Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř

Už ne jednu fotku z privátní prezentace, ale celé auto zvenčí i zevnitř vám můžeme ukázat po dalším úniku. Komfortní a exkluzivní je jistě, ale co ten vzhled?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř

9.5.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Už ne jednu fotku z privátní prezentace, ale celé auto zvenčí i zevnitř vám můžeme ukázat po dalším úniku. Komfortní a exkluzivní je jistě, ale co ten vzhled?

Ke slavnostnímu odhalení nového britského křižníku dojde zítra. Nicméně privátní prezentace pro nejmovitější klientelu již uskutečněna byla, a jistě ne jedna. Kromě toho se zejména arabští dealeři již nemohou dočkat otevření objednávkových knih. Proto již nyní na svých sociálních profilech odhalují jeden snímek za druhým, ačkoliv samotný Rolls-Royce nic takového nepovolil. Nicméně co automobilka míní, to jiní mění...

Model Cullinan se nám tedy ukázal ze všech stran, a to včetně interiéru. Ten v případě palubní desky do značné míry odpovídá osmé generaci Rolls-Roycu Phantom, což není podivné - oba vozy totiž sdílejí tutéž hliníkovou platformu. Je rovněž evidentní, že britská novinka přebírá řadu prvků od mateřského BMW, nicméně třeba ovládání iDrive alespoň zakrývá unikátními tlačítky se specifickým fontem písma.

Oproti limuzíně lze v sedanu počítat s daleko větším prostorem zejména pro hlavy cestujících. A jelikož se zadní dveře otevírají tradičně proti směru jízdy, je více než jisté, že vstup na druhou řadu sedadel bude jedním z nejpůsobivějších na světě - dámám tak nehrozí žádné faux pas, ani poničení účesu. Dá se navíc předpokládat, že vůz dostane do vínku vzduchový podvozek s „nástupní výškou“.

Ještě než se ovšem dostaneme k technice, musíme zmínit dvoudílné víko zavazadlového prostoru, u kterého spodní část lze po vzoru Range Roveru využít jako prostor pro pikniky. Na rozdíl od levnější konkurence zde ovšem nemáte k dispozici jen provizorní sedátka, ale také stolek. Rolls-Royce přitom zcela jistě nabídne zákazníkům i možnost dokoupení piknikového setu.

Ze zavazadelníku se přesuneme na druhý konec vozu, pod kapotu. Zde bude svou práci odvádět 6,75litrový dvanáctiválec, jenž byl u modelu Phantom naladěn na 571 koní. S tímto výkonem provedení se standardním rozvorem zvládne sprint na stovku za 5,3 sekundy. Otázkou je, jak na tom bude Cullinan, nicméně s ohledem na vyšší hmotnost i horší aerodynamiku lze počítat s horším časem.

Více informací očekáváme během zítřejšího dne, přičemž zvědavi jsme hlavně na výšku kapoty. Nicméně již nyní je jisté, že soška Spirit of Ecstasy ještě nikdy nebyla umístěna tak vysoko. To sice ve výsledku neznamená, že by si nás Cullinan svým vzhledem podmanil, definitivní soud týkající se designu ovšem vyneseme až po publikování kvalitnějších oficiálních fotografií.


Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 1 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 01Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 2 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 02Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 3 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 03Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 4 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 04Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 5 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 05Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 6 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 06Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 7 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 07Tohle je nové nejluxusnější SUV světa. Únik ho předem odhalil zvenčí i zevnitř - 8 - Rolls-Royce Cullinan 2018 unik 08
Rolls-Royce Cullinan byl odhalen únikem. Designem nás zrovna do kolen nedostal, luxusem a hlavně prostorem uvnitř však jistě uchvátí bezpočet zákazníků, hlavně z asijských zemí a Středního východu

Zdroje: Instagram, Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama