Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mazda v Moskvě: koncept Kazamai a evropská premiéra CX-9
26.8.2008 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Moskevský autosalon otevřel své brány a Mazda je jedním z mála výrobců, kteří si pro ruskou metropoli připravili něco speciálního. Plány na představení konceptu SUV cíleného právě na ruský trh avizovala už dlouho dopředu a tamější evropská premiéra CX-9 ukazuje, kde výrobci vidí budoucí odbytiště SUV modelů.
Mazda Kazamai
Zprávy o Kazamai od Mazdy přicházely už nějakou dobu. Koncept kompaktního crossoveru, který reaguje na vzrůstající poptávku po vozech SUV na ruském trhu, má dle oficiálního prohlášení naznačit, jak by takové auto od Mazdy vypadalo, kdyby se automobilka rozhodla něco podobného vyrábět. Berme to tak, že si jen testuje zájem potenciálních kupců a že na něčem podobném už také pracuje.
Třídvéřová karoserie klínovitého tvaru je jen o kousek větší než současná Mazda 3. Přesto má na palubě poskytovat komfort a pocit vozů SUV až čtyřem cestujícím. Jedním z faktorů, které hrály roli při návrhu Kazamai, byla aerodynamika a nízká hmotnost. Mazda se opět ukazuje jako výrobce jdoucí proti proudu. Její nové modely netloustnou, ba naopak drží dietu. Část dílů Kazamai je vyrobena z hliníku či jeho slitin, část z plastu a výsledkem je hmotnost o cca 100 kg nižší než u srovnatelně velké konkurence. To samozřejmě jde k duhu nejen spotřebě paliva, ale také ovladatelnosti a dynamiky.
Pod kapotou je umístěn benzínový dvoulitr Mazda DISI 2,0 vybavený přímým vstřikováním paliva a proměnným časováním ventilů.
Uvidíme, co z Kazamai uvidíme třeba na příští Mazdě 3, či jestli nakonec nepřijde do výroby jako samostatný model.
Evropská premiéra Mazdy CX-9
Představovat Mazdu CX-9 by bylo nošením dříví do lesa. V USA se prodává už druhým rokem a prostřednictvím neoficiálních dovozců se samozřejmě objevila už i v Evropě. Velké SUV se třemi řadami sedadel a místem pro 6 cestujících, které je poháněno benzínovým V6 o objemu 3,7 l a výkonu 273 koní, nebude v Čechách zrovna tuctovkou. Opakem může být situace v Rusku, kde právě taková auta táhnou, což ukazuje i příklad menší CX-7, které se tam za poslední rok prodalo nejvíce v Evropě. Hlavními devizami CX-9 mají být sportovní zjev, komfortní výbava, výborné jízdní vlastnosti a dynamika a bezpečnost cestujících. O ceně na českém trhu zatím nebyla řeč, ale domnívám se, že se ji dozvíme velmi brzo.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nejnovější články
Hyundai se blíží vrcholu absurdity, jeho další elektromobily budou jen špatnou emulací spalovacích aut
před 4 hodinami
BMW nabídne 1000koňovou elektrickou M3 za cenu spalovací verze s polovičním výkonem a čeká, že tím někoho dojme. Dojme?
před 10 hodinami
Nesmrtelná postava automobilového byznysu je zpátky. S třikrát zkrachovalou značkou to zkusí počtvrté a o elektřině nechce slyšet
před 11 hodinami
Tato volitelná výbava zdarma udělá z vašeho nového BMW M3 kombi nenapadného bijce téměř všeho a všech
včera
Do Formule 1 se vrátí motory V8, říká šéf FIA. A nebude o tom s nikým diskutovat, současný trapný „Mario Karting” skončí
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 05.05. 15:27 - pavproch
- Toyota Land Cruiser 250 || Nezastavitelná legenda 05.05. 10:46 - nuttythwack
- Fiat a vše kolem nich 05.04. 11:59 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 05.04. 07:54 - jerry
- VZKAZY 05.03. 22:50 - Lachende Bestien
- Onboard videa 05.03. 21:02 - brnenska.odchytova
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.02. 16:20 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 05.02. 14:28 - pavproch