Reklama

Kia pořádně ukázala příští Cee'd, stylovému kombíku dala bizarní označení

Automobilky jsou experty ve vymyšlení nových jmen pro věci, které zase tak nové nejsou. A Kia zjevně nechce zůstávat zbytečně stranou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia pořádně ukázala příští Cee'd, stylovému kombíku dala bizarní označení

7.9.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Automobilky jsou experty ve vymyšlení nových jmen pro věci, které zase tak nové nejsou. A Kia zjevně nechce zůstávat zbytečně stranou.

Pokud momentálně zapátráte v nabídce korejské automobilky, najdete pod názvem Kia Pro_cee'd pohledný hatchback. Na frankfurtském autosalonu ovšem značka přijde se stejně označenou, ovšem diametrálně odlišnou studií. První snímky totiž odhalují kombík, který se pyšní delší přední kapotou, obřími 20palcovými litými koly a elegantně se svažující zádí.

Tento vůz bychom z fleku pojmenovali Shooting Brake, Kia jej ovšem prezentuje dost bizarním způsobem - jako „prodloužený hot hatch“. Tím je nejspíše učiněno zadost oné asociaci se stávajícím třídvířkem. Slovíčkařit zde ale rozhodně nechceme, ostatně důležitý není ani tak název, jakožto spíše poslání vozu. Jde totiž o studii, která nám odhaluje příští Cee'd, jenž by mohl dorazit již příští rok.

Je ovšem více než jasné, že zachována zůstane maximálně sportovní silueta. Jinak ovšem koncept čeká zjemnění řady detailů, o takové karbonové dekory přijdeme zcela určitě. Tedy minimálně v případě základních variant, provedení GT by jimi ovšem disponovat mohlo. Sportovní verzi ovšem čekejme až někdy na přelomu této a příští dekády.

S čím ovšem můžeme počítat o trochu dříve, to bude výbava GT Line. Ta vůči základu vsadí na dynamičtěji stylizované nárazníky, které nejspíše budou inspirovány agresivními tvary konceptu. Zapuštěné kliky dveří se ovšem i u takové varianty změní ve vystouplé, v případě kol čekejme sedmnáctky ve standardu a osmnáctky spadající mezi příplatky.

Otázkou pak je exkluzivní lak karoserie v odstínu Lava Red, který vznikl kombinací ručně nanášených vrstev - nejprve byla totiž aplikována červená barva, poté stříbrná s chromovým efektem a nakonec znovu červená. Karoserie má tak zářivě lesklý povrch, s ohledem na nemalou cenu ale Kia nejspíše nenabídne tento lak ani v doplňkové výbavě.

Co by ale do produkce dorazit mohlo, to je prvek zvaný Luminline. Představit si pod ním pak můžete podsvícenou linii oken, jenž vítá řidiče při přiblížení k vozu (v té chvíli se rovněž automaticky vysunou ony kliky). Po setmění pak onen prvek tvoří výrazný optický znak, jenž umocňuje a zdůrazňuje splývavý tvar karoserie.

Více si o konceptu, který postrádá prostřední sloupek a vpředu se chlubí diodovými světly, řekneme po premiéře ve Frankfurtu. Aktuálně tak jen pro zajímavost dodáme, že výstaviště leží pouhých 500 metrů od evropského designového centra značky, kde byla koncepční Kia Proceed navržena pod taktovkou Gregory Guillauma. Daleká cesta jej tedy na výstaviště nečeká...

Kia pořádně ukázala příští Cee'd, stylovému kombíku dala bizarní označení - 1 - Kia Proceed Concept 2017 prvni foto 01Kia pořádně ukázala příští Cee'd, stylovému kombíku dala bizarní označení - 2 - Kia Proceed Concept 2017 prvni foto 02Kia pořádně ukázala příští Cee'd, stylovému kombíku dala bizarní označení - 3 - Kia Proceed Concept 2017 prvni foto 03Kia pořádně ukázala příští Cee'd, stylovému kombíku dala bizarní označení - 4 - Kia Proceed Concept 2017 prvni foto 04
Koncepční Kia Proceed naznačuje, jak bude vypadat příští generace modelu Cee'd. O řadu prvků, zejména pak těch karbonových, ale přijdeme

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše

Reklama