Reklama

Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy

Pod pojmem „sporťák” si asi přestavíte něco jiného, do definice „český sporťák” se ale tento stroj vejde. Ojetý Kaipan v prodeji běžnou věcí není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy

3.10.2017 | Marek Bednář | 44 příspěvků

Pod pojmem „sporťák” si asi přestavíte něco jiného, do definice „český sporťák” se ale tento stroj vejde. Ojetý Kaipan v prodeji běžnou věcí není.

Když se řekne „český sporťák”, ti znalejší si kromě Škody 110 R vybaví také značku Kaipan. Ta vznikla v 90. letech a ze začátku stavěla auta podobná Lotusu Seven - lehké zadokolky pro nadšence. Pak ale přišel model označený 14, jehož idea byla dost špatná na to, aby se dostal mezi omyly českého automobilového průmyslu.

Základem mu je totiž přesně to, co naznačuje hlavní fotka - technika Škody Favorit. Pokud s naším názorem nesouhlasíte a naopak máte Kaipan 14 za povedený malý sporťák s dostatečným výkonem a adekvátními jízdními vlastnostmi, můžete hlasovat vlastní peněženkou. Jedna „čtrnáctka” je aktuálně na prodej na jižní Moravě. Aby toho k technice Favoritu nebylo málo, tohle auto jezdí na CNG.

Favorit v jeho útrobách byl ročníku 1989 a měl najeto zhruba 95 tisíc kilometrů. Jaké to bylo s kvalitou prvních vyrobených kusů, jsme shodou okolností připomněli nedávno v článku o představení Favoritu. Fanouška těchto škodovek zase může zamrzet, že při přestavbě zahynul předfaceliftový kousek s unikátní asymetrickou maskou chladiče.

K přestavbě došlo v roce 2008 přímo v automobilce Kaipan a vůz reprezentoval značku na autosalonech, říká majitel modrého vozu na snímcích. Od roku 2008 má prý najeto asi 11 000 km, z čehož 1 100 km najel současný majitel. Ten prý také nechal přímo u Kaipanu „předělat k lepšímu vzhledu mnoho drobností”, jakých přesně, však nepíše a auto je pořád dost ošklivé.

Tohle celé může být vaše za 299 tisíc korun, tedy méně než slušně vybavená Fabia. Po téhle větě u nás většinou následuje něco na způsob, že Fabia nebude mít atmosférický motor, ale byť by to i zde byla pravda, ten atmosférický motor je z Favoritu a má 63 koní. V každém případě, Kaipany se na prodej zas tak často nevidí a pokud máte zájem, tenhle vypadá slušně. Jen si s ním už letos moc asi nesjedete...

Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 1 - kaipan 14 prodej cz 01Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 2 - kaipan 14 prodej cz 02Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 3 - kaipan 14 prodej cz 03Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 4 - kaipan 14 prodej cz 04Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 5 - kaipan 14 prodej cz 05Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 6 - kaipan 14 prodej cz 06Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 7 - kaipan 14 prodej cz 07Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 8 - kaipan 14 prodej cz 08Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 9 - kaipan 14 prodej cz 09Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 10 - kaipan 14 prodej cz 10Český sporťák za 299 tisíc? Může být váš, jen je třeba akceptovat skromné základy - 11 - kaipan 14 prodej cz 11
Tento Kaipan 14 může být váš

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 44 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše