-

Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady

Nedá se říci, že by nová show britského tria nezískala pozornost, Amazon se ale rozhoduje striktně podle ekonomických ukazatelů a ty zřejmě pro The Grand Tour nevyznívají dobře. Po třetí sérii má skončit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady

11.11.2018 | Petr Miler

Nedá se říci, že by nová show britského tria nezískala pozornost, Amazon se ale rozhoduje striktně podle ekonomických ukazatelů a ty zřejmě pro The Grand Tour nevyznívají dobře. Po třetí sérii má skončit.

„Nový Top Gear” Clarksona, Hammonda a Maye jménem The Grand Tour za sebou má dvě série a nyní se chystá začátek té třetí. Kdy přesně odstartuje, není ani skoro v polovině listopadu jisté, stejně jako nevíme, zda můžeme čekat nějakou další. Lidé kolem Jeremyho Clarksona, ani lidé z Amazonu dosud nic takového nepotvrdili a to v tuto chvíli znamená jen dvě možnosti - buď se s žádnou čtvrtou sérií nepočítá, nebo o jejím příchodu rozhodnou teprve výsledky té třetí.

Druhé možnosti by nasvědčovalo už to, že na „trojce” se zjevně stále pracuje, i když přípravy běží nejméně devět měsíců. To působí dojmem, že trio britských showmanů si na dalším pokračování dává pořádně záležet s očekáváním jeho přísného hodnocení ze strany Amazonu, který vše platí. Podle jiných je ale už rozhodnuto a žádná další The Grand Tour nebude.

Byla o tom řeč už zkraje roku, tehdy ale šlo o spekulace bulvárního Daily Mailu, kterým jste mohli a nemuseli věřit. Sám Clarkson navíc na tyto zvěsti reagoval výsměšnou zprávou na Twitteru, nyní je situace o mnoho vážnější. O tom, že se čtvrtým pokračováním The Grand Tour už se nepočítá a že na třetí sérii hlavní aktéři intenzivně pracují spíše s cílem rozloučit se se ctí a případně zaujmout někoho jiného, informuje s odvoláním na své zdroje v produkci serioznější a fandy procpaný GT Spirit.

Podle jeho zdrojů kontrakt nebude prodloužen a The Grand Tour zůstane u původně nasmlouvané trojice sérií. Důvody nebyly upřesněny, dokážeme si je ale představit sami. Amazon nezveřejňuje sledovanost pořadů své Prime TV a možná ho vlastně ani nezajímá. V minulosti jsme vám přiblížili interní data firmy, která ukazují, jak pořady hodnotí. Měřítko je v podstatě jen jedno - míra schopnosti oslovit nové předplatitele resp. udržet si ty stávající, přepočtená na cenu za jednu „akvizici”. A je docela dobře možné, že se Amazonu Clarksonova show touto optikou nevyplatí.

Je to docela kruté měřítko, které vůbec nemusí znamenat, že The Grand Tour není oblíbená. Problémem může být její nemalá cena, stejně jako fakt, že Clarkson, Hammond a May mají sice neuvěřitelně tvrdé jádro příznivců, jeho počet je ale omezený a jiné diváky už do lůna Amazonu nepřivádí. Pro ten jde jistě o prestižní pořad, ale proč utrácet miliardy za výrobu takového pořadu, když jiný udělá stejnou službu za zlomek ceny?

Dokud neuslyšíme jasné stanovisko od kohokoli ze zúčastněných, jedná se stále jen o předpoklad, který se nemusí stát skutečností. Pokud se jí ale stane, upozornili jsme vás na to včas.


Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 1 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 11Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 2 - The Grand Tour S02 preview 02Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 3 - The Grand Tour S02 preview 03Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 4 - The Grand Tour S02 preview 04Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 5 - The Grand Tour S02 preview 05Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 6 - The Grand Tour S02 preview 07Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 7 - The Grand Tour S02 preview 08Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 8 - The Grand Tour S02 preview 09Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 9 - The Grand Tour S02 preview 10Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 10 - The Grand Tour S02E03 preview 01Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 11 - The Grand Tour S02E03 preview 08Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 12 - The Grand Tour S02E03 preview 09Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 13 - The Grand Tour S02E03 preview 11Clarksonova The Grand Tour má skončit už po třetí sérii, bez nástupce, bez náhrady - 14 - The Grand Tour S02E03 preview 14
Bylo by naivní tvrdit, že The Grand Tour není úspěšná, je kladně hodnocená recenzenty i fanoušky a slyšet je o ní na každém rohu. Přesto je možné, že pro Amazon při její ceně není dost úspěšná

Zdroj: GT Spirit

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama