Reklama

Únik odhalil nové Hyundai Santa Fe, zvenčí i zevnitř. Tohle je korejská Škoda Kodiaq

(doplněno) Už předchozí generace Santa Fe byla odvážnější, pořád ale sázela na styl známý od jiných Hyundai. Novinka jde dál, chce být jiná, jako Kodiaq.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik odhalil nové Hyundai Santa Fe, zvenčí i zevnitř. Tohle je korejská Škoda Kodiaq

6.2.2018 | Mirek Mazal | 13 příspěvků

(doplněno) Už předchozí generace Santa Fe byla odvážnější, pořád ale sázela na styl známý od jiných Hyundai. Novinka jde dál, chce být jiná, jako Kodiaq.

Doplněno 9:30: Krátce po úniku týtéž snímky zveřejnilo i samo Hyundai, a tak vám je můžeme naservírovat v o něco kvalitnější podobě. Žádné další podstatné informace zveřejnění nepřináší, na plné odhalení si tedy budeme muset ještě pár dnů či týdnů počkat.


Hyundai na sebe nedávno upozornilo zveřejněním oficiálních ilustrací nové generace modelu Santa Fe. Už z nich bylo zřejmé, že se tento vůz stane dalším projevem materializace záměru vrchního designéra, který má v úmyslu zcela zatočit s čelními světly a že půjde tak ve šlépějích menší Kony. Z ilustrací ale nikdy není možné udělat si jasný obrázek o tom jak bude hotové auto vypadat, neboť i oficiální náčrty přehání tu více, tu méně. Tentokrát ale příliš daleko od pravdy nebyly.

Víme to, neboť skrze korejský portál Daum se předčasně dostaly ven první oficiální snímky vozu, které nám jej ukazují v celé jeho kráse. Z nich je zřejmé, že i hotové auto bude zdobit široká přední mřížka s logem automobilky, orámovaná výrazným chromovým lemem. A úzké hlavní světlomety budou opravdu úzké - skoro je to spíše onen lem, který utváří charakter přídě.

Zadní partie můžeme spatřit stále jen na ilustraci, přesto je po úniku fotek jiných částí zřejmé, že omládnou velmi podobným směrem. Přední a zadní osvětlení bude nyní opravdu poznávacím znamením pro Hyundai, neboť jsou tu opět úzké zadní světlomety. Ty doplňuje rohové chromové zdobení a velký difuzor, tedy spíše pseudodifuzor. Malé, zkosené zadní okno a jemný střešní spoiler dodává vozu nádech sportovního charakteru.

Vedle nových tvarů na vnější straně automobilu se evoluce měla projevit i uvnitř vozu, tam ale nic převratného nevidíme. Relativně konvenční architekturu palubní desky rozbíjí snad jen její kaskádovité uspořádání, které lze ovšem též stěží označit za revoluci. Čeká se dále několik změn, které nejsou vidět. Například se počítá s větším prostorem pro pohodlí cestujících, se zaměřením na prostor nad hlavou a pro nohy. V nabídce se opět objeví pěti- i sedmimístná varianta uspořádání interiéru.

Motorové jednotky zůstanou na výběr z možností naftového i benzínového pohonu. Plug-in hybrid se testuje a očekává se jeho nástup. Přesná čísla výkonových verzí nebyla zveřejněna. Díky prvním snímkům tak můžeme vidět hlavně tvary nového největšího SUV od Jihokorejského výrobce a přemýšlet, jestli se design povedl ve srovnání s konkurencí, na kterou sám Hyundai v Česku rád upozorňuje. Tohle je přímá konkurence pro Škodu Kodiaq a i v případě vnějšího designu se teď vydává podobným, podobně odvážným směrem.

Únik odhalil nové Hyundai Santa Fe, zvenčí i zevnitř. Tohle je korejská Škoda Kodiaq - 1 - Hyundai Santa Fe 2018 nove unik lepsi 01Únik odhalil nové Hyundai Santa Fe, zvenčí i zevnitř. Tohle je korejská Škoda Kodiaq - 2 - Hyundai Santa Fe 2018 nove unik lepsi 02
První snímky Hyundai Santa Fe předběhly oficiální premiéru, teď už nás vážně těžko něčím překvapí

Únik odhalil nové Hyundai Santa Fe, zvenčí i zevnitř. Tohle je korejská Škoda Kodiaq - 3 - Hyundai Santa Fe 2018 nova generace ilustrace a foto 01Únik odhalil nové Hyundai Santa Fe, zvenčí i zevnitř. Tohle je korejská Škoda Kodiaq - 4 - Hyundai Santa Fe 2018 nova generace ilustrace a foto 02
Automobilka nám zatím vůz oficiálně ukázala jen na ilustracích

Zdroj: Daum

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama