Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up

O 555 ks úvodní edice nového kupé s bohatou výbavou se postaral sám Mercedes, o dalších verzích můžeme snít. Některé ale dříve či později dorazí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up

20.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

O 555 ks úvodní edice nového kupé s bohatou výbavou se postaral sám Mercedes, o dalších verzích můžeme snít. Některé ale dříve či později dorazí.

Nový Mercedes E Coupe je oficiálně venku a jak se dalo čekat, jak designem, tak rozměry zapadá přesně mezi již existující C Coupe a S Coupe. Menší zklamání jsme ovšem zažili při pohledu na motorový prostor, kde prozatím nic většího než třílitrový šestiválec s 333 koňmi nepracuje.

Do budoucna lze stoprocentně očekávat rozšíření nabídky, dorazit totiž má provedení E 63 AMG. To bude mít pod kapotou přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, který nejspíše stejně jako u sedanu ze sebe vydá 612 koní. E Coupe tak bude pořádný rychlík, oproti čtyřdveřovému sourozenci jistě nějaké to kilo shodí a v rychlostních disciplínách ho překoná. Zatím ho můžeme vidět jen na ilustraci, plnohodnotné AMG pro tuto generaci kupátka třídy E ale Mercedes už dříve slíbil.

Nárůst hmotnosti lze pro změnu očekávat u kabrioletu, s jehož příchodem se taktéž počítá v příštím roce. Dá se předpokládat, že oproti modelu s pevnou střechou nedojde k výraznějším změnám, pouze k nevyhnutelnému „skalpování“ a dodání plátna. Tento model nám přitom ukazuje hned několik neoficiální ilustrací, blíže k realitě má ale Theo Chin, jenž lépe „začistil“ záď.

S čím ovšem rozhodně počítat nelze, jsou varianty All-Terrain a pick-up, s nimiž si vyhrál web X-Tomi Design. Při pohledu na tyto retuše nelze říci, že by nezaujaly - terénní provedení má něco do sebe a rozhodně byste za jeho volantem vypadali netradičně. Pick-up by pro změnu okouzlil Austrálii. Ani v jednom případě by ale jistě nešlo o životaschopné varianty.

Vrátit se tedy můžeme zpět k základnímu kupé, které bude stejně jako ostatní novinky značky zpočátku k mání také ve verzi Edition 1. Oproti dřívějšku je tu ovšem jeden podstatný rozdíl související s dostupností - až dosud byly tyto varianty k dispozici jeden rok od odhalení, E Coupe však má celosvětově vzniknout pouze v 555 exemplářích.

To jistě vyvolá zvýšený zájem, byť si zájemci budou muset vystačit se standardní nabídkou motorů - Edition 1 lze totiž objednat s každou z dostupných jednotek. Liší se ale vzhled, o což se starají 20palcová litá kola AMG, exkluzivní bílý lak karoserie Designo Magno Cashmere White, „diamantová“ čelní maska či černé kryty zpětných zrcátek.

Uvnitř je paket AMG Line doplněn ambientním podsvícením, koženým čalouněním Nappa, dekoracemi lakovanými pianovou černí či novými koberečky. Standardem je jinak volitelný paket Night Package, zmínit musíme ještě všudypřítomné plaketky odkazující k limitované edici.

Připomeňme, že E Coupe nemá moc dlouhou tradici, první verze přišla roku 1987. Právě tehdy se začalo vyrábět dvoudveřové provedení generace W124, na jejíchž základech byl postaven i tehdejší Mercedes SL. Éčko bylo přitom zpočátku dostupné pouze jako 230 CE a 300 CE. Posléze se nabídka samozřejmě rozšířila, stejně jako Mercedes přivedl na svět také spřízněný kabriolet. Původní E Coupe v nabídce vydrželo do počátku 90. let, poté se vrátilo jako CLK. K opětovnému přejmenování došlo teprve před šesti lety, kdy na světlo světa přišla generace C207.


Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 1 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 01Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 2 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 02Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 3 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 03Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 4 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 04Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 5 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 05
Mercedes-Benz E Coupe Edition 1 bude k mání pouze v 555 kusech

Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 6 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 06
V případě verze E 63 AMG již žádná omezení stran dostupnosti nečekáme...

Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 7 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 07Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 8 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 08Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 9 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 09
...což platí také u kabrioletu

Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 10 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 10
Varianta All-Terrain ale nejspíše nikdy nevznikne...

Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 11 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 11
...stejně jako pick-up

Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 12 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 12Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 13 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 13Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 14 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 14Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 15 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 15Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 16 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 16Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 17 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 17Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 18 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 18Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 19 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 19Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 20 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 20Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 21 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 21Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 22 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 22Nový Mercedes E Coupe se ukázal jako Edition 1, AMG, Cabrio, allroad i pick-up - 23 - Mercedes-Benz E Coupe 2017 Edition 1 a rendery 23
Přihodit můžeme pro vzpomínku ještě pár snímků předchozích generací

Ilustrace: X-Tomi Design, Theophilus Chin

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše