Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře

Spekulovalo se o tom, že francouzské mini se vzhlédne ve svém větším sourozenci, což by mu šlo překvapivě k pleti. Špionážní fotky dokazují, že se tak opravdu stane.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře

13.9.2018 | Petr Prokopec

Spekulovalo se o tom, že francouzské mini se vzhlédne ve svém větším sourozenci, což by mu šlo překvapivě k pleti. Špionážní fotky dokazují, že se tak opravdu stane.

Peugeot 208 byl představen na autosalonu v Ženevě v roce 2012, automobilka ovšem v nové továrně na Slovensku začala s výrobou třídveřových verzí již o několik měsíců dříve. Vzápětí se ovšem nabídka rozrostla o pětidvířko, přičemž tato dvojice dosáhla prodejního vrcholu v roce 2016. Je přitom otázkou, zda letos dojde k nárůstu odbytu, zatím to tak vypadá. O to větší tlak by ovšem na svých ramenou musel nést nástupce.

S novinkou se přitom Peugeot vrátí na místo činu, tedy do Ženevy. Bude u toho znovu označení 208, samotný vůz ale bude úplně nový. Více si o něm můžeme říci s několikaměsíčním předstihem, a protože na světě jsou špionážní fotky i neoficiální ilustrace, začneme u designu. Právě ten vypadá velmi zajímavě, neboť vsadí na úplně nový styl značně inspirovaný novou generací modelu 508.

Čekat tedy můžeme prominentní čelní masku, na níž budou navázány úzké světlomety se „lvími drápy“. Ty budou u vyšších úrovní výbavy tvořeny LEDkami pro denní svícení, v případě základního modelu lze ale čekat jen plastové záslepky. Diody se jistě objeví také u zadních partií, kde mezi nimi bude trůnit výkus pro otevírání zavazadelníku. Je přitom otázkou, nakolik je toto řešení praktické.

Od vzhledu se přesuneme k technice, konkrétně ke zcela nové platformě CMP. Ta nám bude poprvé představena za pár týdnů v Paříži, kde se s ní pochlubí DS 3 Crossback. Francouzi přitom počítají hned se dvěma verzemi modulární architektury, kdy jedna je určena konvenčním pohonným jednotkám, druhá pak těm alternativním. Zatím se ovšem mluví pouze o elektrické verzi, nikoliv o hybridní.

Peugeot přitom naznačuje, že kupříkladu možnost 48voltového elektrického okruhu a tedy mild-hybridní varianta se prozatím finančně nevyplatí. Zákazníci tedy dostanou na výběr pouze 1,2litrový tříválec PureTech a 1,5litrový čtyřválcový turbodiesel, kdy první nabídne 82, 110, 130 a možná i 155 koní. Ve druhém případě pak máme čekat 100 či 130 koní. S faceliftem v roce 2022 mají ale diesely skončit.

Co se týče elektrické verze, pak ta spáruje 115 koní a lithium-iontové baterie o kapacitě 50 kWh. Dojezd by přitom měl činit 350 km, Francouzi přitom hodlají do hry přizvat i indukční dobíjení. Poněkud stinnou stránkou je ale cena, která by se měla v zemích západní Evropy pohybovat před dotacemi okolo 30 tisíc Eur (cca 770 tis. Kč). A za tuto sumu bude elektrický Peugeot 208 prakticky neprodejný.

Zmínit ještě můžeme sportovní variantu GTI, která by jako jediná měla disponovat benzinovým čtyřválcem, a sice přeplňovanou jedna-šestkou. Ta by mohla produkovat 225 koní, spárována však bude jen s pětidvéřovou karoserií, neboť třídvířko tak jako u konkurence končí. O to více však přijde vhod, že nová platforma CMP má zajistit snížení hmotnosti o nemalých sto kilogramů.

Nový Peugeot 208 bude znovu vyráběn v Trnavě. Jakkoliv ale jeho debut proběhne již za půl roku, na příchod do prodeje si budeme muset počkat dvojnásobně dlouhou dobu. Ceny a kompletní technické parametry nám tedy Francouzi dříve než v jaře či létě 2019 nenaservírují.

Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře - 1 - Peugeot 208 2019 prvni spy foto 01Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře - 2 - Peugeot 208 2019 prvni spy foto 02Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře - 3 - Peugeot 208 2019 prvni spy foto 03Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře - 4 - Peugeot 208 2019 prvni spy foto 04
Chystaný Peugeot 208 se povedlo nafotit zatím jen s kamufláží...

Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře - 5 - Peugeot 208 2019 prvni spy foto 05Nový Peugeot 208 nafocen při testech. Měl by vypadat až takhle dobře - 6 - Peugeot 208 2019 prvni spy foto 06
...nicméně i tak je patrné, že neoficiální ilustrace přisuzující vozu inspiraci novou Pětsetosmičkou míří do černého

Foto: Autojunk.nl, Ilustrace: Motor1

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama