Reklama

Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR

(+ video) „Kormidlo” Dartzu Prombron Black Alligator je stejně opulentní jako toto SUV samo. Jen na volantu bude mít 292 diamantů a pravé zlato.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR

21.10.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

(+ video) „Kormidlo” Dartzu Prombron Black Alligator je stejně opulentní jako toto SUV samo. Jen na volantu bude mít 292 diamantů a pravé zlato.

Pokud vás zajímá, kam až může zajít luxus a opulence, pak odpověď nehledejte u Rolls-Royce, Bentley či Maybachu. Místo toho budete muset zamířit k lotyšské automobilce Dartz. Ta již v minulosti odhalila kreace, ze kterých se z různých důvodů tajil dech, nyní však hodlá trumfnout i sama sebe. Do prodeje totiž míří Prombron Black Alligator, který dle šéfa firmy Leonarda Yanekeloviche „vyje*e s velkým vozem Rolls-Roycu ještě dříve, než přijde na svět“.

Dané prohlášení se automobilka rozhodla umocnit novými materiály, na kterých nám představuje volant chystané novinky. Ten sám o sobě přijde v přepočtu 738 000 Kč, tedy v podstatě na stejnou sumu, za kterou byste si mohli pořídit Škodu Kodiaq s motorem 2,0 TSI o výkonu 180 koní a základní výbavou Active. V případě českého SUV ale jen stěží budete vystupovat z davu tak, jako v případě toho ex-sovětského. A toto spojení nepoužíváme náhodou, majitel automobilky hrdě říká: „Narodil jsem se v SSSR!”

Ono toho říká více, ale k tomu se ještě dostaneme. Pro tuto chvíli zůstaneme i onoho volantu, v jehož případě jsou důvodem astronomické pochopitelně materiály, které byly na výrobu použity. Máme tu totiž deset ovládacích tlačítek, na které bylo použito 14karátové zlato. Dále zdobení ramen volantu z 18karátového zlata a především kulatý střed ze zlata bílého, který zdobí 292 diamantů a dva rubíny. Vše pak uzavírá kůže z jednoho rejnoka a jednoho mississipského aligátora.

Jen výroba tohoto kousku zabrala dvěma čalouníkům a třem klenotníkům zhruba šest týdnů. Prombron Black Alligator však hodlá dostát pověsti nejluxusnějšího vozu světa i dalšími prvky, pročež kupříkladu na celý interiér padne přibližně dvacet aligátořích kůží. Ze stejného materiálu je pak i ozdobný řemínek na zápěstí, který zdobí lebka z helmou pilota vyrobená z bílého zlata.

Dále mohou majitelé počítat se speciálním boxem na klíčky, který byl - stejně jako samotný název vozu - inspirován „černými“ skříňkami sovětských bojových helikoptér z 80. let minulého století. Yanekelovich přitom dodává, že jde o vzpomínku na Igora Sikorskyho, otce prvního masově vyráběného vrtulníku na světě, který pro Dartz kdysi pracoval.

Dále pak šéf lotyšské automobilky uvedl, že „vůz musí být hotov do čtyř týdnů“ a že „rozdrtí veškerou opulenci Rolls-Roycu”. Slavnostní odhalení tedy máme očekávat na sklonku listopadu. Aktuálně tak jen dodáme, že Prombron Black Alligator bude postaven na základech Mercedesu-AMG GLS 63. Výměnou turbodmychadel a přeprogramováním řídicí jednotky ovšem výkon poskočil na 760 koní, točivý moment pak na 1 200 Nm.

Pro celý svět bude k dispozici pouze 50 exemplářů, polovina z nich je však určena Číně. Pro nás je přitom podstatné, že jeden z prvních pěti vyrobených kusů je určen zákazníkovi z České republiky, který jej získá i s tímto svérázným volantem. Pokud tedy 5 300 milimetrů dlouhou ruskou opulenci potkáte na tuzemských silnicích, ničemu se nedivte.

A nedivte se ani faktu, že vás toto několikatunové SUV nechá díky zvýšenému výkonu rychle za sebou. Vlastně mu ani neříkejte SUV, podle majitele firmy nejde o SUV, ale o BOND, což je zkratka pro slova Bespoke, Opulent, Noble, Drive. Česky tedy vůz nabídne něco jako Zakázkovou, Opulentní a Nóbl Jízdu. A vy jste si do dneška mysleli, že nejste normální...

Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 1 - Dartz Black Alligator nove foto 01Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 2 - Dartz Black Alligator nove foto 02Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 3 - Dartz Black Alligator nove foto 03Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 4 - Dartz Black Alligator nove foto 04Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 5 - Dartz Black Alligator nove foto 05Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 6 - Dartz Black Alligator nove foto 06Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 7 - Dartz Black Alligator nove foto 07
Takhle vypadá nejdražší volant na světě

Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 8 - Dartz Black Alligator nove foto 08Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 9 - Dartz Black Alligator nove foto 09Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 10 - Dartz Black Alligator nove foto 10Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 11 - Dartz Black Alligator nove foto 11Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 12 - Dartz Black Alligator nove foto 12Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 13 - Dartz Black Alligator nove foto 13
Kromě toho se ovšem Dartz Prombron Black Alligator pochlubí také exkluzivní schránkou na klíčky

Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 14 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 01Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 15 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 02Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 16 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 03Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 17 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 04Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 18 - Dartz Prombron Black Shark prvni 01Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 19 - Dartz Prombron Black Shark prvni 02Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 20 - Dartz Prombron Black Shark prvni 03Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 21 - Dartz Prombron Black Shark prvni 04
Dartz Prombron Black Shark se již dříve ukázal na počítačových vizualizacích...

Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 22 - Dartz Prombron Black Shark avizo 03Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 23 - Dartz Prombron Black Shark avizo 04Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 24 - Dartz Prombron Black Shark avizo 05aToto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 25 - Dartz Prombron Black Shark avizo 01Toto je nejdražší volant světa. Je úchylný a v jednom kuse míří i do ČR - 26 - Dartz Prombron Black Shark avizo 02
Některé další detaily už jsme mohli vidět i v reálu

Zdroje: Dartz, CarBuzz@Youtube

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama