Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi

Pravděpodobně si bude říkat Kosmiq, a tak se asi snaží vypadat kosmicky. Lehkou kamufláží si hraje na Karoq, tím se ale před objektivy kamer schovat nemohlo, zvlášť ne při své velikosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi

11.12.2018 | Petr Prokopec

Pravděpodobně si bude říkat Kosmiq, a tak se asi snaží vypadat kosmicky. Lehkou kamufláží si hraje na Karoq, tím se ale před objektivy kamer schovat nemohlo, zvlášť ne při své velikosti.

Jednou ze stěžejních novinek včerejšího dne bylo odhalení osmé generace Volkswagenu Golf. Pravda, nešlo sice o oficiální akci, nýbrž o nachytání testovacího prototypu v Jižní Africe, to ale na výsledku příliš nemění. Z nové iterace německé ikony jsme si tedy mohli prohlédnout hlavně příď, která je ve srovnání s tou stávající výrazně agresivnější. Dnes tu máme nové záběry, díky kterým si můžeme prohlédnout i záď, která se ubírá již konzervativnější cestou. Nový Golf ale překvapivě není tím, co nás na druhém snímku zaujalo nejvíce.

Po zhruba dvaceti sekundách se totiž v zorném poli objevuje další prototyp koncernu VW, ten však již zářivě červený lak vyměnil za nepříliš křiklavou stříbrnou barvu. Nejde navíc o Volkswagen, Seat nebo Audi, jeho designové rysy odkazují na produkt mladoboleslavské automobilky. A protože jde zřetelně o malé SUV, je nanejvýš pravděpodobné, že se vůbec poprvé díváme na prototyp chystané Škody Kosmiq - nové nejmenší a nejlevnější SUV značky lehce maskovaný tak, aby připomínalo větší a dražší Karoq.

Pochopitelně, nemusí jít o Škodu, všechno tomu ale nasvědčuje. Jednak tak vypadá, jednak používá styl maskování téměř hotových škodovek a v neposlední řadě - Audi, Seat i VW své novinky v tomto segmentu už odhalily. A můžeme přihodit ještě jedno vodítko. Novinka značky má být nejprostornějším SUV ve své třídě a podívejte se na velikost nachytaného vozu. Rozhodně se nezdá, že by šlo o nějakého prcka. Škoda přitom žádné další SUV v dohledné době nechystá, produkční Vision E má dorazit až v roce 2020.

Z možností tedy opravdu zbývá jen Škoda Kosmiq. A byť zrovna její jméno zatím jistotou, také v tomto případě všechny indicie vedou k jedinému možnému závěru. Na videu se vůz mihne jen na chvíli a většinou jej nevidíme ostře, i tak je patrné, že je vybaven postupně se rozsvěcujícími zadními blinkry po vzoru moderních Audi.

Jak by auto mohlo vypadat bez maskování, si můžete prohlédnout na neoficiálních ilustracích] níže. Na tom je patrné střední umístění označení značky nebo modelu (i to je na tomto místě na prototypu zřetelně přelepené) a také zajímavě řešené víko zavazadelníku. Jeho vrchní část totiž jakoby přetékala do té spodní. Jasně odkázáno je tím na nový styl značky, který jako první v úplné parádě představila Škoda Scala. Ta bude mít u vyšších stupňů výbavy již automaticky prodloužené zadní sklo, a to stejným způsobem.

Závěrem můžeme zmínit, že nové SUV mladoboleslavské značky čeká premiéra v březnu na autosalonu v Ženevě, tedy na stejném místě, kde se má ukázat i Golf VIII. I to by nahrávalo jejich společnému finálnímu ladění. Teď jsme jen zvědavi, zda se neobjeví i další záběry. Jak je totiž vidno, koncern VW v Jižní Africe testuje hned několik novinek, a všechny mají spíše méně než více kamufláže. Lepší pozvánku Němci špionážním fotografům a kameramanům „vytisknout“ nemohli.


Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 1 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 01Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 2 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 02Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 3 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 03
Na dalším videu z jihu Afriky se znovu ukázal nový Golf...

Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 4 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 04Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 5 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 05Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 6 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 06Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 7 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 07Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 8 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 08Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 9 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 09Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 10 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 10Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 11 - Skoda Kosmiq spy Jizni Afrika video 11
...nás ale více zaujal vůbec první pohled na částečně maskovaný prototyp chystaného malého SUV Škody

Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 12 - Skoda Baby-SUV 2020 nove ilustrace 01Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 13 - Skoda Baby-SUV 2020 nove ilustrace 02
Jak by mohl vypadat bez krytí, naznačují neoficiální ilustrace...

Nové nejlevnější SUV Škody poprvé natočeno při testech, má blinkry jako Audi - 14 - Skoda Kosmiq registrace nazvu
...jeho jméno pak nejspíše odhalila nedávná registrace Skody patentovém úřadu

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama