Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Opel Astra 1,6 BiTurbo CDTI: nový diesel přiváží 160 koní a čtyřlitrovou spotřebu
11.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nadvakrát přeplňovaná jednotka zvládá sprint na stovku za 8,6 sekundy. K mání je pouze s nejvyššími úrovněmi výbavy od 530 tisíc korun.
Nová generace Opelu Astra je na trhu již několik měsíců. V mezičase přišel kombík i titul Evropské Auto roku (COTY). Evidentně tak nastal čas na jisté rozšiřování nabídky, které je spojeno s představením 1,6litrového dieselu biturbo. Ten je v českém ceníku zahrnut již pár týdnů, nicméně teprve nyní došlo na jeho detailnější prezentaci. Začít přitom můžeme u výkonu, jenž vrcholí na 160 k a 350 Nm.
S touto silou se Astra rozjede z klidu na stovku za 8,6 sekundy, sprint 80 až 120 km/h pak zabere 7,5 s. Nejvyšší rychlost je 220 km/h a spotřeba dle normovaného cyklu NEDC 4,0 až 4,1 litru na sto kilometrů. Veškerá data přitom platí pro pětidveřový hatchback osazený šestistupňovým manuálem, motorem 1,6 BiTurbo CDTI je však možné osadit i kombík.
V případě praktičtější varianty bohužel údaje nejsou k dispozici, značka dále jen zmiňuje pouze jemnou a progresivní akceleraci směrem ke čtyřem tisícům otáček. Prý možné počítat s výjimečnou kultivovaností nenarušující akustickou pohodu v kabině. Tím nám však informace o novém turbodieselu definitivně končí.
Přesunout se tak můžeme k českým cenám, jež startují na sumě 529 900 Kč v případě výbavy Dynamic. Ta zahrnuje 17palcová litá kola a sportovní přední sedadla. Dopřát si ovšem můžete ještě nejvyšší úroveň Innovation, která je k mání od 539 900 Kč a přidává dvouzónovou klimatizaci. V případě kombíku si pak pokaždé připlatíte 25 tisíc korun.
















Opel Astra je k mání také s novým motorem 1,6 BiTurbo CDTI, ovšem pouze v nejvyšších výbavách
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
před 4 hodinami
Nový VW Polo GTI ukázal svou akceleraci a zvuk. Je to ještě větší tragédie, než by vás kdy napadlo
včera
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
5.7.2026
Nejnovější články
Katalyzátory už nejsou v módě, zloději si našli novou oběť a z aut kradou ještě bizarnější díly
před 47 minutami
Volkswagen v těžkých časech couvá ze slepé uličky, dosavadní účet? Nejméně 36 miliard Kč
před 2 hodinami
Švýcaři předělávají dálnici na okresku, něco takového snad svět ještě neviděl
před 3 hodinami
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
před 4 hodinami
Přichází Nissan k rozumu? Své jasně nejprodávanější auto v Evropě i v Česku nakonec neodpraví, nezbylo by mu nic
před 5 hodinami
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 07.07. 16:31 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 07.07. 16:21 - pavproch
- Onboard videa 07.07. 12:19 - řidičBOB
- whitelist & blacklist 07.07. 11:22 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.07. 08:51 - řidičBOB
- Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style 07.07. 05:50 - pavproch
- Cyklistické vlákno 07.05. 17:17 - pavproch
- Členství v KlubSportovnichAut 07.04. 15:57 - Bond007
