Reklama

Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia

Největší novinka Škody pro blížící se autosalon v Šanghaji byla odhalena předčasně. Je to koncept, Kodiaq Coupe by ale měl naznačovat věrně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia

17.4.2017 | Petr Miler | 22 příspěvků

Největší novinka Škody pro blížící se autosalon v Šanghaji byla odhalena předčasně. Je to koncept, Kodiaq Coupe by ale měl naznačovat věrně.

Tip: Podívejte se už na detailní živé představení Škody Vision E, není už nic, co bychom o budoucím Kodiaqu Coupe nevěděli.

Ty tam jsou časy, kdy se Škoda mohla počítat za regionální automobilku s jistým mezinárodním přesahem. Dnes je jejím největším odbytištěm Čína, a tak se snadno může stát, že zatímco na autosalon v Ženevě automobilka přivezla jen záplavu menších novinek, na ten v Šanghaji veze zcela nový koncept.

To samo o sobě není novinkou, Škoda tuto čínskou premiéru avizovala už dávno a v posledních dnech nám vůz jménem Vision E ukázala na oficiálních ilustracích zvenčí a dokonce i také zevnitř. Jenže to byly jen malůvky. Teď vám můžeme koncept hybridního SUV-kupé předvést v celé jeho kráse, neboť venku jsou jeho první fotky.

Nedostaly se ven oficiálně, o jejich zveřejnění se postaral únik přes ruský web Auto WP, to nám ale nakonec může být jedno, o autenticitě v tomto případě nemůže být pochyb. Co tedy vidíme? Poněkud abstraktnější vizi Kodiaqu Coupe, který na trh dorazí v dalších letech. A to s řadou pozoruhodných detailů.

Tím zřejmě nejzajímavějším jsou přední světlomety, na které fotky upozorňují i v detailu. Zdánlivě nepůsobí zase tak specificky, ale podívejte se na onen detail - jsou to v podstatě dvojité světlomety řešené podobně jako u kontroverzní faceliftované Octavie, jenže v tomto případě působí mnohem lépe. Stačilo oba světelné zdroje více spojit, udělat vnitřní část protáhlejší a trochu jinak směřovat linie vnějších segmentů.

Pozoruhodná je i světelná linie táhnoucí se napříč celým předkem, podobný prvek na boku, absence klik či vnějších zpětných zrcátek. Dá se však čekat, že žádný z těchto detailů na produkční verzi neuvidíme. Naopak záď vypadá již docela konvenčně a můžeme si vsadit, že sériový Kodiaq Coupe se tady bude lišit jen v drobnostech.

Dovnitř nevidíme, předchozí ilustrace ale naznačily mnohé. A o technice nás též zpravila sama automobilka - 300 koní v elektromotorech, maximálka omezená na 180 km/h a udávaný dojezd 500 km na nabití, to jsou zde klíčová data. Ani v tomto případě ale nepředpokládejme, že se objeví u auta, které si budeme moci koupit, alespoň ne zkraje jeho výroby.

Další detaily přinesou příští dny, těšme se na ně. Zatím si prohlédněte první fotky, odhalují vážně vše důležité.

Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 1 - Skoda Vision E unik 01Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 2 - Skoda Vision E unik 02Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 3 - Skoda Vision E unik 03Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 4 - Skoda Vision E unik 04Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 5 - Skoda Vision E unik 05Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 6 - Skoda Vision E unik 06Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 7 - Skoda Vision E unik 07Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 8 - Skoda Vision E unik 08
Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 9 - Skoda Vision E unik 09Unikly první fotky Škody Vision E. Toto je české SUV-kupé, má světla jako Octavia - 10 - Skoda Vision E unik 10
Toto je budoucí Škoda Kodiaq Coupe, z vnějšího vzhledu už koncept Vision E neskryje nic

Zdroj: Auto WP

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše