Reklama

Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc

S ohledem na to, v jakých cenových sférách se pohybujeme, vlastně není příliš drahé. A přitom udělá z velmi výjimečného auta ještě výjimečnější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc

18.9.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

S ohledem na to, v jakých cenových sférách se pohybujeme, vlastně není příliš drahé. A přitom udělá z velmi výjimečného auta ještě výjimečnější.

Než na trh dorazí Rolls-Royce Cullinan, lze Bentley Bentayga bezpečně považovat za suverénně nejdražší SUV světa. K mání je od 160 200 GBP (cca 4 755 000 Kč), což není zrovna zanedbatelná suma, je toa je jen startovní suma, za kterou se neprodalo snad jediné konkrétní auto. Nabídka příplatků a jejich ceny snadno vyšroubují cenu i daleko za hranici 10 milionů Kč, tak draho jiný podobný vůz nekoupíte. Pokud se ovšem bude někomu i to málo, lze zajít ještě dál.

Tuto možnost nabízí tuningová firma Kahn Design. Britský úpravce se zaobírá jen prestižnějšími vozy a Bentayga jeho pozornosti neunikla. Pro SUV Bentley je tedy v nabídce paket Le Mans Edition, který je k exteriéru přidává čelní spoiler, prahové nástavce a křídlo, jež dělí víko zavazadelníku na dvě poloviny. Všechny tyto prvky jsou z karbonu, přičemž společnost jim dělají černé rámečky okolo oken a 23palcová litá kola.

Přesunout se můžeme do kabiny, kde černé téma pokračuje. V tomto odstínu jsou vyvedeny veškeré povrchy, což platí nejen o perforovaném koženém čalounění Kahn 3D Herringbone, ale také o dekorech lakovaných piánovou černí. Jde ovšem jen o doporučenou stylizaci odpovídající zevnějšku, každému zákazníkovi je především zde umožněno vybírat podle vlastního vkusu. Je ovšem třeba dodat, že poté již nepůjde o tak výhodnou koupi.

Modifikované Bentley Bentayga Le Mans Edition totiž stojí od 169 999 GBP (5 045 500 Kč), tedy jen o „trochu” (koupili byste za to celou Fabii, ale relativně...) dráže než tovární základ. Za to je přitom možné kromě výše zmíněných prvků počítat ještě s polepem karoserie matnou fólií a speciálním modulem umožňujícím snížení nebo naopak zvýšení podvozku. Na úpravy motorového prostoru ale nedošlo, motory W12 či V8 Diesel tak zůstávají v základním nastavení.

Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 1 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 01Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 2 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 02Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 3 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 03Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 4 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 04Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 5 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 05Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 6 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 06Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 7 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 07Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 8 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 08Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 9 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 09Nepřijde vám nejdražší SUV světa dost dobré? Provedení Le Mans nabídne i víc - 10 - Kahn Bentley Bentayga Le Mans 2017 prvni foto 10
Bentley Bentayga v úpravě firmy Kahn Design nabízí poměrně hodně muziky za relativně málo peněz

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše