Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů

Hasiči umí obětovat všechny síly, aby odvedli dobrou práci. Nejprve se ale na požáru místo musí dopravit a když mají dobrého řidiče, je i přesun přeplněným městem otázkou chvíle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů

10.4.2019 | Mirek Mazal

Hasiči umí obětovat všechny síly, aby odvedli dobrou práci. Nejprve se ale na požáru místo musí dopravit a když mají dobrého řidiče, je i přesun přeplněným městem otázkou chvíle.

Integrovaný záchranný systém je sehraný tým lidí, kteří denně spolupracují při záchraně zdraví a majetku lidí. Složky určené pro řešení mimořádných událostí si zaslouží obdiv, zvláště pokud svou práci dělají opravdu mistrně. Hlavní vedení celého IZS spadá do výkonu služby hasičům, kteří by se nezřídka přetrhli pro splnění sebenáročnějšího úkolu.

Hasičský sbor koordinuje integrované složky a zároveň se sám snaží pomáhat lidem, zvířatům i životnímu prostředí. Krizové situace jsou denní rutinou, na které se opakovaně cvičí během celého roku. Simulace nečekaných komplikací usnadňují doladit každý krok vedoucí k co nejrychlejšímu nasazení, když se něco opravdu pokazí.

Sledovat dobře natrénovaný zákrok je pastva pro oči přihlížejících, kteří nikdy nepřišli osobně do styku s pracovními postupy hasičů. Špičku v oboru zaznamenala kamera uvnitř cisterny s majáky jedoucí do akce v nizozemském Rotterdamu.

V prvních minutách je vidět nalodění do vozu a výjezd doprovázený ohláškou centrálnímu příjmu. Hasiči se postupně začali oblékat do nehořlavých svršků, zatímco řidič čaroval s volantem. Těžký DAF nepředvede žádnou ostrou akceleraci a se zatáčkami si také netyká, přesto jej muž za volantem vodí městem s velkým nadhledem. Nedává znát ani špetku nervozity, každou zatáčku projíždí přesně zvolenou stopou a provozem se nechává zdržet jen tak málo, jak je to možné.

Určité úseky houkající vůz projel možná až příliš vysokou rychlostí. Sice jsou slyšet sirény, ale řidiči po celém světě se dost často chovají nepředvídatelně. O dramatické situace nebylo nouze ani ve zveřejněném videu, posádka musí být zvyklá na pořádný adrenalin. Jízda po cyklostezkách je tady samozřejmostí, v sázce může být lidský život, byť tím pochopitelně nelze ohrozit jiný.

Chvílemi se holandský řidič usmíval, jako by si plnil tajné závodnické choutky. Napínavá jízda městem zhruba po sedmi minutách skončila, když operátor do vysílačky oznámil konec poplachu. Oheň dostaly pod kontrolu jiné jednotky, skupina s kamerou na stropě si tentokrát mohla oddechnout a mnohem klidnějším tempem zamířit zpět na základnu.


Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 1 - Jizda hasicskou cisternou foto 01Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 2 - Jizda hasicskou cisternou foto 02Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 3 - Jizda hasicskou cisternou foto 03Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 4 - Jizda hasicskou cisternou foto 04Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 5 - Jizda hasicskou cisternou foto 05Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 6 - Jizda hasicskou cisternou foto 06Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 7 - Jizda hasicskou cisternou foto 07Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 8 - Jizda hasicskou cisternou foto 08Až vám začne hořet byt, budete rádi, když za vámi vyrazí podobná parta hasičů - 9 - Jizda hasicskou cisternou foto 09
Precizní jízdu s těžkou hasičskou cisternou předvedl řidič z Rotterdamu, i při jízdě přeplněným městem se prakticky nezastavil

Zdroj: Kazerne Baan 24/7@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše