- -

Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned

Ne každá značka přistupuje k designu nových aut jako Audi. Druhá generace švédského SUV sice kráčí ve šlépějích originálu, liší se však každým coulem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned

14.3.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Ne každá značka přistupuje k designu nových aut jako Audi. Druhá generace švédského SUV sice kráčí ve šlépějích originálu, liší se však každým coulem.

V poslední době se zdá, že designéři jsou čím dál tím lenivější. Facelifty i zcela nové generace aut od předchůdců kolikrát skoro nelze rozeznat. Nejdále aktuálně zachází Audi, jehož nové modely jsou opravdu velmi podobné těm starším, což naposledy předvedla druhá generace Q5. O mnoho lépe na tom není ani BMW, jehož modernizovaná řada 4 se liší jen v několika málo detailech a zvenčí budete potřebovat návod, abyste jí rozeznali od předchozího provedení. A o velké kreativitě nelze hovořit ani v případě nového Opelu Insignia, i když na něm je znát aspoň citelná evoluce.

Zcela proti proudu jde ovšem švédská automobilka. Ta na stále probíhajícím ženevském autosalonu představila novou generaci Volva XC60, tedy modelu, který je pro ni navýsost důležitý, neboť stojí za 30 procenty všech registrací. Nebylo by tedy vůbec divu, kdyby značka stejně jako třeba zmiňované Audi v případě Q5 přistoupila k modernizaci ve stylu přísloví „Neopravuj, co není rozbité“. To se ale nestalo.

Z přiložených fotografií je jasně vidět, že se neměnily pouze detaily, ale zachován nebyl styl jediného panelu karoserie. Jiné je zkrátka naprosto vše, za částečně stejný můžeme označit snad jen tvar zadních světlometů zabíhající do sloupků. I přesto je na první pohled jasné, že máme tu čest s modelem švédské automobilky a většina pak asi i odhadne, že je to právě XC60. Za vizuální přerod si tedy Volvo zaslouží pochvalu.

Abychom nebyli jen tak obecní, rovnou zmíníme, že vpředu najdeme odlišnou masku, světlomety (nově s aktuálně používanými Thorovými kladivy), nárazník či plošší kapotu motoru. Díky tomu vypadá novinka mnohem více jako tradiční off-road než jako moderní SUV či crossover. Napomáhá tomu i boční linie oken, která se výrazně zvedá nad zadním oknem a zvýrazňuje masivnost zádě.

Ještě než se přesuneme do interiéru, zmíníme rozdíly na zádi. Jistou shodu najdeme pouze u již zmiňovaných světel, i zde ovšem Volvo přistoupilo ke změně a jejich spodní část horizontálně rozvedlo až na páté dveře. Záměrem byla snaha o vizuální rozšíření vozu, nicméně po designové stránce je toto možná nejvíce kontroverzní prvek, alespoň z našeho pohledu.

Možná větší uspokojení než v případě proměny Volva XC90 cítíme uvnitř, kde centrální displej ve stylu tabletu nepůsobí tak rušivě a násilně naroubovaně. S jeho příchodem navíc souvisí úbytek klasických tlačítek, pročež mohly být lépe designově využity výdechy klimatizace. Cestující vpředu navíc mají o 12 milimetrů více místa pro hlavu, zatímco ti zadní mohou počítat s extra 41 milimetry pro nohy.

Jak jsme tedy zmínili již v úvodu, Švédové odvedli velmi dobrou práci a dá se předpokládat, že novinka bude nejspíše ještě prodávanější než předchůdce. Zvláště když dostala také papírově úspornější pohonné ústrojí, které navíc v případě verze T8 TwinEngine produkuje až 407 koní. Vše pak korunuje daleko vyšší bezpečnost.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 1 - Volvo XC60 2017 vs 2016 stare nove dalsi 01Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 2 - Volvo XC60 2017 vs 2016 stare nove dalsi 02
Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 3 - Volvo XC60 stare versus nove 03Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 4 - Volvo XC60 stare versus nove 04
Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 5 - Volvo XC60 2017 vs 2016 stare nove dalsi 03Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 6 - Volvo XC60 2017 vs 2016 stare nove dalsi 04
Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 7 - Volvo XC60 2017 vs 2016 stare nove dalsi 05Srovnejte si nové Volvo XC60 s tím starým. Tady 5 rozdílů najdete hned - 8 - Volvo XC60 2017 vs 2016 stare nove dalsi 06
Nové Volvo XC60 prošlo ve srovnání s předchůdcem výraznou proměnou, přesto jej ovšem snadno identifikujete

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše