Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video)

Jeremy Clarkson je dnes velkou hvězdou, kterou zná prakticky celý svět hlavně díky Top Gearu. Nějak to ale muselo začít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video)

25.2.2017 | Petr Miler | 2 příspěvky

Jeremy Clarkson je dnes velkou hvězdou, kterou zná prakticky celý svět hlavně díky Top Gearu. Nějak to ale muselo začít.

Že se Clarkson tím, co jej proslavilo, nezačal živit zrovna včera, se tak nějak ví. Už v 80. a 90. letech minulého století se objevoval na obrazovkách BBC v různých pořadech spojených s auty a k vidění byl i v tehdejším Top Gearu ještě dlouho před tím, než jej on, Hammond a May začali v novém tisíciletí dělat slavnějším než kdy byl.

Některé jeho tehdejší příspěvky jsou docela známé, třeba jeho test Ferrari s afrem na hlavě, na který dnes též dojde řeč. Ale jak to všechno začalo, kdy se Jeremy Clarkson objevil v Top Gearu úplně poprvé? Přesně to vám ukážeme dnes.

Jde bohužel jen o malou část jeho první recenze, či co to vlastně bylo, kterou mu pustil ve své talk show Michael McIntyre. Je to ale vážně bizarní kousek. Pochází z roku 1988, kdy byl Clarkson sotva tím, čím je dnes. Zapomeňte na hřmícího rebela v šatech, co se zrovna válely u postele, toto je Clarkson dokonale upravený a uhlazený, až to bere dech.

Má docela normální vlasy, oblek s kravatou a poslechněte si ten projev. Jednak je pozoruhodné, že neříká v podstatě nic zajímavého, hovoří o tom, že dvoudvéřové kupé má dvoje dveře, ale ten přízvuk... Snaží se mluvit, jak kdyby učil v nedělní škole, což mu vůbec nejde. Skoro byste z jeho ryze hlasového projevu nepoznali, že to je on. Prý to všechno musel - i tento způsob přednesu byl prý v 80. letech v BBC jediný akceptovatelný a Clarkson se tehdy jako nepříliš známý novic prostě musel podvolit.

Že se jeho skutečný charakter (díky bohu...) i v tehdejším Top Gearu projevil docela rychle, připomíná prostřih k už zmiňovanému příspěvku z roku 1991 - afro, kožená bunda, džíny, k tomu boty Reebok Pump a docela jiné frázování - to už je Clarkson, jak ho známe. Inu, každý musel nějak začínat...

Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 1 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 01Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 2 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 02Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 3 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 03Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 4 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 04
Takto se Clarkson v Top Gearu zjevil úplně poprvé

Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 5 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 05Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 6 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 06Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 7 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 07
Už o 3 roky později ale byl o poznání víc svůj

Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 8 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 08Tohle bylo první vystoupení Clarksona v Top Gearu, je dokonale bizarní (video) - 9 - Jeremy Clarkson prvni vystoupeni Top Gear 09
Dnes na to všechno reaguje celkem pochopitelným způsobem...

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše