Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu

Pokud Rusové chtěli s tímhle autem nadělat parádu, teprve tato verze jim to plně dovolí. Zatím není jisté, zda bude k dispozici i privátní klientele, nebo bude sloužit pouze vojákům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu

20.4.2019 | Petr Prokopec

Pokud Rusové chtěli s tímhle autem nadělat parádu, teprve tato verze jim to plně dovolí. Zatím není jisté, zda bude k dispozici i privátní klientele, nebo bude sloužit pouze vojákům.

Rozpínavost Ruska je dnes již pomalu legendární. Ve výsledku by nás tak vlastně nemělo překvapit, že stejnou charakteristikou je obdařena i automobilka Aurus. Ta byla do loňského roku spojována především s prezidentskou kolonou, nicméně nyní již víme, že nebude sloužit pouze Kremlu. Kromě toho dorazí rovněž civilní exempláře, vrtulník i závodní speciál. A aby toho nebylo málo, očekávat můžeme také kabriolet. I když v tuto chvíli ještě není jisté, zda jde jen o zakázkový projekt či standardní rozšíření nabídky.

První exempláře byly nafoceny s maskováním před několika málo dny během nácviku přehlídky spojené s oslavami Dne vítězství, jenž proběhne 9. května. Při té příležitosti se Rudé náměstí zaplní desítkami tisíc vojáků, jimž bude salutovat armádní špička, jistě i s prezidentem Vladimírem Putinem. K tomu je samozřejmě třeba otevřené střechy, což Rusové dosud řešili speciálem ZIL-41041 AMG. Ten však již není dostatečně reprezentativní, navíc propaguje „tu špatnou“, rozumějte německou techniku.

Zatímco ZIL, jak již jeho kompletní název naznačuje, používal pohonné ústrojí třícípé hvězdy, jenž doplnily mnohé komponenty od amerického koncernu General Motors, značka Aurus má k dispozici 4,4litrový hybridizovaný osmiválec od Porsche. Ten produkuje 600 koní, jejichž přenos na všechna čtyři kola dostal na starosti devítistupňový automat. Rusové jej přitom neskromně nabízí i značce Bentley, hlavně proto, že přenést dokáže točivý moment až 1 000 Nm.

Kabriolet tuto jednotku dostal do vínku rovněž, technicky totiž vychází z verze Aurus Senat S600. Jde tedy o kratší z vozů, který ovšem stále nabídne uvnitř dostatek prostoru pro čtveřici dospělých. Ačkoliv v případě speciálu pro vojenské přehlídky bude kapacita o trochu nižší, neboť místo předního spolujezdce bylo proměněno v řečnický pultík. Ten byl během nejnovějšího nácviku na přehlídky zachycen bez nejmenšího maskování, stejně jako samotná karoserie.

Novou variantu si tedy můžeme prohlédnout v plné kráse, i když zatím neoficiálně. Je přitom otázkou, kdy a zda čekat můžeme oficiální debut. Vše bude totiž vycházet hlavně z rozhodnutí, zda kabriolet zůstane vyhrazený pouze armádním přehlídkám či bude k dispozici i privátní klientele. My bychom se rozhodně přimlouvali za druhou možnost, už jen proto, že Rolls-Royce ukončil výrobu otevřeného Phantomu a podobná „jachta“ na trhu zkrátka chybí.


Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 1 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 01Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 2 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 02Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 3 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 03Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 4 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 04Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 5 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 05Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 6 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 06Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 7 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 07Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 8 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 08Nová verze Putinovy limuzíny natočena bez maskování, až s tou Rusové udělají parádu - 9 - Aurus kabriolet 2019 nove spy foto 09
Aurus Senat S600 byl překonvertován na kabriolet. Zatím však není jisté, zda pouze kvůli vojenských přehlídkám

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše