Reklama

Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni

Člověk by v případě lidí v podobných pozicích čekal něco jako Lamborghini LM002 nebo luxusní limuzínu s 6,0 V12. Realita je ale jiná. A otázkou je, proč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni

16.8.2017 | Marek Bednář | 12 příspěvků

Člověk by v případě lidí v podobných pozicích čekal něco jako Lamborghini LM002 nebo luxusní limuzínu s 6,0 V12. Realita je ale jiná. A otázkou je, proč.

Šéfové velkých a prosperujících firem většinou jezdí luxusními limuzínami typu Mercedesu třídy S. A dost často mívají v garážích také slušné sbírky supersportů nebo veteránů. Jak je na tom v tomhle ohledu vedení ropného gigantu Shell, nevíme, ale čím bude jezdit každý den do práce, tím se generální ředitel této firmy Ben van Beurden pochlubil.

Je to Mercedes-Benz S 500e, tedy opravdu třída S, jenže v plug-in-hybridní verzi. Má mu být dodána v září a bude náhradou za současné van Beurdenovo dieselové eSko. Není prý navíc jediným členem vedení firmy, který jezdí či bude jezdit na elektřinu - generální finanční ředitelka Jessica Uhl má BMW i3.

I oba by si jistě mohli dovolit do práce jezdit denně v Lamborghini - nebo třeba v Mercedesu-AMG S 65, resp. BMW X5 M, pokud bychom se podrželi stejných značek. Jenže to nedělají a nabízí se otázka proč. Ať už se na svět dívají jakkoli, jsou ve vedení firmy, jejíž byznys stojí a padá s fosilními palivy. A je přinejmenším poněkud neloajální volit auta, která se používání těchto paliv otevřeně co nejvíce vyhýbají.

Je tak na místě se ptát, proč to dělají. Je za tím upřímná snaha šetřit vzácné zdroje nebo přírodu? Je to pokus se ospravedlnit za to, že Shell vyrábí paliva pro konvenční vznětové a zážehové motory? Je za tím pokrytectví, snaha vypadat lépe před veřejností?

Nevíme, možné ale je, že jde o ryze pragmatické rozhodnutí a jde o jediné - o poplatky. Royal Dutch Shell totiž sídlí v nizozemském Haagu a Nizozemsko značně zvýhodňuje vozy s alternativními pohony - plug-in-hybridní auta v Nizozemsku zproštěna daní z provozu. Může v tom být tedy jen praktický kalkul a nebo ten i něco z výše zmíněného. Na každý pad oba šéfové Shellu zvolili docela jiná auta, než by člověk čekal. Máte nějaký názor na jejich motivaci? Podělte se o něj v diskuzi...

Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 1 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 01Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 2 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 02Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 3 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 03Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 4 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 04Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 5 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 05Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 6 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 06Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 7 - Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid oficialni sada 07Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 8 - Mercedes S500 Plug-in Hybrid zive 01Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 9 - Mercedes S500 Plug-in Hybrid zive 02Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 10 - Mercedes S500 Plug-in Hybrid zive 03Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 11 - Mercedes S500 Plug-in Hybrid zive 04Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 12 - Mercedes S500 Plug-in Hybrid zive 05Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 13 - Mercedes S500 Plug-in Hybrid zive 06
Generální ředitel Shellu bude jezdit třídou S, ovšem plug-in-hybridní verzí S500e

Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 14 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 10Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 15 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 11Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 16 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 12Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 17 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 13Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 18 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 14Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 19 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 15Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 20 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 16Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 21 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 17Čím jezdí šéfové ropného gigantu Shell? Asi budete překvapeni - 22 - BMW i3 2016 facelift oficialni sada 18
Šéfka financí Jessica Uhl jezdí dokonce BMW i3

Zdroj: Autoblog

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše