybudování koutů určených jen pro značku Genesis.

Generální manažer značky Erwin Raphael proto uvedl, že separace od mateřského Hyundai bude dovedena na ještě vyšší úroveň. Korejci by takového kroku chtěli dosáhnout za pomoci zcela nových dealerství, kde budou modely Genesis nabízeny. Těmto showroomům chtěli vtisknou charakter, na jaký jsou zákazníci zvyklí z prémiového segmentu a zároveň přijít s něčím vlastním. A teď ukázali první, který bude letos otevřen v korejském Soulu v luxusní čtvrti Gangnam.

Co máme čekat, jasně naznačují obrázky níže. Na nich vidíme dvoupatrovou budovu s užitnou plochou 1 300 metrů čtverečných, která staví na třech základních prvcích - sklu, betonu a oceli. A skoro ničem dalším. Je architektonicky svérázně řešené místo a dle Genesis má navodit intimní atmosféru, ve které „bude podpořen vztah mezi zákazníkem a produktem“.

Je samozřejmě otázkou, jak to bude působit na samotné zákazníky. Nicméně je třeba zmínit, že ve srovnání s dealerstvími Hyundai jde skutečně o značný odklon, kde je důraz kladen na volná prostranství. Potlačena je přeplácanost mainstreamových showroomů, kde je i kvůli stále širším nabídkám výrobcům prodejní plocha doslova přeplněna řadou různých modelů. Pohled na ně si tak nemůžete plně vychutnat, což prý klientela prestižních značek vyžaduje.

Kromě toho bude uspokojen i požadavek na testovací jízdy, jež budou startovat v koutku zvaném Launch Bay. V případě gangnamského dealerství si zde zákazníci za pomoci virtuální reality budou moci vybrat jeden z okruhů (Urban Green, Urban Highway, Dynamic, K-Road a Short Course) po jihokorejské metropoli. Trasu pak samozřejmě již absolvují za volantem reálných vozů, které si zároveň budou moci odvézt i na pár dnů domů.

Tím ale útok na smysly náročné klientely nekončí. Showroomy budou nasvíceny LEDkovými panely. Navoněny budou speciálně namíchaným parfémem souvisejícím se značkou, stejně jako bude z reproduktorů znít na míru složený soundtrack. Ve stejném stylu pak budou vybudována i další prodejní místa, kterých se dočkáme v příštích měsících a letech. Bude jich však méně než těch současných a je otázka, kdy se nějakých dočkáme i v Evropě...

Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe - 1 - Genesis novy showroom 2018 prvni foto 01Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe - 2 - Genesis novy showroom 2018 prvni foto 02Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe - 3 - Genesis novy showroom 2018 prvni foto 03Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe - 4 - Genesis novy showroom 2018 prvni foto 04Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe - 5 - Genesis novy showroom 2018 prvni foto 05Hyundai ukázalo první dealerství pro své luxusní vozy. Nepřipomíná nic, co známe - 6 - Genesis novy showroom 2018 prvni foto 06
První separované dealerství značky Genesis se ukázalo na prvních obrázích. Otevřeno bude v červnu v korejském Soulu, v dalších měsících dojde i na showroomy ve Státech

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama