-

Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí?

Nepochybně nejočekávanější novinka nadcházejících měsíců měla být nafocena jen s malou kamufláží v Číně. Ruku do ohně za autenticitu nedáme, všechno tomu ale nasvědčuje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí?

17.10.2018 | Petr Prokopec

Nepochybně nejočekávanější novinka nadcházejících měsíců měla být nafocena jen s malou kamufláží v Číně. Ruku do ohně za autenticitu nedáme, všechno tomu ale nasvědčuje.

Není žádným tajemstvím, že příští rok dorazí nový Volkswagen Golf. Automobilka dokonce již i potvrdila, že výroba osmé generace odstartuje v červnu, tím však oficiální pramen vyschl, dále tedy můžeme vycházet jen z neověřených zpráv. A také z přiložených fotografií, na kterých má být zachycena právě nadmíru očekávaná německá novinka.

Zajímavé je, že VW nezakryl čelní a do jisté míry ani zadní partie, nýbrž hlavně ty boční. To je skutečně zvláštní postup, a tak je jako vždy otázkou, zda jsou snímky autentické či zda nezachycují něco jiného, než si myslíme. Možností je i specifický Golf pro Čínu, který by stavěl na jeho sedmé generaci, na to se ale zdá být zachycený vůz příliš odlišný.

Pro tuto chvíli tedy nemáme příliš mnoho důvodů pochybovat, že před sebou máme Golf číslo osm. I když design vozu je vůči dosluhujícímu sedmému provedení vozu tradičně evoluční, proporce jsou zřetelně odlišné. Červený prototyp dává nepokrytě najevo nižší stavbu s menším bočním prosklením či delší boční dveře, které odkazují na prodloužení rozvoru.

Na přídí je patrná prodloužená čelní kapota, která na světlech pomalu vytváří „mračítka“ a redukuje masku chladiče na pouhopouhou škvíru. Daleko větší otvory nalezneme níže, kde jim společnost dělá agresivněji tvarovaný nárazník. Jeho boční kapsy, respektive jejich okraj, působí na poměry Volkswagenu docela odvážně. Záď pak koresponduje s vizuálním ztvárněním ostatních novinek Volkswagenu v posledních letech, zejména pak Tiguanu a Touaregu.

Nevíme tedy s jistotou, zda jde skutečně o první snímky osmé generace nebo o facelift „sedmičky” pro největší trh světa, i kdyby ale šlo o druhou možnost, vizuální podobu Golfu VIII bude více než naznačovat. Něčeho takového jsme už ve vztahu mezi čínskými a „světovými” verzemi nových VW byli svědky už několikrát.

Dokonale jasno bychom měli mít během několika málo měsíců, neboť poslední informace zmiňovaly debut ještě před koncem letošního roku. I tento termín nahrává možnosti, že vidíme to, co si myslíme, neboť přinejmenším design nové generace Golfu musí být dávno hotov. Hlavu na špalek na to ale nedáme, odhalení čelních partií a zakamuflování těch bočních, v jejichž případě se dají očekávat jen nepostřehnutelné změny, je zkrátka příliš matoucí.

Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 1 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 01Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 2 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 02Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 3 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 02aNový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 4 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 03Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 5 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 04Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 6 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 05Nový Golf nafocen s minimem maskování u továrny VW v Číně. Jak se vám líbí? - 7 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 05a
Tajuplný prototyp Volkswagenu nafocený v Číně nejspíše je osmou generací Golfu

Zdroj: Twoeggz

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama