Reklama

Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada

Nový pořad Clarksona, Hammonda a Maye si spojujeme spíše s exkluzivními auty. Pohled na natáčení druhé sezóny však odhaluje i přítomnost staré Lady.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada

15.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový pořad Clarksona, Hammonda a Maye si spojujeme spíše s exkluzivními auty. Pohled na natáčení druhé sezóny však odhaluje i přítomnost staré Lady.

O druhé sezóně pořadu The Grand Tour jsme se prozatím příliš nezmiňovali. Důvod je prostý, dosud nebylo příliš o čem mluvit. A mnoho oficiálních informací nemáme ani nyní. Z mnoha střípků, které se dostaly ven díky hlavním protagonistům i fanouškům pořadu si ale už nyní můžeme začít mozaiku výsledku, byť je stále třeba počítat s řadou prázdných míst. To se ostatně týká i premiéry první epizody, neboť žádné konkrétní datum zatím nebylo oznámeno.

V tomto ohledu se nejblíže rozepsal Richard Hammond, který na svém účtu na Instagramu zmínil 19. listopad. Krátce poté však daný příspěvek smazal, pročež je otázkou, zda je pravdivý a neměl být znám či prostě nebyl přesným. Ono datum totiž vychází na neděli, v případě první sezóny však byly jednotlivé epizody premiérově vysílány v pátek. Autoři totiž chtěli, aby fanoušci měli na následující diskuzi celý dlouhý víkend.

Je tedy možné, že se chystá změna? Výhledově třeba i kvůli konkurenčnímu Top Gearu? To je zatím otázkou, jasno totiž do případu nevnesli ani Jeremy Clarkson a James May. První zatím pouze potvrdil, že premiéra proběhne ještě letos na podzim, druhý pak tato slova potvrdil. Tím ale v této souvislosti končíme, přesunout se tak můžeme k počtu chystaných epizod, což je další oblast, kterou halí rouška tajemství.

Prozatím víme, že Amazon má smluvně podvázané tři sezóny o celkovém počtu 36 epizod. Během té první jich ale bylo odvysíláno 13, i když je samozřejmě otázkou, zda Namibijský speciál považovat za dvě či jednu. Pokud se jako pravdivá ukáže možnost číslo dvě, pak nás pro letošek možná opětovně čeká třináct epizod, z toho jedna bude opětovně rozdělena na dvě.

Spekulovat můžeme také o jednotlivých částech pořadu, nicméně segment zvaný Celebrity Braincrash se velmi pravděpodobně nevrátí. U fanoušků totiž není tato část pořadu, kdy různé celebrity přichází o život ještě předtím, než dorazí na rozhovor, zrovna oblíbená. Conversation Street se ale návratu dočkat má, stejně jako okruh Eboladrom a testovací jezdec Mike Skinner.

Mimo to máme čekat návrat putovního stanu, pro který byly potvrzeny zastávky v africkém Mozambiku, východoevropské Gruzii a americkém Coloradu. Mimo to Clarkson zmínil i Francii, byť zpočátku naznačoval, že do této země se trojice nikdy nevrátí poté, co zde on a Richard přišli o řidičský průkaz. Poté však dodal, že šlo o pouhý žert a že Francie je letos v plánu.

V rámci různých road tripů je pak stoprocentně jistý onen Mozambik, kde ostatně Hammond havaroval na motocyklu. Dle svých slov si měl z neštěstí odnést náraz do hlavy a odřeniny po celém těle vyjma levého palce, bližší informace se ovšem dozvíme až v samotném pořadu. Nejspíše ale nešlo o nic až tak vážného, knihu o tom prý The Hamster tentokráte nenapíše.

Dále můžeme očekávat zajímavý srovnávací test z Chorvatska, kde Clarkson usedne za volant Audi TT RS, zatímco Hammond osedlá Ariel Nomad. Snad nejzajímavější je ovšem povoz Maye, Kapitán Šnek totiž sáhl po letité Ladě. Co za tím hledat, je otázkou - buď bude ruský sedan oběma modernějším strojům dělat pouze „křoví“ nebo půjde o nějakou z šílených přestaveb vozů této značky a oběma zbylým rychlíkům vypálí rybník jako nic.

Tím nám informační pramen vysychá, na další novinky je tak třeba vyčkat. Aktuálně tedy můžeme poslat do světa jen pár snímků z natáčení a zákulisí či tři videa z onoho Chorvatska, kde mimo jiné dojde na souboj ve sprintu Audi a Arielu. Výherce asi snadno uhodnete, Nomad se ale kromě silnice neztratí ani mimo zpevněný asfalt.

Lada pak nejspíše bude demonstrovat totéž a uvidíme, s jakým výsledkem. Ten se dozvíme nejpozději někdy na podzim, případně pak zkraje příštího roku, kdy bude vysílána „menší polovina” Amazonem objednaných epizod.

Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 1 - The Grand Tour S02 nataceni 01
Po nehodě v Mozambiku Hammond oznámil, že stále žije

Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 2 - The Grand Tour S02 nataceni 02
Clarkson avizoval natáčení v americkém Coloradu...

Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 3 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 01Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 4 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 02Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 5 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 03Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 6 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 04Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 7 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 05Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 8 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 06Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 9 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 07Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 10 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 08Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 11 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 09Clarkson a spol. už natáčí druhou sezónu The Grand Tour, je u toho i stará Lada - 12 - The Grand Tour S02 nataceni dalsi 10
...nejnověji se pak celá trojice moderátorů přesunula do Chorvatska, kde James May usedl i za volant staré Lady

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama