Reklama

Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout”

Rusové překvapivě ukázali hned dvě praktické novinky najednou. Ty se liší hlavně světlou výškou a stylem, SW Cross hraje na strunu SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout”

28.6.2017 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Rusové překvapivě ukázali hned dvě praktické novinky najednou. Ty se liší hlavně světlou výškou a stylem, SW Cross hraje na strunu SUV.

O praktičtější verzi Lady Vesta se začalo mluvit poprvé v roce 2015, jen pár dní po odhalení sériového sedanu. Dle prvních informací přitom výroba měla odstartovat o pár měsíců později, nakonec však ruská automobilka dala přednost docela jinému scénáři - přišla nejprve nikoli s produkčním modelem, ale s verzí Vesta Cross, která sice dostala do vínku pořádný „batoh“, nicméně šlo o koncept.

Nyní, po nedávném nafocení zjevně hotového vozu při testech se ale vše dříve oznámené stává realitou. A co více, ruská značka vyrukovala jak s kombíkem, tak i s jeho „terénní” verzí nikoli nepodobné Škodám se slovem Scout ve jméně. Tedy s Ladou Vesta SW Cross, na který loni lákala zmiňovaná studie. Zásadním rozdílem mezi oběma modely jsou přitom po stránce vizuální černé plastové lemy, které stejně jako stříbrně lakované ochranné pláty vpředu a vzadu zdobí spodek varianty Cross.

Kromě toho se „off-roadová“ verze pyšní stříbrně lakovanými střešními ližinami místo černých u běžného kombíku, unikátní jsou pak i litá kola. Ta jsou navíc většího rozměru, kromě toho ovšem Lada provedla i pár zásahů na podvozku. Výsledkem je tak vyšší světlá výška (203 mm versus 178 mm), což mělo logicky vliv na celkovou výšku vozu (1 532 mm versus 1 512 mm).

Rozdíly kvůli oněm černým plastovým lemům najdeme také v šířce (1 785 mm versus 1 764 mm), délka 4 410 mm a rozvor 2 635 mm jsou ale již pro obě varianty shodným jmenovatelem. To se ostatně týká rovněž motorového prostoru, byť o tom se tisková zpráva příliš nezmiňuje. Sedan ovšem pohání jedna-šestka (106 koní) a jedna-osma (122 koní).

Dá se předpokládat, že kombi i Vesta SW Cross dostanou stejná pohonná ústrojí nebo přinejmenším to výkonnější. Stejně tak lze počítat se zachováním selekce manuální a automatické převodovky, jenž budou u obou verzí - tak jako u sedanu - přenášet veškerý výkon pouze na přední nápravu. Na pohon 4x4 lze rovnou zapomenout.

Tím nám informace končí, Lada totiž kupodivu nedala do placu jeden z nejdůležitějších parametrů, jenž jsou s kombíky i jejich terénními verzemi spojeny - tedy objem zavazadlového prostoru. Jelikož ovšem prodej má odstartovat až ve druhé půli roku, je na dodatečné představení ještě dostatek času. Stejně tak se později během letošního roku dozvíme ceny vozu, čekejme ale velkou láci. Sedan Vesta v Rusku začíná na 525 900 RUB, tedy necelých 205 tisících Kč. A divili bychom se, kdyby kombík začínal na ceně vyšší než v přepočtu 225 tisíc Kč.

Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 1 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 01Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 2 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 02Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 3 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 03Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 4 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 04Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 5 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 05Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 6 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 06Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 7 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 07Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 8 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 08Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 9 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 09Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 10 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 10Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 11 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 11Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 12 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 12Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 13 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 13Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 14 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 14Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 15 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 15Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 16 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 16Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 17 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 17Podívejte se na nový levný kombík Lady, ukázal se hned i jako stylový „Scout” - 18 - Lada Vesta SW a Vesta SW Cross 2017 prvni sada 18
Lady Vesta SW a SW Cross se ukázaly na první várce fotek, mnoho technických dat však automobilka zatím do placu nedala

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše