Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Renault Logan 2013: rumunský klasik se ještě do důchodu nechystá
27.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Čtyřdveřový Logan je u nás již nějakou dobu minulostí, vůz jako takový ale vesele žije dál. V Jižní Americe dokonce Renault představil jeho facelift.
Projekt známý pod označením X90 je na trhu od roku 2004 a za osm let své existence se stal vskutku globálním produktem. V několika karosářských variantách sjíždí z výrobních linek v Rumunsku, Kolumbii, Brazílii, Rusku, Jižní Africe, Indii, Maroku a Iránu a nosí přitom logo mateřského Renaultu, ale také Nissanu, Lady nebo Mahindry, i když u nás jej motoristé znají ze silnic pouze jako Dacii.
Řeč je pochopitelně o modelu Logan, který má podle všech automobilových měřítek nejvyšší čas na vyhřáté místečko v muzeu, a přesto se zdá, že vůz do důchodu ještě nemíří, ačkoli jej u nás pořídíte už jen jako van MCV, pickup a dodávku. Renault jistě má v záloze nástupce a pracuje na něm, ale tak brzy jej zřejmě nepředstaví, když se přinejmenším v Jižní Americe začíná prodávat modelový rok 2013.
Hlavní novinkou modernizovaného Renaultu Logan je čtyřválcová šestnáctistovka s obchodním jménem Hi-Power, která se objevila také v tamním Renaultu Sandero GT. Byla postavená tak, aby mohla spalovat benzín, etanol nebo jakýkoli jejich vzájemný poměr. Pohonná jednotka má při provozu na alkohol udávaný výkon 106 koní a 160 newtonmetrů, použitím bezolovnatého benzínu se papírové hodnoty sníží na 98 koňských sil 150 newtonmetrů. Nejvyšší rychlost činí 174, respektive 172 km/h a akcelerace na stovku trvá 11,2 a 11,8 sekundy.
Pokud jde o vzhled, podle fotek to odhadujeme na nový přední nárazník a jiné uspořádání zadních světel, první informace ale vyzdvihují spíše výbavu. Logan 2013 dostane ve standardu manuální klimatizaci, posilovač řízení, elektrické ovládání oken, centrální zamykání, mlhovky nebo palubní počítač. Zajímavé také je, že čtyřdveřový Renault lze kromě zmiňovaného agregátu 1,6 Hi-Power pořídit už jen s litrovým čtyřválcem Hi-Flex s výkonem 77 nebo 76 koní (opět podle typu natankovaného paliva).
Absence dieselu v Jižní Americe patrně nepřekvapí, jiné objemy a rozmanitější výkonové spektrum však poněkud ano. Ale to bude zřejmě i tím, že zase tak dlouhý život už tenhle „Renault” nečeká - slovy klasika rok, maximálně dva...








Nabídka motorizací Loganu pro Brazílii je značně okleštěná, standardní výbava po faceliftu však nevypadá marně
Zdroj: Autoblog Spanish
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
včera
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Nejnovější články
Svého času prý převratný Ford je totální propadák a skončí bez nástupce, už teď ho nekupuje skoro nikdo
před hodinou
Jaguar dokoná dílo zkázy a přelomový nový model odhalí v říjnu. Ani bývalý šéfdesignér mu nevěří, podle něj postrádá dvě klíčové věci
před 3 hodinami
Hyundai po fiasku pokusu prodávat nadšencům auto za 1,8 milionu vrátí do nabídky základní model. „Musíme,” říká šéf
před 4 hodinami
Nikdy s elektřinou. A nejspíš ani s benzinem. Majitel najel 1 milion km v dieselovu s kompletně původní technikou, zvládne prý dalších 600 tisíc
před 6 hodinami
Nový Peaq od Škody je její „peak nesmysl”. Má dokonce „zakázané” kliky dveří, první použitelná verze začíná nad 1,5 milionu Kč
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.22. 15:11 - Truck Daškam
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.22. 10:04 - Předseda
- Onboard videa 06.22. 07:53 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s dieselem? 06.21. 21:12 - Stepan
- whitelist & blacklist 06.21. 21:04 - M.Z.
