Reklama

VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný

Pokud vás zajímá, jak bude vypadat blížící se facelift Volkswagenu Passat, tohle je více než dobré vodítko. Lavida už je nějakou chvíli jeho menší kopií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný

10.4.2018 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Pokud vás zajímá, jak bude vypadat blížící se facelift Volkswagenu Passat, tohle je více než dobré vodítko. Lavida už je nějakou chvíli jeho menší kopií.

Světem se aktuální šíří zpráva o možném konci Matthiase Müllera na postu šéfa koncernu VW. Podle zdrojů zevnitř automobilky za tím stojí jeho možná účast na kauze Dieselgate, což by bylo docela překvapivé - dosud totiž jeho jméno v této souvislosti nebylo příliš často zmiňováno, navíc sám Müller několikrát odpřísáhl, že se skandálem nemá pranic společného. Na druhou stranu, na život svých dětí kdysi přísahal i český premiér v demisi a dnes víme, jak moc byla jeho slova pravdivá.

Českou politikou se ale rozhodně zabývat nebudeme, stejně jako aktuálně pustíme ze zřetele i Müllera. Vedení firmy by se totiž měla definitivně rozhodnout až na konci týdne, zda tohoto manažera, jehož celá kariéra je spjata právě s „lidovým vozem“, propustí či nikoliv. Momentálně se tedy budeme věnovat jiné novince ze světa Volkswagenu, a sice prezentaci nové generace sedanu Lavida. Ten je zaměřen na čínský trh, kde bude prodáván vedle předchůdce - i proto jej zdobí ještě označení Plus.

Pokud se přitom ptáte, proč by vás měl zajímat vůz, který se u nás nebude prodávat, rovnou se podívejte na jeho design. Lavida platí za Passat pro chudší a jeho dosavadní provedení vypadalo podle toho. Nová generace má být znovu menší kopií Passatu a její vzhled tomu ani trochu neodporuje. Lavida Plus se nechala inspirovat modely Arteon a Touareg a faceliftovaný Passat se má vydat úplně stejným směrem. Přidejme si k tomu nutnost držet se přece jen trochu více zkrátka, neboť Passat má svou konzervativní klientelu a k ničemu jinému než současné podobě Lavidy snad ani dojít nemůžeme.

Na jednu stranu na tomto postupu není nic špatného, především na poměry VW vypadají novinky docela odvážně. Jenže neustálé opakování stejného tématu se dnes zákazníkům přejídá mnohem rychleji než v dobách minulých. Němci by tak možná neměli být tolik jednotvární, jinak začnou přicházet o pevnou půdu pod nohama - ostatně klesající prodeje stávajícího Passatu mohou být varováním.

Úvahy ale již nyní nechme stranou a místo toho si pojďme představit novinku jako takovou. Ta vyměnila předchozí architekturu PQ34 za novou modulární platformu MQB, díky čemuž délka narostla o 65 milimetrů a rozvor o 78 mm. Pod kapotu se ovšem nastěhovaly jen maloobjemové benzinové jednotky, z nichž jedna-pětka nabídne 116 koní, stejně jako 1,2litrové turbo. Motor 1,4 TSI pak dává 150 koní a zákazníci budou moci vybírat vždy mezi pětistupňovým manuálem a šestistupňovým automatem.

Dechberoucí jízdní dynamiku tedy očekávat nelze, na druhou stranu je otázkou, zda ji od tohoto modelu vůbec někdo očekává. Důraz je kladen hlavně na finesy v interiéru, proto Lavida Plus dostane multimediální systém s dotykovým displejem, duální klimatizaci, multifunkční volant či kůži. Tyto prvky přitom budou k dispozici již ve standardu, byť pouze u výše položených úrovní výbavy.

Prodej novinky na čínském trhu odstartuje uprostřed léta, přičemž vůči současnému Volkswagenu Lavida lze čekat navýšení základní ceny nad aktuálních 100 tisíc yuanů (cca Kč). Tím nám dosavadní informace končí, více se značka rozhovoří na konci měsíce na autosalonu v Šanghaji.

VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 1 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 01VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 2 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 02VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 3 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 03VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 4 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 04VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 5 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 05VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 6 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 06VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 7 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 07VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 8 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 08VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 9 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 09VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 10 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 10VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 11 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 11VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 12 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 12VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 13 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 13VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 14 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 14VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 15 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 15VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 16 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 16VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 17 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 17VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 18 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 18VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 19 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 19VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 20 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 20VW ukázal nový čínský Passat pro chudé, ten běžný pro Evropu nebude jiný - 21 - VW Lavida Plus 2018 prvni sada 21
Nový Volkswagen Lavida Plus se nechal inspirovat vzhledem modelu Arteon, ostatně stejně jako prakticky všechny další novinky značky. Nový Passat pro Evropu by mu měl být vzhledově velmi blízko

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama