- -

Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění

Třícípá hvězda už léta mluví o tom, že modernizace Géčko zase tak moc nezmění, že jej ponechá tím, čím po dekády je. Pravda to je i není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění

20.4.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Třícípá hvězda už léta mluví o tom, že modernizace Géčko zase tak moc nezmění, že jej ponechá tím, čím po dekády je. Pravda to je i není.

Není tajemstvím, že Mercedes chystá modernizaci třídy G. Je přitom paradoxní, že automobilka mluví o faceliftu, i když ve skutečnosti půjde spíše o nový vůz. Výrobci obvykle razí zcela opačný přístup a například Škoda říká faceliftované Octavii zatvrzele „nová”, protože ta skutečně nová dorazí až za dlouho. Ve všech segmentech ale není slovo „nový” považováno za výhodu a ortodoxní off-roady patří mezi ně. A tak Mercedes klame tělem opačným způsobem.

Že to tak bude, nyní přiznal sám šéf designu třícípé hvězdy Gorden Wagener. Podle něj je na autě „vše nové“ - legendární G-Wagen bude delší a širší, zároveň však s příchodem exotičtějších materiálů zhubne. S tím je spojena také nižší spotřeba, o kterou se zároveň postará paleta nových motorů. A stejný nezůstane ani kabát, tedy, z technického hlediska.

Na první pohled si ale nejspíše radikálního přepracování nevšimnete. Wagener totiž také dodal, že třída G má ikonický status a proto „musela zůstat krabicí. Musíte ji opečovávat s nemalou zodpovědností, jinak by to nebylo Géčko. Proto designu dominují hrany.“ Vůz tedy bude vypadat takřka stejně jako v roce 1979, kdy poprvé vyrazil do služby, přestože veškeré viditelné panely - uvnitř i zvenčí - jsou taktéž nové.

Je tu ovšem jedna výjimka, jak říká Wagener, malý plastový výlisek na koncovém sloupku. Za ním se skrývá vstup ventilace zadní části kabiny, se kterou tedy nové provedení může taktéž počítat. Tím ale přímá spojitost mezi dosluhujícím provedením a faceliftovaným modelem končí. Ačkoliv totiž novinka bude taktéž hranatá, některé linie byly lehce zaobleny kvůli lepší aerodynamice a tedy opět nižší spotřebě.

Zbývá již jen dodat, kdy bychom se s novým G-Wagenem mohli setkat. V tomto směru ale již Wagener konkrétní není, zmiňuje pouze „nepříliš vzdálenou budoucnost“. Jelikož v New Yorku i Šanghaji ale byla veškerá esa vynesena, dá se předpokládat, že další trumf Mercedes vytáhne v září ve Frankfurtu. To se ovšem bude jednat o živý debut, ten virtuální by mohl proběhnout již v průběhu letních měsíců.

Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 1 - Mercedes-Benz G-Class ilustracni foto perexMercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 2 - Mercedes-Benz G-Class ilustracni foto dalsi 01
Na této fotce si můžete prohlédnout jediný díl, který bude nová generace třídy G sdílet s tou současnou

Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 3 - Mercedes-Benz G-Class ilustracni foto 01Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 4 - Mercedes-Benz G-Class ilustracni foto 02Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 5 - Mercedes-Benz G-Class ilustracni foto 03Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 6 - Mercedes-Benz G-Class ilustracni foto 04
Géčko tak čeká zásadní modernizace...

Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 7 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 01Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 8 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 02Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 9 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 03Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 10 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 04Mercedes šel s pravdou ven: toto je jediný díl, který modernizace třídy G nezmění - 11 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 05
...i přesto je ze špionážních fotek zjevné, že faceliftované - či nové - provedení bude vypadat víceméně stejně jako dosud

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama