Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Lexus GS F Sport plně odhalen, nabízí více než show
26.10.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
(video) Paket F Sport pro nový Lexus GS se výkonem motoru nezabývá, to ale neznamená, že dostanete pouze designové úpravy.
Nový Lexus GS 350 se poprvé představil s paketem F Sport na méně známém autosalonu v jihoafrickém Johannesburgu, až nyní jsou ale známy jeho specifikace a je to docela zajímavé čtení. Vůz se už za pár dní postaví před návštěvníky výstavy specializovaného příslušenství SEMA 2011, která začíná 1. listopadu v Las Vegas.
Nová souprava exteriérových úprav je na voze značně nepřehlédnutelná. Obsahuje agresivně tvarovaný přední nárazník s většími nasávacími otvory s ostře lomenými hranami, jiný zadní nárazník s něčím, co podle fotografií vypadá jako skutečný difuzor (Lexus ve zprávě ubezpečuje, že proudění vzduchu vylepšuje), spoiler na víku zavazadlového prostoru, štítky F Sport a unikátní mřížky v místech, kudy do motorového prostoru, k chladičům a brzdám proudí vzduch.
Modifikace je možné mít na modelu GS 350 bez ohledu na to, jestli si objednáte verzi s pohonem zadní nápravy nebo čtyřkolku, rozdíl bude akorát v šířce speciálních 19palcových kol a velikosti pneumatik. Ve druhém případě nafasujete všechny čtyři gumy o rozměru 235/40 R19, u zadokolky pak budou ty zadní trochu jiné, širší - 265/35 R19. Součástí paketu F Sport jsou i dva nové zvláštní laky Liquid Platinum a Riviera Red, který podle tvrzení Lexusu vylepšuje třpyt auta díky „skelným vločkám“. Jinak jsou k mání i další odstíny nazvané Starfire Pearl, Nebula Gray Pearl a Obsidian Black. Šlechtěný interiér se zase snaží vytvořit výjimečnou atmosféru kombinací černé a červené (na sedadlech perforované) kůže Cabernet Red, hliníkovými panely a pedály vyrobenými ze stejného materiálu.
Šestiválcový atmosférický agregát o objemu 3,5 litru zůstal nedotčen. Má výkon 306 koní při při 6 400 ot./min., nejvyšší točivý moment 375 Nm při 4 800 ot./min. a tohle všechno putuje za zadní nebo všechna čtyři kola přes šestistupňovou automatickou převodovku. Podvozek identický nezůstal. Podle tiskové zprávy konstruktéři použili tlustší stabilizátory, jiné (zřejmě tužší) silentbloky náprav a nové větší přední brzdové kotouče se zvětšeným obložením.
To samé platí také pro hybridní model GS 450h. Limuzína dodatečně vybavená sadou nikel-metal hydridových akumulátorů a vodou chlazeným elektromotorem má také 3,5litrový zážehový šestiválec s přímým vstřikováním D-4S, ale celkový výkon soustavy činí 343 koní, které se přenáší na kola zadní nápravy elektronicky řízenou planetovou převodovkou s plynule měnitelným převodem E-CVT.
Zákazníci mají možnost připlatit si za systém aktivního řízení všech kol s označením Lexus Dynamic Handling, který má podle rychlosti vozu zlepšit ovladatelnost a stáčivost na náročnějších silnicích tím, že natočí zadní kola maximálně o dva stupně opačným (do 80 km/h) nebo stejným (nad 80) směrem než ty přední.
„GS s paketem F Sport bude kromě luxusu nabízet více vzrušení při jízdě,“ ujišťuje Mark Templin, viceprezident a generální manažer Lexusu. „Chceme zákazníkům nabídnout nejen sportovnější vzhled, ale také více skutečné agility, lepší jízdní vlastnosti a vyšší brzdný výkon a vytvořit tím opravdový sportovní charakter. F Sport naše příznivce určitě potěší,“ dodal Templin ve svém proslovu. Nu, zní to všechno zajímavěji, než se zprvu mohlo zdát...






























Paket F Sport je zvnějšku definovám novým předním nárazníkem s agresivnými ostrými liniemi
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
včera
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
17.8.2026
Fanoušci Wankelů by teď měli slavit výročí historického vítězství v Le Mans, místo toho truchlí nad smutnou ztrátou
14.8.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Mercedes se před léty vykašlal na taxikáře, protože mu nebyli dost nóbl. Teď by je chtěl zpátky, když mu Číňané vypalují rybník
před hodinou
Nové Lamborghini Temerario je ještě víc „zmaštěné” auto, než se zdálo. Takto hloupě probíhá jeho start, tady někdo bral lekce u Audi
před 3 hodinami
Kdo by čekal, že prvním smysluplným elektrickým autem bude Porsche 911? Stojí od 185 tisíc, udělá až 140 km/h a legrace je s ním kupa
před 4 hodinami
Tato nová Škoda stojí od 220 tisíc Kč a nabízí i masážní sedadla vzadu, není to vtip ani překlep
před 6 hodinami
Bugatti nebude trhat partu, nabídne auto s ručním řazením a motorem V16. A „nenafejkuje” ho jako Ferrari
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Chlubítko univerzální 08.19. 14:57 - Snowman000
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.19. 14:52 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 08.19. 13:33 - pavproch
- Politický koutek 08.19. 12:23 - Předseda
- Policejní kontroly a měření 08.19. 10:59 - Truck Daškam
- IT poradna 08.19. 09:32 - mattonecz
- Co právě teď posloucháte? 08.19. 05:49 - pavproch
- Hacker 08.18. 19:49 - admin
