Reklama

Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou

Pokud na cestách sníte o možnosti si ulevit nebo se dokonce vysprchovat v soukromí, už na to nepotřebujete velké obytné auto ani drahý hotel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou

10.12.2017 | Anna Fišerová | 12 příspěvků

Pokud na cestách sníte o možnosti si ulevit nebo se dokonce vysprchovat v soukromí, už na to nepotřebujete velké obytné auto ani drahý hotel.

Znáte to. Na dlouhé cestě můžou nastat jisté prekérní situace, které vás donutí vyhledat nejbližší čerpací stanici s alespoň trochu použitelnou toaletou nebo ještě lépe koupelnou. Tomu se ale rozhodla učinit přítrž společnost, která vymyslela soukromou mobilní koupelnou, kterou si můžete nechat přidělat za vůz. A nepřeháníme ani v nejmenším.

Princip projektu je velmi jednoduchý. Tvůrcům šlo o to, abyste kamkoliv jedete měli k dispozici plně komfortní, ale hlavně vlastní koupelnu i s toaletou. A také s časopisy, oblíbenou vůní a pohodlím. Přijdete tak o ten mírný kulturní šok z veřejných záchodků či sprch, které od návštěvy často spíše odrazují. A uznejte sami, že jsou situace, kdy je potřeba trocha klidu a soukromí.

Německá společnost proto navrhla speciální nástavbu, kterou je možno přidělat na spoustu aut od různých generací Citroënu Jumper přes Fordy Transit a Mercedesy Sprinter až třeba po VW Sharan či Land Rover Defender. Prostě řadu větších aut, na kterých taková věc nebude vypadat nepatřičně. Umístěna je na zadní straně auta a jmenuje se Bath2Go neboli koupelna na cestu.

Funguje jednak jako přenosný záchod se soukromým prkénkem. A protože je celá nástavba vysoká 1,95 metru a unese až 120 kilogramů, bylo možné do ní nainstalovat i sprchu. Ta pracuje se zásobníkem na vodu ohřívanou ze solárního panelu. Žádné velké postávání pod horkou vodou to sice nenabídne, ale na rychlé „ošplouchnutí“ to rozhodně stačit bude.

Takže, ať už plánujte delší rodinný výlet, vaše auto je pojízdnou kanceláří nebo dokonce druhým domovem, možná to stojí za zamyšlení, pak už skoro nebudete muset vytáhnout paty z „domu”... Cena této poněkud bizarní věci se pohybuje v závislosti na výbavě a velikosti mezi 5 995 a 7 000 eury, tedy mezi asi 150 a 180 tisící Kč. Ceny to rozhodně nejsou moc přívětivé, ale až půjde do tuhého, budete každé ušetřené koruny litovat...

Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 1 - Bath2Go mobilni koupelna 01Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 2 - Bath2Go mobilni koupelna 02Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 3 - Bath2Go mobilni koupelna 03Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 4 - Bath2Go mobilni koupelna 04Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 5 - Bath2Go mobilni koupelna 05Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 6 - Bath2Go mobilni koupelna 06Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 7 - Bath2Go mobilni koupelna 07Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 8 - Bath2Go mobilni koupelna 08Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 9 - Bath2Go mobilni koupelna 09Němci stvořili toaletu, kterou připojíte k autu, má i sprchu s teplou vodou - 10 - Bath2Go mobilni koupelna 10
Bath2Go je zvláštní nápad, dokážeme ale pochopit, že někomu přišel na mysl...

Zdroj: Bath2Go

Anna Fišerová

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama