Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové BMW X5: všechny ceny, katalog i nové fotky M-paketu a M50d
31.5.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová generace mnichovského SUV přinese zdražení o zhruba 100 tisíc. S příchodem zadokolky však ceny, i přes bohatou výbavu, klesnou na 1,35 milionu.
Nové BMW X5 jsme vám představili opravdu důkladně. Víte tak, že u vrcholné verze se dá očekávat osmiválec a pohon všech kol, zatímco základní model nabídne polovinu obojího. Tedy jen čtyři válce a jen jednu hnanou nápravu, což je ve čtrnáctileté historii modelu poprvé. Důvodem je samozřejmě spotřeba, která by v takovém případě měla klesnout na 5,6 l/100 km. I to ovšem již od včerejšího dne víte. Dnes německou skládanku doplníme již posledním údajem, rozhodně však velmi relevantním - cenami, za něž si třetí generaci X5 můžete koupit u našich sousedů. Drastického nárůstu se přitom vůbec neobávejte, dané sumy totiž do značné míry kopírují ceník předchůdce.
Pojďme se tedy zprvu podívat na tři motorizace, které by k objednání měly být již od srpna. Jde o modely xDrive50i, xDrive30d a M50d, které všechny bez rozdílu nabídnou osmistupňový automat a pohon všech kol. V případě posledně jmenované verze pak můžete očekávat i sadu spoilerů, jinak naladěný podvozek nebo 19palcová kola, která lze za příplatek upgradovat na dvacítky. Ceny přitom startují pod 60 tisíci eur a při standardní výbavě nepřekročí 85 tisíc eur. Pro lepší přiblížení jsme je přitom srovnali s německou a českou cenou za druhou generaci X5, sami si tak níže můžete ověřit, že rozdíly nejsou zas tak enormní.

V prosinci lze pak samozřejmě očekávat druhou vlnu motorizací, kdy kromě systému 4x4 dorazí i zmiňovaný model s pohonem zadní nápravy. I ten přitom bude již ve standardu vybaven 18palcovými koly, stabilizační a trakční kontrolou, ABS, plejádou airbagů, automatickou klimatizací, tempomatem, parkovacími senzory, xenony, kůží obšitými doplňky nebo audio systémem s portem na USB. Ceny pak oproti stávajícímu modelu zamíří výrazně dolů, což je ovšem při daném pohonu i dvoulitrovém turbodieselu naprosto jasné.
Kromě německých cen máme pro vás také kompletní německý katalog, který odhalil i více obrázků k paketu M Sport, a samozřejmě také informace o něm. Zvenčí se tak můžete těšit na nový nárazník, jiné prahy nebo zadní difuzor, zatímco uvnitř jsou k mání sportovní sedadla čalouněná kůží a Alcantarou nebo antracitový strop. Částku potřebnou na jejich nákup se nám ovšem prozatím zjistit nepodařilo, s novým BMW X5 se tak rozhodně nesetkáváme naposledy.








BMW X5 F15 s paketem M Sport nenabízí pouze jiný čelní nárazník, ale také třeba unikátní klíč





Mezi diesely bude nejsilnější verze M50d, která produkuje 381 koní





























Hnědá barva novému BMW X5 F15 sluší. Zvláště, pokud ji zkombinujete se stříbrnými doplňky. Katalog ovšem odhaluje i další příslušenství a doplňky
Zdroj: BMW Deutschland, Carscoops, Autoblog Spanish
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
před 2 hodinami
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
18.6.2026
Nejnovější články
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
před 2 hodinami
Někdo najel s VW Touareg s mocným 5,0 V10 TDI skoro 500 tisíc km a udržel ho fit. Musí to být miláček servisů
před 3 hodinami
Nová Audi znovu šokují tím, co všechno na nich nefunguje, zkuste si za jízdy ostříkat čelní sklo
před 5 hodinami
Číňané se neskloní ani před Toyotou, do 5 let chtějí mít největší automobilku na světě. Továrnu na to mají, je to jedno obří mraveniště
včera
Kvůli těmto závadám se nejčastěji vyhazuje od technických kontrol, STK neprojde v Německu už pětina všech aut
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 06.21. 11:00 - pavproch
- Politický koutek 06.21. 10:52 - pavproch
- Onboard videa 06.21. 07:39 - abgx1
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.20. 19:13 - Stepan
- Banky, peníze, finance, investice... 06.20. 11:09 - jerry
- IT poradna 06.20. 04:27 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.19. 13:49 - řidičBOB
- Mazda - obecně (nové vlákno) 06.19. 13:12 - jerry
