Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání

Od začátku je prezentována jako nový nejdražší, nejluxusnější a nejstylovější model Škody. Možná proto je s podivem, že zatím nebude k dispozici v Evropě, v Číně už se ale na Kodiaq GT mohou těšit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání

17.10.2018 | Petr Prokopec

Od začátku je prezentována jako nový nejdražší, nejluxusnější a nejstylovější model Škody. Možná proto je s podivem, že zatím nebude k dispozici v Evropě, v Číně už se ale na Kodiaq GT mohou těšit.

Škoda má v těchto dnech opravdu napilno. Za necelé dva měsíce představí nový model Scala, který v nabídce nahradí stárnoucí a ne vždy a všude úspěšný Rapid. Kromě toho pustí na trh i své první SUV-kupé Kodiaq GT, s jehož živým debutem se počítá za měsíc na autosalonu v Kantonu. Automobilka až do 16. listopadu nehodlala čekat a připravila si první oficiální fotky i informace, které se ovšem ven dostaly o něco dříve, než bylo plánováno.

My se nejprve zastavíme u vzhledu, který díky tři měsíce starým špionážním fotkám není překvapením, alespoň zvnějšku. Pořádně podívat se tak můžeme na auto, které stane na samém vrcholu nabídky značky. Má být nejen nejdražší a nejluxusnější, ale i nejstylovější, což první oficiální fotky auta v červeném laku potvrzují jen zčásti.

Problém ale máme jen s čelními partiemi, které se od základní Škody Kodiaq až tak moc neliší. Ani velké SUV tedy nelze nazvat neatraktivním, nicméně jeho vizáž již trochu zevšedněla. Zajímavější je tak pohled na záď, která je zcela nová a přitahuje pohledy více než med vosy. Přeprofilované víko zavazadelníku doplňuje prudce se svažující zadní okno, stejně jako odlišný profil střechy. Dorazil pak i jiný nárazník, skrze který vykukuje dvojice koncovek výfuku. Vše uzavírá nápis Škoda přes celou záď, což znamená, že Scala nakonec nebude v tomto ohledu první, alespoň ne na světě.

Novinka se ovšem od základního „medvěda“ neliší jen vzhledem, ale také rozměry. S délkou 4,63 metru je o šest centimetrů kratší, s výškou 1,65 metru pro změnu o nějaké dva centimetry nižší. V rámci šířky či rozvoru ale již na modifikace nedošlo, počítat tedy lze s 1,88 a 2,79 metry. O zavazadelníku se pak zveřejněné informace nezmiňují, nicméně přes dva tisíce litrů po sklopení sedadel rozhodně nezamíří.

Přesunout se tedy můžeme na druhou stranu vozu, pod kapotu. Zde bude prozatím k dispozici pouze jediná pohonná jednotka, přeplňovaný dvoulitr. Ten ve slabší formě nabídne 186 koní, jež doplní šestistupňový manuál a pohon všech kol. U silnějšího provedení je pak možné počítat s 220 k a sedmistupňovým DSG či pohonem všech kol. Slabší model přitom obojím disponuje v příplatkové výbavě.

Škoda přitom nezůstala u sportovního vzezření pouze zvenčí. Uvnitř tak nechybí hlubší sedadla s lepším bočním vedením, které mají doplnit mnohem kvalitnější plasty i lepší čalounění. Standardem se přitom stává digitální přístrojový štít, v rámci konektivity pak lze počítat s propojením systémů MirrorLink či AppleCarPlay. Samozřejmostí je pak také přístup na internet a sociální sítě.

Jak jsme již zmínili, Kodiaq GT zatím kvůli nedostatečným kapacitám evropských továren míří jen do Číny, kde bude již čtvrtým SUV, které Škoda na tomto trhu nabídne. Vedle klasičtěji střiženého provedení jsou to přitom Karoq a Kamiq. Novinka zastane roli firemního vrcholu, takže s cenami tedy zamíří patřičně vysoko, nic přesnějšího ale zatím nevíme. Příchod do Evropy je zřejmě jen otázkou času, takové auto by se tu prodávalo dobře a i místní šéfové v minulosti řekli, že by ho rádi viděli i v evropské nabídce.

Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání - 1 - Skoda Kodiaq GT 2018 prvni oficialni foto 01Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání - 2 - Skoda Kodiaq GT 2018 prvni oficialni foto 02Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání - 3 - Skoda Kodiaq GT 2018 prvni oficialni foto 03Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání - 4 - Skoda Kodiaq GT 2018 prvni oficialni foto 04Nová nejdražší Škoda plně odhalena únikem. Stylu má vážně na rozdávání - 5 - Skoda Kodiaq GT 2018 prvni oficialni foto 05
Nová Škoda Kodiaq GT se ukázala měsíc před svým čínským živým debutem. Zezadu jí to rozhodně sluší, uvnitř též, čelní partie jsou tak najednou docela nudné

Zdroj: Autoweek

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše