Reklama

Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme

Další den, další nový sporťák neznámé značky, chce se říci. Tento si ale říká po řeckém bohu, který byl mimořádně plodný. A nejde tu jen o jméno samé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme

25.6.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Další den, další nový sporťák neznámé značky, chce se říci. Tento si ale říká po řeckém bohu, který byl mimořádně plodný. A nejde tu jen o jméno samé.

Pokud jste v závěru týdne toužili po lekci mytologie, jednu tu máme. Zaměřena je na Borea, řeckého boha severního větru. Ten měl tři bratry, kteří stejně jako on veleli větru, ovšem pro změnu východnímu, západnímu a jižnímu. Boreás byl nicméně ze všech nejsilnější. A ač měl běžně podobu člověka, ve které zplodil dva syny a dvě dcery, dovedl se proměnit rovněž v hřebce a jako takový byl otcem dvanácti hříbat.

Proslýchalo se přitom, že toto stádo dokázalo přeběhnout celé pole obilí, aniž by se dotklo klasů. O samotném Boreovi pak bylo známo, že je poměrně prchlivý a také násilný. Ostatně i své manželce se zprvu dvořil, když ovšem ta jeho volání nevyslyšela, jednoduše ji unesl. Toliko ale z nejspíše fiktivní historie, kterou zde nezmiňujeme jen tak.

Před pár dny byl totiž představen nový hybridní supersport, který byl pojmenován právě Boreas. Za ním stojící španělská automobilka se přitom nechala inspirovat právě řeckou mytologií, a to pomalu do puntíku. Nejen že svou prvotinu pojmenovala podle zmiňovaného boha větru, ale zároveň chystá i sérii pouze 12 kusů, jenž mají odkazovat na ona hříbata.

Zatímco inspiraci pro název máme zmapovanou velmi dobře, o samotném voze se toho mnoho neví. V případě pohonného ústrojí známe jen střípky - za motorem by měl stát renomovaný dodavatel a na konci cesty magických 1 000 koní. Mimo to má ovšem Boreas zvládnout ujet také 100 kilometrů v čistě elektrickém režimu, takže je jasné, že půjde o dobíjecí hybrid.

Finální technické parametry se ovšem budou lišit, a to dokonce kus od kusu. Zákazníci totiž budou zapojeni nejen do konkrétní specifikace interiéru a exteriéru, ale ovlivnit mohou i hnací ústrojí. Uvidíme tedy, zda pro všechny bude tisíc koní hodně či málo a zda kupříkladu někdo neupřednostní elektrický dojezd před akcelerací a nesáhne tak po větších akumulátorech.

Bližší informace bychom se měli dozvědět příští týden v souvislost s Festivalem rychlosti v Goodwoodu. Momentálně tak lze jen dodat, že nová automobilka spolupracuje s firmou DSD Design & Motorsports a je finančně podporována Michelinem. Kromě toho dodává, že všech 12 exemplářů již bylo zamluveno, a to přesto, že zatím ještě nikdo nezná přesnou cenu.

Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 1 - Boreas Project 2017 prvni foto 01Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 2 - Boreas Project 2017 prvni foto 02Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 3 - Boreas Project 2017 prvni foto 03Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 4 - Boreas Project 2017 prvni foto 04Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 5 - Boreas Project 2017 prvni foto 05Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 6 - Boreas Project 2017 prvni foto 06Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 7 - Boreas Project 2017 prvni foto 07Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 8 - Boreas Project 2017 prvni foto 08Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 9 - Boreas Project 2017 prvni foto 09Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 10 - Boreas Project 2017 prvni foto 10Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 11 - Boreas Project 2017 prvni foto 11Neznámá firma postavila 1000koňový supersport, svým jménem zaujme - 12 - Boreas Project 2017 prvni foto 12
Projekt Boreas se zatím v rychlosti ukázal v Le Mans, více o něm uslyšíme v Goodwoodu

Foto: GT Spirit

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše