- -

Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ

První české SUV je možné v závěru jeho životní kariéry pořídit od 400 tisíc korun. Za rádio ale tak jako dříve již doplácet nemusíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ

16.9.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

První české SUV je možné v závěru jeho životní kariéry pořídit od 400 tisíc korun. Za rádio ale tak jako dříve již doplácet nemusíte.

Pokud jste zaznamenali náš článek o nejprodávanějších modelech na českém trhu, pak již jistě víte, že Škoda Yeti není nejprodávanějším vozem v kategorii off-roadů, SUV a 4x4. Štafetu místo něj převzala Dacie Duster. Je to možná překvapivé, neboť oba vozy jsou na sklonku životního cyklu, nicméně taková je realita. V případě rumunského modelu je přitom spojena se stále nižšími cenami, zatímco u českého zástupce kupodivu šplhají nahoru. A platí to i nyní.

Nově si totiž Škodu Yeti můžete nejlevněji pořídit za 399 900 Kč, za což dostáváte motorizaci 1,2 TSI o výkonu 81 kW/110 koní. Je to přitom výrazně vyšší cena než loni, kdy bylo první české SUV k dispozici o dvacet tisíc levněji. Ještě před pár měsíci pak Yeti stál 384 900 Kč, ani to ovšem již není pravdou. Důvodem je změna na pozici základní výbavy, kterou již není stupeň Active, ale úroveň Trumf.

Škoda tím tak trochu vzpomíná na časy legendární Felicie, která se též se svou kariérou loučila provedením Trumf - v roce 2000 s ní vyrukovala s cenami od 229 900 Kč za hatchback a 269 900 Kč za kombi a pár jeho obrázků pro připomenutí naleznete níže. Je to zřejmě nejznámější trumf, který kdy Škoda vynesla, později se k němu vrátila mj. v případě Octavie a teď přišel na řadu Yeti.

Novinka má bohatší výbavu, neboť kromě klimatizace či třeba 16palcových ocelových kol je možné počítat s rádiem Swing. Na úrovni Active ovšem nebylo standardem ani níže položené provedení Blues, za to bylo třeba připlácet v rámci paketu Plus deset tisíc korun. Obdobně je pak na tom i pár dalších prvků, ve výsledku je tedy Yeti Trumf skutečným trumfem.

Je samozřejmě otázkou, nakolik tato taktika zláká kupující. Totéž platí i o velmi omezené nabídce příplatků, kde sáhnout můžete pouze po paketu Trumf Plus za 13 000 Kč, metalickém laku za 14 700 Kč a delších zárukách. Vše ostatní je však již v ceně či mimo dosah.

Bližší informace naleznete v v kompletním aktuálním ceníku (PDF, 634 kB), který lze stáhnout z oficiálního webu Škody. My přitom jen dodáme, že kromě základní Škody Yeti je nově ve výbavě Trumf nabízena také varianta Outdoor, která se stejným motorem startuje na sumě 419 900 Kč.

Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 1 - Skoda Yeti bez starosti test 11Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 2 - Skoda Yeti bez starosti test 06Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 3 - Skoda Yeti bez starosti test 09Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 4 - Skoda Yeti bez starosti test 15Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 5 - Skoda Yeti bez starosti test 19Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 6 - Skoda Yeti bez starosti test 20Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 7 - Skoda Yeti bez starosti test 24Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 8 - Skoda Yeti bez starosti test 26Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 9 - Skoda Yeti bez starosti test 27Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 10 - Skoda Yeti bez starosti test 57Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 11 - Skoda Yeti bez starosti test 59Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 12 - Skoda Yeti bez starosti test 60Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 13 - Skoda Yeti bez starosti test 63Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 14 - Skoda Yeti bez starosti test 62Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 15 - Skoda Yeti bez starosti test 64Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 16 - Skoda Yeti bez starosti test 65
Nová základní výbava Škody Yeti zvaná Trumf je dražší než dříve nabízený stupeň Active. Je však možné počítat s bohatším standardem

Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 17 - Skoda Felicia Trumf 01Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 18 - Skoda Felicia Trumf 02Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 19 - Skoda Felicia Trumf 03Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 20 - Skoda Felicia Trumf 04Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 21 - Skoda Felicia Trumf 05Škoda vzpomíná na časy Felicie, na trh uvádí Yeti Trumf jako nový základ - 22 - Skoda Felicia Trumf 06
Označení Trumf u Škody proslavila hlavně Felicia

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše