Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí?

(+ video) Velké SUV chce ohromit zcela novou architekturou, kvalitou materiálů, intuitivním ovládáním, i zavazadelníkem o objemu až 2 065 litrů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí?

30.8.2016 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

(+ video) Velké SUV chce ohromit zcela novou architekturou, kvalitou materiálů, intuitivním ovládáním, i zavazadelníkem o objemu až 2 065 litrů.

Do slavnostního představení nové Škody Kodiaq již zbývá jen pár desítek hodin, oficiální debut je totiž plánován na 1. září večer. Z německého Berlína se poté mladoboleslavské SUV přesune na autosalon v Paříži, kde si odbude svůj veřejný výstavní debut. Zahájení výroby odstartuje ještě letos, vůbec první exempláře však k zákazníkům zamíří teprve zkraje příštího roku.

Vzdálenější budoucnost ale nyní nechme plavat, místo toho se soustřeďme na velmi zřejmě poslední upoutávku značky před zmiňovanou premiérou. Škoda totiž pustila do světa sadu fotek, jenž mapuje již dříve viděnou kabinu a zavazadlový prostor. Ten bude největší ve své třídě, přičemž u pětimístné varianty nabídne 720 litrů v základu a až 2 065 l při sklopených sedadlech a naskládání tašek a kufrů až po strop.

Kodiaq přitom umožní podélný posun zadních sedadel či nastavení sklonu opěradel, načež se interiér může plně přizpůsobit aktuálním podmínkám, kdy favorizujete buď převoz osob, nebo zavazadel. To ostatně potvrzuje i na přání a za příplatek dodávaná třetí řada sedadel, jenž se v novodobé historii značky Škoda objevuje v produkčním voze vůbec poprvé.

Ze zavazadelníku se ale již přesuňme do kabiny, konkrétně na přední sedadla. Zde mají řidič i spolujezdec k dispozici novou architekturu palubní desky se dvěma symetrickými zónami. V jejich středu najdeme rozměrný displej rámovaný vertikálně stylizovanými výdechy klimatizace. Jejich horní část přitom plynule navazuje na palubku a zrcadlí tak obdobné ztvárnění kapoty motoru.

Dále Škoda v tiskové zprávě zmiňuje intuitivní ovládání prvků či sedala, jenž mají být vyrobena z kvalitních materiálů a poskytnout řidiči i spolujezdci vysokou míru pohodlí. Zákazníci budou moci také sáhnout po vyhřívaném volantu či třiceti prvcích z programu Simply Clever, jenž zahrnují kupříkladu ochranu hran dveří, dětskou pojistku či opěrky hlavy poskytující oporu při spaní.

Na další podrobné informace bude třeba vyčkat oněch pár desítek hodin, ovšem již dříve nám toho Škoda řekla o autě tolik, že tajemstvím je už nyní opředeno máloco. A také zevnějšek jsme už mohli vidět velmi jasně...

Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 1 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 01Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 2 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 02Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 3 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 03Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 4 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 04Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 5 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 05Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 6 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 06Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 7 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 07Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 8 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 08Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 9 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 09Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 10 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 10Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 11 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 11Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 12 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 12Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 13 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 13Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 14 - Skoda Kodiaq interier oficialni prvni 14
Interiér nového Kodiaqu si jde svou cestou, řadu detailů jsme zatím neviděli v žádném „koncernovém” voze

Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 15 - Skoda Kodiaq bez maskovani cela 01Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 16 - Skoda Kodiaq bez maskovani cela 02Škoda Kodiaq ukázala do detailu celý interiér. Jak se vám líbí? - 17 - Skoda Kodiaq bez maskovani cela 03
Exteriér už též překvapí máločím

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše