Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující

Od nového nejrychlejšího SUV světa asi nečekáte, že bude levné. A vskutku, není. V základu sice vyjde na méně než 5 milionů Kč, to je ale jen začátek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující

19.12.2017 | Petr Prokopec | 34 příspěvků

Od nového nejrychlejšího SUV světa asi nečekáte, že bude levné. A vskutku, není. V základu sice vyjde na méně než 5 milionů Kč, to je ale jen začátek.

Nové Lamborghini Urus jsme si již představit mohli, jedna podstatná věc však během prezentace zmíněna nebyla. Jak nejspíše již správně hádáte, je jí cena, o které zatím celý svět pouze spekuloval. Nyní ovšem britskému zastoupení italské automobilky unikl kompletní ceník včetně všech příplatků. Víme tedy s jistotou, o kolik může nové SUV ponížit váš bankovní účet. A s novými informacemi lze spojit i možnosti úprav vzhledu, neboť nedávno Lamborghini spustilo i konfigurátor.

Na britském trhu tedy Urus startuje na sumě 131 500 GBP (cca 3 829 500 Kč), což je částka bez daně. Je to částka platná pro celou Evropu, pouze změny kurzu a lokální DPH ji nasměrují do mírně odlišné finální destinace. Budeme-li se držet britského ceníku a přepočtu dle aktuálního kurzu libry, začínají ceny s DPH (ve Velké Británii 20 %, u nás o 1 % více)na sumě 157 800 GBP (4 595 500 Kč). Že to není zase tak moc? Možná, jde ale vskutku jen o základ.

Pokud se ovšem rozhodnete Urus ozdobit panoramatickou střechou, bude třeba přihodit dalších 2 310 GBP (67 300 Kč). Za zatmavená okna s lepším odhlučněním dáte 1 774,80 GBP (51 700 Kč), při zvažování výletů mimo zpevněný asfalt je zapotřebí zvolit modul Offroad Modes za 529,20 GBP (15 500 Kč). Byť v takové chvíli je otázkou, zda budete potřebovat 22palcové lité ráfky (až 3 990 GBP/116 200 Kč).

Obdobně lze samozřejmě uvažovat také o lepivějších pneumatikách Pirelli P Zero Corsa (1 575,60 GBP/45 900 Kč), menší velikost však zatím není pro Urus nabízena. Stejně tak ceník zatím nepočítá s 23palcovým obutím, jenž bylo zmiňováno během premiéry. Je přitom otázkou, zda s nimi vyrukuje až zvažovaná verze Performante, kterou si můžete prohlédnout níže na neoficiální ilustraci, či zda jej Italové jednoduše ukážou později.

Spekulace si ale necháme na příště, aktuálně se vrátíme k oficiálnímu ceníku. Z něj lze dále „vypíchnout“ paket ADAS (Advanced Driver Assistance System, tedy de facto autonomní řízení úrovně SAE2) zahrnující i head-up displej (5 250 GBP/152 900 Kč), za to už by šlo koupit celé slušné auto. Systém nočního vidění za 2 206,80 GBP/64 300 Kč je tak vlastně levný, výkonnější audioaparaturu Bang & Olufsen Advanced 3D za 5 250 GBP/152 900 Kč ale podobným přívlastkem častovat nelze.

V rámci kabiny by pak jistojistě neměl chybět paket s ambientním podsvícením, které je za 2 524,40 GBP/73 600 Kč znovu pozoruhodně drahé. Koberečky s koženým lemem (525,60 GBP/15 400 Kč) či vyhřívaný multifunkční volant potažený broušenou kůží (1 050 GBP/30 600 Kč), rozpočet tolik nezatíží, lepší dvoubarevné čalounění zahrnující Alcantaru nebo kůží pak vychází znovu na tučných 2 624,40 GBP (76 500 Kč).

Jen jmenované prvky vychází na 862 800 Kč, pokud bychom sečetli všechny, jsme na částce okolo 6 milionů korun. Pozoruhodné je, že Lambo nabízí také něco zdarma (FOC - Free Of Charge), a to zejména laky. Tím je ovšem zdůrazněno, že za cokoli dalšího bude třeba připlácet - zakázkový program Ad Personam může cenu vyhnat o další miliony výše a očekávejme, že jej využije většina zákazníků.

Jak je tedy vidno, nízko Urus rozhodně nemíří. S tím se ale rozhodně nedalo ani počítat, koneckonců jde o nejrychlejší SUV na světě, které díky osmiválci naladěnému na 650 koní zvládá stovku za 3,6 sekundy a maximálně pokoří 305 km/h. Kam přitom zamíří ona varianta Performante, to se raději ani neodvažujeme hádat. Přesto je zjevné, že pozice nejdražšího SUV světa novinkou Lamborghini ohrožena nebude...


Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 1 - Lamborghini Urus cenik unik lepsi 01Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 2 - Lamborghini Urus cenik unik lepsi 02Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 3 - Lamborghini Urus cenik unik lepsi 03
Britskému zastoupení Lamborghini unikl ceník nového SUV Urus. Odhaluje tak nejen základní cenu, ale i často velmi tučné příplatky

Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 4 - Lamborghini Urus konfigurator 02Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 5 - Lamborghini Urus konfigurator 03Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 6 - Lamborghini Urus konfigurator 04Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 7 - Lamborghini Urus konfigurator 05Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 8 - Lamborghini Urus konfigurator 06Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 9 - Lamborghini Urus konfigurator 07Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 10 - Lamborghini Urus konfigurator 08Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 11 - Lamborghini Urus konfigurator 09Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 12 - Lamborghini Urus konfigurator 10Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 13 - Lamborghini Urus konfigurator 11Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 14 - Lamborghini Urus konfigurator 12Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 15 - Lamborghini Urus konfigurator 13Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 16 - Lamborghini Urus konfigurator 14Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 17 - Lamborghini Urus konfigurator 15Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 18 - Lamborghini Urus konfigurator 16Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 19 - Lamborghini Urus konfigurator 17Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 20 - Lamborghini Urus konfigurator 18Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 21 - Lamborghini Urus konfigurator 19Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 22 - Lamborghini Urus konfigurator 20Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 23 - Lamborghini Urus konfigurator 21Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 24 - Lamborghini Urus konfigurator 22
V aktuálně spuštěném konfigurátoru si můžete hrát celé hodiny, přičemž výsledek může být třeba takovýto...

Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 25 - Lamborghini Urus cenik unik 03Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 26 - Lamborghini Urus cenik unik 04Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 27 - Lamborghini Urus cenik unik 05Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 28 - Lamborghini Urus cenik unik 06Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 29 - Lamborghini Urus cenik unik 07Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 30 - Lamborghini Urus cenik unik 08
...nebo takovýto

Unikl kompletní ceník Lamborghini Urus, ceny některých příplatků jsou ohromující - 31 - Lamborghini Urus konfigurator 01
Podívat se můžeme i na zvažovanou verzi Performante, byť zatím jen na neoficiální ilustraci

Ilustrace: X-Tomi Design

Petr Prokopec

Diskuze 34 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše