- -

Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce

Opulentní lotyšské SUV, které se může pyšnit až 1 500 koňmi a aligátoří kůží, se konečně stává realitou. A bude jezdit i po českých silnicích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce

11.10.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Opulentní lotyšské SUV, které se může pyšnit až 1 500 koňmi a aligátoří kůží, se konečně stává realitou. A bude jezdit i po českých silnicích.

Lotyšská automobilka Dartz nám již několik let dokazuje, že na východ od našich hranic je pořád možné úplně vše. Pokud tedy byl odjakživa vaším snem k nepoznání přepracovaný Mercedes-Benz GL, jste na správné adrese. Zvláště pak, pokud německou techniku hodláte doplnit nemalým výkonem a luxusními prvky a materiály, mezi které patří zlato, diamanty či kupříkladu aligátoří kůže.

Před dvěma roky přitom Dartz ohlásil, že chystá model Prombron Black Shark, který by měl všechny předchozí kreace firmy strčit do kapsy. Nyní byl vývoj ukončen a automobilka jako vždy hýří sebevědomím - o novince říká, že „vyje*e s velkým autem Rolls-Royce ještě dříve, než přijde na svět”. Pochopitelně, říkat si může kdo chce co chce, my se podržíme faktů, přičemž z těch klíčových už víme, že nakonec nedorazí jedna verze, ale hned dvě. „Černý žralok“ bude variantou s kratším rozvorem, přičemž celková délka bude činit 5 300 mm. Mimo to ovšem dorazí ještě „Černý krokodýl“ alias Black Alligator, jenž počítá s 5 900 milimetry. V obou případech lze pak očekávat karbon-kevlarovou karoserii.

Dartz uvádí, že celkově má vzniknout 50 kusů, polovina z toho je však určena čínskému trhu. Zbytek si rozebere celý svět, a právě v tomto okamžiku začínají být věci zajímavé. Lotyši totiž mají zájemce již o pět vozů, z nichž dva pancéřované zamíří do Indie a Itálie. Zbývající trojka se musí obejít bez neprůstřelných plátů, přičemž vůbec první vyrobený kus je určen pro Nizozemsko. Budoucí majitel druhého pak žije ve Spojených arabských emirátech, třetí v České republice.

Ano, čtete správně, Česko se skutečně dočká další (ex-)sovětské invaze. A opětovně u toho budou vrtulníky, neboť obě novinky Dartzu nejsou pojmenovány po zvířatech, ale právě po létajících strojích. Pod kapotou přitom bude trůnit v základu přeplňovaný osmiválec z verze GL 63 AMG naladěný na 750 koní, nicméně zákazníci mohou sáhnout i po dvanáctiválci, který může produkovat až 1 500 koní. Pro jaké pohonné ústrojí se ovšem rozhodl český zákazník, to není známo.

Stejně tak se můžeme dohadovat o interiéru, zde ovšem rozhodně nelze počítat s něčím tak obyčejným, jako je Alcantara. Místo toho mají kupci k dispozici kůži z aligátora či dokonce rejnoka. Vše pak doplňují zlaté doplňky či dokonce diamanty - kupříkladu jen ve středu volantu se pyšní logo Dartzu dekorované 292 drahými kameny. Ze žlutého kovu jsou pak vyrobeny emblémy značky odkazující lebkou s leteckou helmou právě na onu inspiraci v helikoptérách.

Ve finále lze pak zmínit exkluzivní kouli, které vzorem stály vesmírné moduly a v níž dorazí klíčky od vozu. Dartz ovšem dodává, že zrovna tento doplněk si můžete nechat vyrobit i separátně, a to kupříkladu jako těžítko na stůl. Mimo to může posloužit i jako schránka na nejdražší kaviár světa, ve kterém taktéž nechybí šupinky zlata. Opulence tedy v případě této automobilky dostává nový rozměr...

Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 1 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 01Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 2 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 02Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 3 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 03Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 4 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 04Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 5 - Dartz Prombron Black Shark prvni 01Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 6 - Dartz Prombron Black Shark prvni 02Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 7 - Dartz Prombron Black Shark prvni 03Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 8 - Dartz Prombron Black Shark prvni 04
Dartz Prombron Black Shark se již dříve ukázal na počítačových vizualizacích...

Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 9 - Dartz Prombron Black Shark avizo 03Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 10 - Dartz Prombron Black Shark avizo 04Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 11 - Dartz Prombron Black Shark avizo 05a
...nově pak můžeme posloužit i některými detaily, jenž souvisí hlavně se zlatem a diamanty...

Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 12 - Dartz Prombron Black Shark avizo 01Do ČR míří 1 z 50 opulentních nových Dartzů, prý zastíní i SUV Rolls-Royce - 13 - Dartz Prombron Black Shark avizo 02
...či exkluzivní schránkou na klíčky od vozu

Zdroje: Dartz Motorz, Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše