Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout

Lady, o které byste si pomalu neopřeli ani kolo, jsou zjevně minulostí. Snad první opravdu hezké auto značky už jsme vám mohli ukázat zvnějšku, teď přidáváme i první pohled do jeho nitra.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout

22.8.2018 | Petr Prokopec

Lady, o které byste si pomalu neopřeli ani kolo, jsou zjevně minulostí. Snad první opravdu hezké auto značky už jsme vám mohli ukázat zvnějšku, teď přidáváme i první pohled do jeho nitra.

Jednou z nejočekávanějších novinek současnosti, minimálně v Rusku, je bezesporu Lada Vesta Sport. Zájem ale budí i v zemích, kde Lada v rámci prodejnosti žádné velké úspěchy neslaví, neboť podle prvních fotek máme tu čest se zřejmě nejkrásnějším strojem, jaký kdy v Togliatti vznikl. Nyní AvtoVAZ přidal také obrazovou dokumentaci kabiny, která za exteriérem příliš nezaostává.

Tak jako zvenčí i v interiéru je důraz kladen na červenou barvu, jež má zdůraznit sportovnost. V tomto odstínu jsou vyvedeny nejen obroučky budíků na přístrojovém štítu, ale rovněž některé části čalounění sedadel. Konkrétně jde o cípy z Alcantary, které doplňuje černá umělá kůže. V jejím případě se navíc Lada rozhodla imitovat strukturu karbonu, na níž ostatně odkazují i dekorační lišty palubky či dveří.

Opomenout nesmíme ani na červené ozdobné švy, stejně jako na proužek na volantu označující středovou polohu. Dále tu máme sadu pedálů z nerez oceli, již zmiňovaná sedadla se pak chlubí mnohem lepším bočním vedení. Automobilka tvrdí, že jejich tvar byl vyvinut s ohledem na průjezdy zatáček vysokou rychlostí. O zadní lavici se ale již nemluví, kromě čalounění tedy nejspíše bude standardní.

Zmínit pak lze ještě přítomnost černého stropu nebo červeného podsvícení celé kabiny, více se toho v interiéru ve srovnání se standardní Vestou nezměnilo. Mechanické změny jsou razantnější. Vůz klesl o 16 mm blíže k zemi a zároveň se dočkal vpředu i vzadu rozšíření rozchodu kol. Jedna-osma pod kapotou pak produkuje 145 koní, s nimiž dáte stovku za 9,6 sekundy a sáhnete si na rychlost skoro 200 km/h.

S ohledem na moderní supersporty dosahující výkonu i několika tisíc koní tato data nejsou ničím světoborným. Na druhou stranu však nebudou spojena s enormní cenou, Vesta Sport by mohla startovat někde okolo 350 tisíc korun. Za dané peníze tedy nabízí opravdu hodně muziky, zvláště když kromě výše zmíněného došlo třeba i na instalaci 17palcových kol, za nimiž se skrývají silnější brzdy.

Více nám Lada řekne za pár dní na autosalonu v Moskvě, kde bude novinka debutovat. Kromě ní přitom na stánku značky najdeme také facelift modelu Granta, o němž též dnes ztratíme pár slov. I v tomto případě máme totiž k dispozici fotku kabiny. Ta sice vedle Lady Vesta Sport působí nepřesvědčivě a zastarale, oproti minulosti však jde o pořádný skok kupředu.

Abychom přitom nemluvili jen obecně, lze uvést, že nový je přístrojový štít či středová konzole. V jejím případě Rusové nahradili kruhové výdechy klimatizace obdélníkovými, boční však ponechali v původním stavu. Architektura palubky zůstala zachována, na rozdíl od příchodu nových sedadel nebo příjemněji tvarovaného madla ruční brzdy.

Také v tomto případě musíme na detaily ještě pár dní vyčkat, ačkoliv výroba inovované Lady Granta již odstartovala. Automobilka pod tento název nově začlení i všechny verze modelu Kalina, který v nabídce de facto končí. Zatím ovšem není jasné, zda Rusové jej zjednodušují portfolio či schovávají dané označení pro další novinku.


Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 1 - Lada Vesta Sport 2018 interier 01Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 2 - Lada Vesta Sport 2018 interier 02Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 3 - Lada Vesta Sport 2018 interier 03
Lada Vesta Sport se konečně ukázala i zevnitř. Nadále působí lákavým dojmem...

Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 4 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 01Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 5 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 02
Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 6 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 03Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 7 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 04
...třebaže tak šik jako zvnějšku není

Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 8 - Lada Granta 2018 interier videoscreen 01Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 9 - Lada Granta 2018 interier videoscreen 02Lada ukázala interiér svého nejkrásnějšího auta. I ten dokáže zaujmout - 10 - Lada Granta 2018 interier videoscreen 03
Též premiérový pohled na vnitřek inovované Lady Granta ukazuje, že novější model o pořádný kus vpředu

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama