Reklama

Dvě Tesly Model 3 nafoceny v letadle do Německa. Nic pěkného je tam asi nečeká

Model 3 se dnes prodává jen USA a to ještě jen „na příděl” těm nejdřívějším zájemcům. Cena na trhu ojetin tomu odpovídá, kdo si tedy mohl koupit v Německu hned dvě?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dvě Tesly Model 3 nafoceny v letadle do Německa. Nic pěkného je tam asi nečeká

30.1.2018 | Mirek Mazal | 18 příspěvků

Model 3 se dnes prodává jen USA a to ještě jen „na příděl” těm nejdřívějším zájemcům. Cena na trhu ojetin tomu odpovídá, kdo si tedy mohl koupit v Německu hned dvě?

Kdykoli se na trhu objeví převratný nový produkt, přijde na řadu tzv. reverzní inženýrství. Postupují tak konkurenční firmy, když se snaží pochopit principy fungování zkoumaného předmětu za účelem vyvinutí stejně dobrého či ještě lepšího výrobku. V některých státech jde o balancování na tenkém ledě, aby soud neoznačil zkoumání za průmyslovou špionáž, obecně jde ale o tolerovanou praktiku.

Je nakonec obtížné zakázat někomu koupi výrobku, který je běžně k dispozici na trhu, a udělat si s ním cokoli dle vlastního uvážení. Pokud tedy napodobování nestojí v cestě patentová ochrana, může se původně konkurenční výrobek stát dobrým základem vlastního úspěchu. Dělají to tak v podstatě všichni, však v minulosti jsme o pár takových případech psali. Třeba když si Honda si koupila Porsche 911 GT3 kvůli vývoji NSX.

Říká se, že dokonce existují obchody mezi firmami, které posílají samy své nové produkty konkurenčním společnostem v momentě uvedení na trh a od druhé strany očekávají totéž. Americká Tesla se do podobných praktik nezapojuje. Elon Musk má jiné chápání, takže každý výrobce vozidel, který by chtěl v tomto okamžiku získat na průzkum Model 3, musí být dostatečně kreativní.

Když se lehce ojeté kusy nejnovějšího modelu Tesly objevily na inzerci za obrovské peníze, dalo se čekat, že prvními zájemci, ochotně platícími horentní sumy, se stanou ostatní automobilky. Mají za úkol sehnat tento vůz, aby hned mohly zahájit rozborku a průzkum. Neexistuje žádný důkaz o tom, že první ojeté exempláře skupují konkurenti, ale obrázky z internetu, které ukazují dva Modely 3 svázané uvnitř trupu letadla na cestě do Německa, tomu více než naznačují.

Model 3 dnes ani nemá schválení pro provoz v Evropě, takže je velmi nepravděpodobné, že by si jej zde pořídil nějaký fanoušek Tesly. A pokud by to přesto udělal, proč by kupoval dva a proč by preferoval rychlejší, ale dražší přepravu letadlem? Tady evidentně někoho tíží čas a nikoli peníze a je nanejvýš pravděpodobné, že ten někdo jsou německé automobilky.

Cílovou destinací nákladu je Lipsko, kde sídlí velká moderní továrna BMW primárně zaměřena na elektrické vozy. Dále štítky signalizují na Stuttgart, kde je doma Porsche a Mercedes-Benz. Je zkrátka nanejvýš pravděpodobné, že tyhle Modely 3 míří tak trochu na porážku. Že jde o dodávku do nejslavnějších německých automobilových továren.

Nakonec, ani v jejich případě by to nebylo poprvé, kdy informátoři zachytili kreativní snahu o nahlédnutí pod pokličku produkčním elektromobilům. O něco více pikantní příběh obletěl svět nedávno, kdy si měl Daimler vypůjčit od soukromých majitelů Teslu Model X a podrobit auto extrémním testům včetně rozložení a složení. A pozoruhodná byla i koupě téhož vozu Audi, které až v Evropě zjistilo, že ho nemá jak nabíjet...

Dvě Tesly Model 3 nafoceny v letadle do Německa. Nic pěkného je tam asi nečeká - 1 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 01Dvě Tesly Model 3 nafoceny v letadle do Německa. Nic pěkného je tam asi nečeká - 2 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 02Dvě Tesly Model 3 nafoceny v letadle do Německa. Nic pěkného je tam asi nečeká - 3 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 03Dvě Tesly Model 3 nafoceny v letadle do Německa. Nic pěkného je tam asi nečeká - 4 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 04
Dvě Tesly svázané do kozelce. S největší pravděpodobností putují pod kudlu a pod mikroskop

Zdroj: Electrek

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama