Reklama

Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee

Je-li Renegade „baby-Wrangler”, nový Compass můžeme označit za „baby-Grand Cherokee”. Eleganci to prospívá a Robocop se do toho neplete.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee

19.9.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Je-li Renegade „baby-Wrangler”, nový Compass můžeme označit za „baby-Grand Cherokee”. Eleganci to prospívá a Robocop se do toho neplete.

Dlouho avizovaný nástupce Jeepů Compass a Patriot se ukázal bez maskování v Brazílii, zjevně při pořizování oficiálních snímků. Novinka silně připomíná Grand Cherokee, zejména svými designovými prvky, ovšem je podstatně menší. A je mnohem elegantnější než Renegade, který se snaží být baby-Wranglerem, i než Cherokee, kterého jsme pro jeho vizáž překřtili na Robocopa. Dalším plus budiž, že různé Jeepy od sebe půjde rozeznat, na rozdíl od Audi, Mercedesů a vozů dalších značek s do značné míry unifikovaným designem.

Zprávy o novém Jeepu přináší Brazilci, kteří jej označují za Compass modelového roku 2017, nikoliv za Compatriot, jak se o něm dříve mluvilo. Toto jméno, které není jen složeninou, ale skutečným anglickým slovem, dříve zmínil marketingový šéf Jeepu, ovšem jen v žertu. Buď to tedy bude Compass nebo Patriot, jméno Compass je ale pro novinku známé už z dřívějška, takže s ním můžeme počítat spíše.

Po technické stránce by měl být nový Compass příbuzný s Renegadem, což znamená čtyřválcové motory vpředu napříč. Diesely jsou minimálně pro evropský trh jistotou a hovoří se i o menší, dvoulitrové verzi atmosférického benzínu Tigershark. Jestli se na náš trh dostane i ten, ovšem zatím není známo. V základní ceně čekejme pohon předních kol, čtyřkolka bude téměř jistě za příplatek.

Brazilci hovoří o tom, že Compass nabídne až sedm míst k sezení a bude chtít konkurovat vozům jako Honda CR-V, Hyundai Tucson a dokonce i Land Rover Discovery Sport, alespoň v některých výbavách. Z fotografií ovšem máme pocit, že sedmimístná bude až nějaká prodloužená verze.

Nový Compass by se měl představit koncem září a je možné, že se objeví i v Paříži na tamním autosalonu. Jestli tomu tak bude, uvidíme brzy. Pak by mohlo být jasné i to, kdy a s jakými cenami vstoupí na trh.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 1 - jeep compass 2017 autoo spy 01Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 2 - jeep compass 2017 autoo spy 02Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 3 - jeep compass 2017 autoo spy 02aNový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 4 - jeep compass 2017 autoo spy 03Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 5 - jeep compass 2017 autoo spy 04Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 6 - jeep compass 2017 autoo spy 05
Nový Jeep Compass připomíná větší Grand Cherokee

Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 7 - Jeep Compass 2017 novy spy bez maskovani dalsi 01Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 8 - Jeep Compass 2017 novy spy bez maskovani dalsi 02Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 9 - Jeep Compass 2017 novy spy bez maskovani dalsi 03Nový Jeep Compass 2017 nafocen bez maskování, vypadá jako Grand Cherokee - 10 - Jeep Compass 2017 novy spy bez maskovani dalsi 04
Další fotky pořídil Walter G. Oliveira při téže příležitosti při jízdě na skútru

Zdroje: Autoo, Walter G. Oliveira@Instagram

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše