Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Subaru Levorg STI potvrzeno, ostrý kombík dorazí už toto léto
13.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Mnohými toužebně očekávaná verze Levorgu nabídne přes 300 koní i s šestistupňovým manuálem. V Evropě se za ni ale ještě musíme modlit.
Subaru Levorg se představilo již před třemi roky. Zpočátku měl tento kombík potěšit pouze japonské zákazníky, nicméně příznivé ohlasy z celého světa vedly značku ke jeho nabídnutí po celém světě. Vůz si tak můžete pořídit i na českém trhu, bohužel však jen s přeplňovanou jedna-šestkou o výkonu 170 koní a automatem Lineatronic CVT. Je to nabídka v japonském stylu, nicméně ani tak není úplná - v Japonsku je Levorg k mání také s přeplňovaným dvoulitrem o 296 koních.
Důvodem této selekce jsou nejspíše emise CO2, ostatně ze stejného důvodu takové evropské WRX STI pohání 2,5litrový čtyřválec a nikoliv právě dvoulitrová pohonná jednotka jako ve své domovině. Je proto vskutku otázkou, zda můžeme mít radost z aktuálního avíza značky, dle kterého bude v létě odhalen Levorg ve verzi STI. Ve světle výše zmíněného totiž na jeho příchodem do Evropy visí otazník.
Byla by to škoda, neboť již předzvěst varianty STI v podobě loňského konceptu Levorg S slibovala nemalý potenciál. Kombi totiž zdobila 19palcová kovaná kola BBS s pneumatikami Michelin PSS o rozměru 245/35, karbonová střecha či kryty zpětných zrcátek, agresivněji stylizované nárazníky, odlišná čelní maska nebo přepracované boční prahy a výdechy na předních blatnících.
K tomuto výčtu se dle aktuální upoutávky přidávají čelní LEDky, uvnitř lze pak pro změnu čekat sportovní sedadla, Alcantarou obšitý volant nebo sadu hliníkových pedálů. Další modifikace zahrnují tlumiče Bilstein, pod kapotou pak nejspíše bude zmiňovaný dvoulitr, ovšem naladěný na více než 300 koní. Výkon by pak kromě automatické převodovky měl přenášet i šestistupňový manuál.
Nakolik se tyto dohady naplní, to je zatím ve hvězdách. Stejně jako lze dále spekulovat o možném příchodu do Evropy, který by zřejmé musel být spojen s instalací 2,5litrové pohonné jednotky. Zda k tomu ale skutečně dojde, to závisí zejména na analyticích Subaru, kteří rozhodnou, zda taková investice má obchodní smysl či nikoliv.


Subaru Levorg STI se ukáže v létě, příchod do Evropy ale zatím nemá jistý










Loňský koncept Levorgu S měl zatím k variantě STi nejblíže
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Audi pro rok 2026 vážně chystá nový model s technikou, která byla zastaralá už v roce 2019
21.5.2026
Mercedes pořádně předvedl kompletně falešný zvuk svého nového sporťáku, připomíná to béčkové filmy z 80. let
21.5.2026
Čínské Ferrari za cenu Octavie se prohnalo po Severní smyčce Nürburgringu. A je rychlé, pořád ale nestačí na o 450 koní slabší kombík
20.5.2026
Nejnovější články
BMW došla kola, která jinak nikomu neukazuje. Výrobu části objednaných aut zastavilo až do října
před hodinou
Němci proklepli poslední tři generace VW Golf jako ojetiny, ten poslední vám opravdu nedoporučí
včera
Falešný zvuk a falešné řazení už Hyundai nestačí, chystá i falešnou řadicí páku
včera
Už i v USA podlehli kouzlu kódu E46. O docela obyčejné BMW řady 3 z roku 2003 se 100 tkm se v aukci strhla mela
včera
Nejsou Korejci jako Korejci. Tihle s faceliftem vrátili svému levnému velkému SUV tlačítka bez jakýchkoli řečí
včera
Živá témata na fóru
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.23. 21:01 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.23. 20:59 - řidičBOB
- Chlubítko univerzální 05.22. 22:20 - HondaMan
- Rychlodotazy 05.22. 18:35 - jerry
- Dříve M135i, nyní ///M2 05.22. 15:17 - Eda
- BMW Divize 05.22. 09:54 - pavproch
- Tvar křižovatky a odbočení vlevo 05.21. 14:05 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 05.21. 13:47 - pavproch
