Reklama

Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny

Tohle auto je v dokonalém stavu, s perfektní servisní historií a vlastněné petrolheadem. Přesto šlo do prodeje za 30 Kč, bez omezení nejnižší ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny

12.10.2016 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Tohle auto je v dokonalém stavu, s perfektní servisní historií a vlastněné petrolheadem. Přesto šlo do prodeje za 30 Kč, bez omezení nejnižší ceny.

Chcete-li koupit vůz typu Bentley Mulsanne, většinou je potřeba si připravit pořádný balík peněz i u ojetiny. Možná tomu tak bude i v tomto případě, ale nemusí to tak být, a to hned ze dvou důvodů.

Když už se taková auta prodávají v aukcích, ceny startují na nějaké rozumné cifře, třeba 150 tisících librách, jsme-li v Británii, v českých korunách je to 4,5 milionu Kč. A nebo cena začne i níže, je ale stanovena obvykle neznámá rezervní cena, na kterou se nabídky kupujících musí vyšplhat, aby vůz byl skutečně prodán. Jenže u kusu, který vidíte na fotkách níže, neplatí ani jedno - nabídnut byl za 99 pencí, tedy asi 30 Kč, a to bez jakékoli rezervní ceny.

Není to replika a ani kus po 300 tisících kilometrů v mizerném stavu. Je to ročník 2012, má najeto 42 144 km a je v dokonalém stavu. Má kompletní servisní historii, byl v servisu jen u Bentley, a nikdy prý nejezdil v dešti. A má registrační značku L15TER, tedy Lister, ze které by mohlo leckomu dojít, odkud vítr vane. Tohle auto si pořídil Lawrence Whittaker, šéf automobilky Lister Cars.

Jak píše v nabídce, vůz koupil za zhruba 280 tisíc liber (8,4 milionu Kč) s tím, že ho bude využívat na oficiálních akcích pro Lister a prý se ho bude zbavovat s těžkým srdcem. Důvod prodeje ale je ten, že ho prostě nevyužívá dostatečně, že mu většinu času jen stojí v garáži. Proto ho chce prodat někomu, kdo ho bude využívat více.

Z fotografií je opravdu patrný krásný stav tohoto vozu. Exteriér je prý bez škrábanců a téměř bez stop kamínků, kabina je ve stoprocentním stavu, jako by včera vyjela z továrny, jak si můžete přečíst v inzerátu. Popis je skutečně obsáhlý, dozvíme se také, že na palubě je veškerá myslitelná výbava včetně např. zábavního systému pro zadní sedadla nebo vyhřívaných, ventilovaných a masážních předních sedaček.

A také se tam dočteme, že se auto opravdu nabízí od necelé libry a že bude prodáno nejvyšší nabídce. A že tu opravdu není žádná minimální cena, která musí být překročena, takže teoreticky by si jej někdo mohl odvézt třeba i za 100 Kč.

Pochopitelně, to se nestane, cena je ale po 84 příhozech a 4 dny před koncem aukce [na 75 100 librách, tedy 2,25 milionu Kč. A už je na této výši pěkně dlouho, poslední příhoz se odehrál před dvěma dny. Dá se očekávat, že ještě poroste, zvláště s blížícím se koncem aukce, ale také nemusí. A za 2,25, ale klidně i 3,5 milionu Kč by to bylo daleko nejlevnější takhle krásné Mulsanne, které si kdo koupil. Možná je to šance...

Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 1 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 01Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 2 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 02Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 3 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 03Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 4 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 04Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 5 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 05Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 6 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 06Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 7 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 07Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 8 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 08Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 9 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 09Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 10 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 10Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 11 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 11Šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny - 12 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 12
Nikdo jistě nečekal, že tohle auto půjde do světa za necelou libru, i tak se jeho cena stále drží velmi nízko

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše